phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: arcy
10-10-2009, 18:57
Naprawianie bazy danych - krzaków na forum
Autor Wiadomość
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 12-02-2009, 08:33   

wojtek2310 napisał/a:
No i co trzeba zrobić

Wyczysścić tabele przed wgraniem bo to pole juz jest zapełnione, i to ma zero wspólnego z kodowaniem :)

Więcej google Ci powie:
http://www.google.pl/sear...ukaj&lr=lang_pl

Lub forumowa szukajka: http://www.przemo.org/phpBB2/forum/search.php
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Arczieku

Posty: 21
Wysłany: 17-02-2009, 11:32   

bardzo ładnie Tosiek zgłosil moj i swój problem :)
chwała mu za to !!

a mi nadal nikt n ie potrafi tutaj pomoc... :roll: przykre...

PS.

Zrobiłęm wszystko co tu jest napisane i nadal mam krzaki...
 
     
joli
Yollien +Styler



Pomógł: 2988 razy
Posty: 16981
Wysłany: 17-02-2009, 23:41   

Temat zamykam, gdyż zawiera zbyt duzo nieścisłości. Ta skomplikowana procedura jest najczęściej całkiem zbędna, wystarczy zrobić porządna kopie, według owszem, punktów niektórych, czyli z zaznaczeniem:
  • Obejmij eksport transakcją
  • Tryb zgodności SQL z listy wybrać MYSQL40 WAŻNE !
  • Dodaj DROP TABLE / VIEW / PROCEDURE / FUNCTION
  • Dodaj wartości AUTO_INCREMENT



punkty ponizej sa całkowicie zbedne.
Kod:

[*]Dodaj IF NOT EXISTS
[*]Użyj cudzysłowów z nazwami tabel i pól
[*]Dodaj CREATE PROCEDURE / FUNCTION


zapisac kopie bazy, lub jesli jest duza, w kilku czesciach jako pliki zip, lub gzip.
Nastepnie, uzywajac czystego skryptu i bazy w domyslnym kodowaniu, załozyc forum. Potem zaimportowac spakowaną baze, podmienic pliki skryptu na swoje(poza config.php) i poprawic wpisy w tabeli config, dotyczace domeny, coockies i sciezki skryptu.
W 99% procentach wszystko zadziala od razu prawidlowo. Problemy mogą byc tylko z bazami, które były w kodowaniu utf8. Nigdy natomiast z latin1.
Jesli nie, mozna sprobowac sposobu z pierwszego posta, choc zanim otworze temat, musze dokladnie przeczytac te instrukcje, bo czytam juz szosty raz i dalej nie rozumiem o co chodzi. Przenosiłam setki baz i jakos mi takie kombinacje pod górke nie byly nigdy potrzebne.
Autora prosze o poprawienie posta tak, aby stał się zrozumiały nie tylko dla mnie...
_________________
Walczę z warezami. Więc jak masz forum warezowe, nie proś mnie o pomoc i nie wchodź pod rękę, bo zniszczę.
Nie pisz do mnie na GG i PW,(chyba że proszę) bo nie odpowiem, a Ty dostaniesz bonusik. Masz forum do zadawania pytań!!! Poza forum pomagam TYLKO odpłatnie.
liberte d'expression pour tout le monde... OFICJALNY DOWNLOAD STYLÓW - style ogólnodostępne i na zamówienie - PORTFOLIO JOLI
 
     
yogi

Posty: 19
Wysłany: 23-10-2009, 16:18   

Znakomity poradnik :)
dziękuję !
Nareszcie mogłem przejść z tego dennego latin1 na latin2.
Krzaczki wyeliminowane w 100%!

jesteś wielki.
 
     
Gimzi

Posty: 4
Wysłany: 27-10-2009, 21:42   

zrobiłem wszystko opisane w pierwszym poście i pojawia mi się coś takiego przy importowaniu nowej bazy.
Co zrobić?



zapytanie SQL:

INSERT INTO `phpbb_search_wordlist` (`word_text`, `word_id`, `word_common`) VALUES ('faworyt', 2613, 0), ('jedne', 2614, 0), ('kotwic', 2615, 0), ('kupuj', 2616, 0), ('long', 2617, 0), ('m', 2618, 0), ('malo', 2619, 0), ('meppsie', 2620, 0), ('metry', 2621, 0), ('minimalnej', 2622, 0), ('najlepszych', 2623, 0), ('niesamowicie', 2624, 0), ('oczywiscie', 2625, 0), ('odcinku', 2626, 0), ('plecionka', 2627, 0), ('rozciagliwe', 2628, 0), ('rozciagliwosci', 2629, 0), ('rozgi', 2630, 0), ('strofcie', 2631, 0), ('strofta', 2632, 0), ('swojej', 2633, 0), ('trwala', 2634, 0), ('warta', 2635, 0), ('wiadczy', 2636, 0), ('biora', 2637, 0), ('bonito', 2638, 0), ('czarnym', 2639, 0), ('hitem', 2640, 0), ('innego', 2641, 0), ('killer', 2642, 0), ('kleniowe', 2643, 0), ('kleniowy', 2644, 0), ('kolorze', 2645, 0), ('malutkiego', 2646, 0), ('mini', 2647, 0), ('mormyszce', 2648, 0), ('mormyszki', 2649, 0), ('naturalnych', 2650, 0), ('nia', 2651, 0), ('niepowiem', 2652, 0), ('ogonki', 2653, 0), ('ogonkiem[...]

MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja
#1062 - Powtórzone wyst?pienie 'o' dla klucza 1
 
     
Bucu


Pomógł: 487 razy
Posty: 2127
Wysłany: 27-10-2009, 21:44   

Gimzi,

Kod:
TRUNCATE TABLE  `phpbb_search_wordlist`;
_________________
Zanim napiszesz głupi temat, zapoznaj sie z FAQ
Pisanie / Instalacja Modyfikacji / For / CMS , przenoszenie For / CMS / Baz Danych (odpłatnie) - Osoby zainteresowane Proszę o kontakt GG.
Przez GG Pomagam tylko odpłatnie!
 
     
Gimzi

Posty: 4
Wysłany: 27-10-2009, 21:47   

jestem laikiem, jakbyś mógł tak krok po kroku byłbym bardzo wdzięczny :)
 
     
Matteo



Pomógł: 1932 razy
Posty: 5715
Wysłany: 28-10-2009, 17:32   

Gimzi, phpBB2 by Przemo :: View topic - phpMyAdmin - obsługa
_________________
Fora, strony, sklepy internetowe i wiele więcej...
matteo.fcb(at)gmail.com
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 09-01-2010, 15:00   

Temat przeżył grube porządki, czystki i represje. Teraz wydaje mi się że wszystko jest logiczniejsze, wystarczy czytać od góry do dołu i przeskakiwać do kroków jeśli nasza sytuacja zgadza się z tą podaną w danym punkcie.

Naprawiajcie ile wlezie ;)

http://www.przemo.org/php...pic.php?t=62233
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
wolek

Posty: 118
Wysłany: 16-01-2010, 16:18   

Zrobiłem packup w phpmyadmin , wgrałem to tak jak opisane i są znaki ? w bazie ;/ Robiłem tez innym sposobem z tematu: http://www.przemo.org/php...pic.php?t=17648 , i tam były zamiast ? jakieś krzaczki. Jakz robić porawnie koopiie i przenieść forum z cal.pl na nazwa.pl ?
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 16-01-2010, 17:41   

wolek, po zrobieniu backupu przejdź do naprawiania bazy: Naprawianie oraz rozpoznanie kodowania backupu naszej bazy
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
hipon


Pomógł: 3 razy
Posty: 91
Wysłany: 21-01-2010, 22:27   

Przeczytałem cały wątek i zrobiłem już chyba wszystko co mogłem. Próbowałem różnych kombinacji i pytajników zamiast zmiękczeń na forum się pozbyć nie potrafię.
Generalnie w bazie danych nie mam żadnych pytajników ,ani żadnej wzmianki o latin2 (co jest chyba dziwne) zrobiłem wszystko wg. powyższych kroków i dalej mam pytajniki. Problem pojawił się po przeniesieniu forum z hostil.pl na webd.pl. Jak napiszę teraz ąęśćź to normalnie pokazuje jednak zmiękczenia napisane już na poprzednim hostingu już nie. Chciałem to zrobić ręcznie ,ale szybko zrezygnowałem ;)

Link do forum

http://hiponhip.webd.pl/forum

Jak to naprawić?
 
     
mani

Posty: 94
Wysłany: 06-02-2010, 12:50   

Otworzyłem bazę w notatniku, była w kodowaniu ISO. Zapisałem ją w UTF i otworzyłem, od razu były polskie znaczki. Poza tym, w tym momencie:
Cytat:
Następnie szukamy frazy: CREATE TABLE i gdzieś w okolicach tej frazy rozglądamy się za ustawionym kodowaniem dla pól i porównaniem (coś podobnego do tego: CHARSET=latin1 COLLATE=latin1_swedish_ci; )

Nie mogę nigdzie znaleźć jakiejkolwiek frazy związanej z kodowaniem. Backup był robiony automatycznie przez Przemo.
Taką bazę wrzucać, czy to źle, że pojawiły się takie 2 "błędy".
_________________
;]
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 06-02-2010, 12:54   

mani, jeśli tego nie ma to po prostu musisz pamiętać o tym aby ustawić bazę na latin2 zapytaniem:
Cytat:
Należy wejść do okienka zapytań SQL (w phpmyadminie lub w panelu administratora na forum) i wykonać zapytanie:
Kod:
ALTER DATABASE `nazwa_bazy` DEFAULT CHARACTER SET latin2 COLLATE latin2_general_ci;

Gdzie za nazwa_bazy wstawiamy nazwę bazy która wyświetla się po lewej stronie ( baza z forum ). Od tej pory wszystkie tabele wgrywane do tej bazy przyjmą kodowanie latin2 (nie jest to w 100% gwarantowane o tym niżej).

a dopiero potem wgrać ;)
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
mani

Posty: 94
Wysłany: 06-02-2010, 14:37   

Po wgraniu niestety wciąż mam znaki zapytania zamiast polskich znaków.
_________________
;]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę