phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Przemo
22-08-2009, 09:32
Rozwazania na temat phpBB3 (tez by Przemo)
Autor Wiadomość
Żelek

Pomógł: 2 razy
Posty: 79
Wysłany: 06-08-2008, 21:06   

m@teo widziałem, że k550i.pl przeniosłeś na phpbb3. I nie byłbym taki pewny co do bezpieczeństwa tego skryptu, bo nie raz został zhakowany (również przez "dzieci epulsa"). A przy odrobinie wiedzy i chęci można dość dobrze zabezpieczyć phpbb2 i przema tylko trzeba czytać ;)

Ja mam natomiast sugestię co do phpbb3 by przemo by nie pakować tam setek modyfikacji, tylko te najpotrzebniejsze i zająć się bezpieczeństwem i przede wszystkim optymalizacją skryptu, bo obecny skrypt przema jest dość zasobożerny nawet przy braku włączonych zaawansowanych modyfikacji jak albumy, załączniki, galerie itd.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
gasnica


Pomógł: 11 razy
Posty: 83
Wysłany: 06-08-2008, 21:14   

Żelek napisał/a:
Ja mam natomiast sugestię co do phpbb3 by przemo by nie pakować tam setek modyfikacji



Ja natomiast myśle że modyfikacji powinno by jak najwięcej. Każdą pżecież można wyłączy w PA a dodatkowe nawet 10M miejsca na dysku nie robi nikomu różniy
_________________
:)
 
     
rosolek


Pomógł: 2 razy
Posty: 25
Wysłany: 07-08-2008, 20:29   

Cytat:
Ja natomiast myśle że modyfikacji powinno by jak najwięcej.

forum to nie choinka :P
 
     
gasnica


Pomógł: 11 razy
Posty: 83
Wysłany: 07-08-2008, 21:40   

rosolek napisał/a:
forum to nie choinka


Oczywiście i sam możesz ją rozebrac. :) Chodzi tylko o to że forum w obecnym wydaniu jest dobre. można jeszcze doda parę modów, tych najbardziej popularnych i ok
_________________
:)
 
     
DuroneK


Posty: 264
Wysłany: 22-08-2008, 06:48   

rosolek, moze i nie choinka, ale duzo modow tez fajna sprawa - pozniej mniej ludzie grzebia i mnie glupich tematow ze cos nie dziala jest na forum ;-)
 
     
Morti890

Posty: 160
Wysłany: 22-08-2008, 18:16   

Osobiście uważam ,żeby phpBB3 było odpowiednie pod względem dodatków ,podobnie do wersji nr.2 . Jeśli ktoś chce korzystać z dobrego i funkcjonalnego skryptu to powinien zapewnić sobie kilka gb transferu i bez narzekań ,że skrypt zrze transfel - jestem za modyfikacjami.Bo standardowy phpBB3 u mnie na testowym forum przy ograniczonym ruchu troche transferu "je".
 
     
Bogdan92


Posty: 22
Wysłany: 23-08-2008, 11:58   

Ja jestem za tym, żeby modyfikacji było jak najwięcej. Wszystkie, które były do tej pory, (z których słynie dodatek) + te napisane przez użytkowników, które są dobre. phpBB3 Jest naprawdę dobre. Np systemu załączników raczej przerabiać nie trzeba ;)
A przecież jeśli ktoś takich modyfikacji jak np. albumy nie chce, to przecież można je wyłączyć dwoma kliknięciami, nie widzę w tym problemów.
No, to chyba tyle :)

Może zamieszczę dokładnie listę co zmieniłbym w phpBB3, ale to później (może pomógłbym tym zespołowi przema) ;)
 
     
Tavaro

Pomógł: 242 razy
Posty: 1135
Wysłany: 23-08-2008, 15:25   

Ja mam tylko jedną prośbę: zostawcie moduł Pomógł - nie pakujcie na siłę Beermoda do "trójki", bo będzie to okropnie wyglądało na profesjonalnych forach.

Łał, rekord krótkości posta. Chyba ;)
 
     
szresi


Pomógł: 242 razy
Posty: 944
Wysłany: 23-08-2008, 15:38   

Również nie jestem za tym żeby pchać do groma modów w phpbb3 , ostatecznie beermod mógłby być zainstalowany na stałe w kolejnej wersji przema , ale pod warunkiem, że byłby zoptymalizowany , bo w tej wersji 2.2 to jest koszmar , mod może zarżnąć serwer podczas synchronizacji.
_________________
| Pomagam TYLKO na forum | | NIE umawiam się na randki | | Instalacja skryptu i modów za sms premium |
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 23-08-2008, 15:42   

Jak dla mnie modów może być duużo ale żeby każdy dało się łatwo wyłączyć :) Jakiś Ci nie pasuje wyłączasz .. I nie musisz żadnego doinstalowywać i nie będzie błędów z forum po instalacji dodatkowych modyfikacji ;)
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
Ostatnio zmieniony przez tosiek 23-08-2008, 15:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
MagicalFire


Pomógł: 980 razy
Posty: 4353
Wysłany: 23-08-2008, 15:45   

powinny być tam takie mody jak mods nods ,Specified Post Warn
_________________
nie za takie Przemo walczyliśmy
 
     
tomekxz


Pomógł: 6 razy
Posty: 55
Wysłany: 23-08-2008, 19:03   

Może to trochę niewykonalny pomysł, ale...
Mógłby być jakiś porządny mod installer. Jak ktoś by jakiegoś moda chciał to wgrywa pliki, instaluje i jest - każdy mógł by sobie wybrać jaki chce dodatek ;)
 
     
JrQ-


Pomógł: 147 razy
Posty: 1387
Wysłany: 24-08-2008, 09:31   

Zgadzam się.
Modów może być wiele, ale żeby wszystkie się dało wyłączyć i żeby nie obciążało to w ten sposób serwera.
 
     
niedzwiedz_2


Pomógł: 13 razy
Posty: 221
Wysłany: 24-08-2008, 11:00   

tomekxz napisał/a:
Może to trochę niewykonalny pomysł, ale...
Mógłby być jakiś porządny mod installer. Jak ktoś by jakiegoś moda chciał to wgrywa pliki, instaluje i jest - każdy mógł by sobie wybrać jaki chce dodatek ;)
I jeszcze do tego oficjalne repozytorium i instalator jak w Linuksie :) Byłoby super. Ale to chyba nie jest wykonalne niestety :(
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
szresi


Pomógł: 242 razy
Posty: 944
Wysłany: 24-08-2008, 11:04   

Cytat:
Może to trochę niewykonalny pomysł, ale...


A no niestety. Nie ma tak dobrze. Mogłoby tak być , gdyby instalacja modów odbywała się bez ingerencji w oryginalne pliki forum ,opierająca się tylko na plikach dodatkowych wgrywanych na FTP, a to jest niemożliwe ( napewno w przypadku większości modów ) ;)
_________________
| Pomagam TYLKO na forum | | NIE umawiam się na randki | | Instalacja skryptu i modów za sms premium |
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę