phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: arcy
10-10-2009, 18:57
Naprawianie bazy danych - krzaków na forum
Autor Wiadomość
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 25-01-2009, 11:55   

hacker06, to przeczytaj to 2 razy zanim zaczniesz robić :) nie licz na to że ktoś zrobi za Ciebie albo poda ci gotowe rozwiązanie ot tak.


polecam także:
http://www.google.pl/sear...btnG=Szukaj&lr=
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
hacker06

Posty: 49
Wysłany: 25-01-2009, 12:05   

Przecież robiłem wszystko po kolei... Robię wszystkie kroki i nie działa, nie ma w kodowaniu ANSI nawet krzaków tylko są znaki zapytania... I co mam całą bazę danych modyfikować przy okazji domyślając się gdzie jest ą, ę, a gdzie ł? Bez sensu...

@edit

Edytowałem poprzedniego posta, zanim napisałeś tego up, bo robiłem coś źle, ale teraz robię wg. instrukcji i jest tak jak napisałem wyżej...
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 25-01-2009, 12:10   

zapomnaiłem dopisac że jezeli w bazie to jest równoznaczne z plikiem:

Cytat:
Jeśli w pliku z kopią zapasową bazy zamiast polskich znaków diakrytycznych są znaki zapytania ??? oznacza to że tego nie da się już naprawić !! ( jeśli są wyświetlane na forum oznacza to że można to poprawić )


Zacznij od tego czy w starej bazie masz znaki zapytania, potem zobacz czy po zrobieniu backupu starej bazy (exporcie) masz nadal polskie znaki, jeśli nie masz ni w bazie ni w pliku to się pożegnaj ze znakami i szukaj jakiegoś backupu co masz znaczki :)


jeżeli masz polskie znaki w starej bazie to rób zgodnie z pierwszym postem w tym temacie



Możesz spróbować w ostateczności:
http://www.gzegzolka.com/poliszynel/
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
hacker06

Posty: 49
Wysłany: 25-01-2009, 12:14   

Dobra sprawa wygląda tak:

Mam bazę danych na webr.pl, która ma polskie znaki w kodowaniu utf-8. Wrzuciłem ją na serwer (zmieniłem hosting) proserwer.pl i tam pojawił się problem. Korzystałem z poradników na tym forum. I sytuacja wygląda tak:

ściągam bazę z webr.pl są znaki polskie -> wrzucam na proserwer.pl są znaki zapytania zamiast znaków polskich (na forum)

ściągam bazę z proserwer.pl -> znaków polskich nie ma w żadnym z kodowań.

Ciągle mam bazę danych z webr.pl na dysku i na koncie webr.pl

Więc da się to jakoś zrobić z dobrą bazą danych czy nie?
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 25-01-2009, 12:20   

hacker06 napisał/a:
Więc da się to jakoś zrobić z dobrą bazą danych czy nie?

Oczywiście że się da, ściągnij backup z webr (tak aby mieć polskie znaki lub jakieś krzaczki) zapewne wystarczy otworzyć w Edit Plusie plik bazy w kodowaniu utf8 i będzie widać polskie znaki i potem zapisz z kodowaniem latin2.

Następnie ważne jest aby przy wgrywaniu bazy wybrać kodowanie dla pliku latin2 (przy imporcie w phpmyadminie), przypuszczam iż właśnie pomijałeś punkt z wybraniem kodowania przy imporcie

I potem wgrywasz pliczek mysql4.php i cieszysz się kodowaniem latin2 w swojej bazie i polskimi znakami na forum
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
hacker06

Posty: 49
Wysłany: 25-01-2009, 12:24   

Ajjj robiłem błąd przez nieuwagę, dzięki za pomoc. Pomógł leci :)

@edit,

Zapomniałem, że nie moge dać pomógł w nie swoim temacie ;/
 
     
adrkwi

Pomógł: 1 raz
Posty: 59
Wysłany: 03-02-2009, 12:10   

A ja mam taki problem. W mojej bazie danych znaki ?? odpowiadają dwóm literom :) ą i ę :) z resztą też jest podobnie :) ł i ó :) też mają ten sam znak.

Poza tym replace z takimi ustawieniami jak tu są przedstawione :

Nic nie poprawia ! A gdy odznaczę to poprawie wszystko i zamiast łódź mam óódź lub łłdź zależy co zastąpię :)

zna ktoś rozwiązanie ?
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 03-02-2009, 13:44   

adrkwi, czytaj dokładnie na samym początku jest

tosiek napisał/a:
----≤≥ Jeśli w pliku z kopią zapasową bazy bądź w samej bazie danych zamiast polskich znaków diakrytycznych są znaki zapytania ??? oznacza to że tego nie da się już naprawić !! ( jeśli są wyświetlane na forum oznacza to że można to poprawić, ale w bazie lub w pliku z kopią są krzaki lub polskie znaki { w ostateczności można użyć słownik np. w ms word lub http://www.gzegzolka.com/poliszynel/ ) ≤≥-----


zapewne źle wykonany backup :)
 
     
adrkwi

Pomógł: 1 raz
Posty: 59
Wysłany: 03-02-2009, 13:48   

backup wykonany wedle instrukcji.

na forum wyświetlają się te "??" czyli bo bazie :shock: ?
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 03-02-2009, 13:52   

coś mi się wydaje że masz mixa utf8 z latin2 :)

Więc musisz odpowiednio otworzyć bazę i potem pozamieniać znaki podwójne typu:
Âą na ą (masz cos w stylu mojego avatara)

Więc musisz sam ręcznie dobrać znaczki :)


Tyle że musisz mieć dobry backup :)

PS i nie patrz na forum tylko na plik z backupem bazy
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
adrkwi

Pomógł: 1 raz
Posty: 59
Wysłany: 03-02-2009, 13:56   

a gdyby zrobić taki nr ze zmianą przemo na phpbb3 to idzie potem te krzaki poprawić ?

Bo ręcznie ponad 7000 wierszy poprawić to raczej ...
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 03-02-2009, 14:06   

Mi z phpbb2 (w tym Przemo) udało mi się poprawnie ze znakami polskimi na phpbb3 tylko i wyłącznie z kodowaniami: latin1 oraz latin2. Jak przerobiłem sobie bazę bb2 na utf8 to w phpbb3 (który pracuje w utf8) wykrzaczył się.

A poza tym nie wiem co ty w ogóle robisz. Przenosisz forum ? Wgrywasz backup np. po hacku ? Czy po prostu się bawisz ?

Musisz mieć dobry backup bazy, czyli taki gdzie nie ma znaków zapytania zamaist polskich znaków ale są albo polskie znaki albo jakiekolwiek krzaki zamaist nich

Więc jeśli chcesz przejść na phpbb3 to najpierw polecam ci naprawić bazę i sprowadzić ją do kodowania latin2, potem założyć nową bazę z kodowaniem utf8. Np możesz założyć bazę i wykonac w niej zapytanie
Kod:
ALTER DATABASE `nazwa_bazy` DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_unicode_ci;

aby upewnić się że ta nowa baza jest ustawiona w utf8
Następnie instalujesz na nowej bazie w utf8 skrypt phpbb3, potem konwertujesz ze starej bazy


Polecam sposób z dodatkową baza bo mi tylko w ten sposób udało się bez problemu użyć konwertera.
 
     
adrkwi

Pomógł: 1 raz
Posty: 59
Wysłany: 03-02-2009, 14:14   

żeby było śmiesznej automatyczny backup, który robi się codziennie nie zrobił całej kopii bazy także nawet na nim postów nie ma :]

Cytat:
Musisz mieć dobry backup bazy, czyli taki gdzie nie ma znaków zapytania

niestety brak.

Czyli forum, posty z bazy do kosza ? :)
 
     
Arczieku

Posty: 21
Wysłany: 04-02-2009, 15:13   

Przy wgrywaniu bazy wywala mi taki błąd

Kod:
Błąd

zapytanie SQL:

--
-- Baza danych: `arczieku_a`
--
CREATE DATABASE `arczieku_a` DEFAULT CHARACTER SET latin2 COLLATE latin2_general_ci;

MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja
#1007 - Can't create database 'arczieku_a'; database exists
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 04-02-2009, 17:17   

Arczieku, zrobiłaś kopię bazy, a nie masz uprawnień do tworzenia baz z poziomu mysql

Arczieku napisał/a:
Can't create database 'arczieku_a'; database exists

Nie można utworzyć bazy bo już istnieje

Usuń z pliku z kopią bazy linijkę:
CREATE DATABASE `arczieku_a` DEFAULT CHARACTER SET latin2 COLLATE latin2_general_ci;
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę