phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: arcy
23-01-2009, 11:30
[Problem] Gadu-Gadu na forum - POPRAWKA DO WERSJI 1.12.6p2
Autor Wiadomość
Zico

Posty: 24
Wysłany: 27-03-2009, 21:15   

Postów jest sporo, ale rozwiązania w nich żadnego. :) Poza tym nie jestem informatykiem. Proszę o jakąś prostą wskazówkę co mogę zrobić. :)
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
siwiuski

Pomógł: 1 raz
Posty: 51
Wysłany: 29-03-2009, 13:04   

Czy mógłby jakiś dobry człowiek podrzucić już zmienione pliki functions_gg.php i functions_gg_notice.php, modyfikowałem pliki wg wskazówek z działu download i zmieniałem również adresy IP i dalej mam problem z unpack.
 
     
Zico

Posty: 24
Wysłany: 30-03-2009, 15:35   

Nie rozumiem po co w ogóle jest lansowana ta poprawka? Przecież to jakiś niedziałający bubel i mydlenie oczu. :? Bramka wciąż wywala błędy unpacka, powiadomienia na gg nie działają, a administracja udaje strusia, twierdząc, że wszystko jest OK, bo przecież jest poprawka. Chyba, że o to właśnie chodzi... :/ Jest tu chociaż jedna osoba na której forum bramka i powiadomienia gg działają bez zarzutu? Założę się, że nie. Jeżeli nie będzie szybkiej i rzetelnej aktualizacji skryptu, którą tu obiecano już dwa miesiące temu (miała tak być na dniach...), rozwiązującej problem z gg, trzeba będzie pomyśleć o nowym skrypcie.
 
     
They2


Pomógł: 82 razy
Posty: 1297
Wysłany: 30-03-2009, 16:01   

pisałem ostatni post i widać ze nikt nie wie jak rozwiązywać dalej poprawkę.

Nadal ta poprawka w powyższym temacie nie działa.
_________________
Support | Pomoc | Modyfikacja | Zlecenie płatne - zapraszam na PW oraz pod moim adresem.
Nie udzielam w GG.
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 30-03-2009, 16:08   

Zico, polecam kurs php + parę lat programowania i potem stwierdzaj czy skrypt działa czy nie, nie mnie to oceniać ani tobie czy skrypt jest poprawnie napisany :)

http://bb2.tosiek.pl/tema...-www2gg-vt9.htm

Gotowe pliki w załącziku, zalogujcie się na login: test hasło: test

Działa na tamtym forum sami sprawdźcie :)

ale mimo unpack jeśli reszta na hostingu jest włączona bramka po poprawkach musi działać.

Unpack zaraz spojrzę do kodu :)

Jednym słowem działa, jak nie to opieprz dla hostingu :)

Jeśli sie mylę niech mniue ktoś poprawi ale 194 linia nie powinna wyglądać zamaist tak:
Kod:
$tab = unpack("Vuin/Vstatus", $data);


tak:
Kod:
$tab = unpack("Vtyp/Vrozmiar", $data);


[ Dodano: 30-03-2009, 17:22 ]
i nawet status działa :D
Cytat:
Wiadomość została dostarczona do adresata
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
miszko


Pomógł: 10 razy
Posty: 352
Wysłany: 30-03-2009, 18:23   

Ok więc z tym problemem można postąpić jak postapił Krzyś w swojej poprawce tylko tym razem zamiast przy wysyłaniu przetwarzamy odebrane dane, które po zmiane protokołu widać są inne.

Ja to rozwiązałem w podony sposób jak Krzyś przy wysyłaniu, ale teraz użyjemy tego przy odbieraniu, a zatem:

Kod:
switch($tab['typ'])
            {
                case 0x0002:
                case 0x0011:
                    $tab = unpack("Vuin/Vstatus", $data);
                break;
            }


zamieniamy na
Kod:
if ( $tab['rozmiar'] > 0 ) {
switch($tab['typ'])
            {
                case 0x0002:
                case 0x0011:
                    $tab = unpack("Vuin/Vstatus", $data);
                break;
            }
}
Ostatnio zmieniony przez miszko 30-03-2009, 19:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Zico

Posty: 24
Wysłany: 30-03-2009, 19:13   

Nieprawda, Tosiek. Nie działa. Wrzuciłem tę paczkę z Twojej strony, a teraz nawet edytowałem ten kod z Twojego ostatniego posta. I guzik. Wiadomości są wprawdzie dostarczane, ale wciąż wywala ten sam błąd:
Kod:
Warning: unpack() [function.unpack]: Type V: not enough input, need 4, have 0 in /home/zico/ftp/.../includes/functions_gg.php on line 194

O widocznym statusie i powiadomieniach przez gg nawet nie wspominam. Jedyny efekt jest taki, że wykrzaczyły mi się polskie litery w bramce. :/ I nie mówcie mi, że płatny hosting na nazwa.pl nie potrafi poradzić sobie z głupią bramką.
PS. Jak możesz, to podrzuć mi tu działające pliki z Twojego forum. Wypróbuję u siebie.
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 30-03-2009, 19:32   

Kod:
Adres forum: warrior-princess.cba.pl

Przepraszamy, strona nie została znaleziona.

A czy nazwa to przypadkiem nie ten drogi hosting który jest tylko drogi ?

Zico napisał/a:
że wykrzaczyły mi się polskie litery w bramce.

Pliki są zapisane w kodowaniu utf-8, poprawiłem paczkę i zapisałem w iso-8859-2, teraz nie będzie krzaków
http://bb2.tosiek.pl/tema...-www2gg-vt9.htm

Dodałem poprawki

Ruska:
http://www.przemo.org/php...p=411177#411177

miszko:
http://www.przemo.org/php...p=429430#429430


Zico napisał/a:
Wiadomości są wprawdzie dostarczane, ale wciąż wywala ten sam błąd:

to nie błąd czytaj !!!
Zico napisał/a:
Warning:

tosiek napisał/a:
ale mimo unpack jeśli reszta na hostingu jest włączona bramka po poprawkach musi działać.


miszko to poprawił,

Wszystko jest już chyba poprawione.
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
Zico

Posty: 24
Wysłany: 30-03-2009, 19:38   

tosiek napisał/a:
Kod:
Adres forum: warrior-princess.cba.pl

Przepraszamy, strona nie została znaleziona.

Sorry, to było stare forum. Już aktualizowałem. :D Zaraz wypróbuję tę nową paczkę.

[ Dodano: 30-03-2009, 20:57 ]
OK. Bramka działa i nie wywala błędów. Dzięki. ;]
Jednak dalej nie działa status ani powiadamianie. Powiadamianie mogę sobie darować, jednak status by się przydał. A tutaj czy mam włączone gg, czy wyłączone, ciągle jest to samo czerwone słoneczko.

[ Dodano: 30-03-2009, 23:00 ]
Zwracam honor. Powiadomienia też działają. :D Zatem łatka wygląda na zrobioną.
Mógłby mi ktoś wyjaśnić co jest z tymi statusami? Czemu jest wciąż ten sam obrazek, niezależnie od tego, czy włączę, czy wyłączę gg?
 
     
miszko


Pomógł: 10 razy
Posty: 352
Wysłany: 01-04-2009, 10:04   

Chmm, zwykła bramka GG mi działa. To znaczy gdy wyślę wiadomość przez formularz ze strony. Jednak powiadomienia jako takie np. o nowej prywatnej wiadomości nie docierają. Sprawdzałem kod i niby wygląda ok, ale wiadomości nie docierają.

Każdemu działa powiadamianie?

[ Dodano: 01-04-2009, 12:37 ]
Ok, rozwiązałem ten problem.
Nie wiem jak u Was. Sprawdzcie czy przypadkiem powiadomienia o nowych postach/wiadomościach w skrzynce dochodzą.

Bo u mnie po zastosowaniu tych poprawek od Krzysia, bramka GG taka zwykła (wysyłanie wiadomości z formularza) zadziałała, ale wysyłanie powiadomień już nie.

Doszedłem do tego, że po wysłaniu logowania do serwer, wysłaniu pustej listy dochodzi do momentu, kiedy powinen nastąpić moment, aby odczytać status logowania. Pierwotnie widzę było to rozwiązane tak, że odrazu "spamowaliśmy" serwer naszą wiadomością. Teraz tak się już nie udaje i trzeba wpierw odczytac status logowania. Wtedy dopiero możemy wysłać wiadomość.

W skrypcie od bramki tak się dzieje, ale w skrypcie od "szybkiego" wysyłania wiadomości (od tych powiadomień - plik functions_gg_notice.php) już nie ma tej komendy.

Po dodaniu kodu
Kod:
fwrite($fp,pack ("VV",0x0012, 0));
należy jeszcze dodać
Kod:
$tab = @unpack("Vlogin_status/Vrozmiar", fread($fp, 12));


Acha i prawdopodobnie nastąpiły zmiany dot. kodowania opisu. Dlatego teraz nie można ustawić żadnego opisu. Probowałem coś wykombinować, ale nie chce działać. A informacje zawarte w net nic nowego nie wnoszą.
 
     
Zico

Posty: 24
Wysłany: 01-04-2009, 12:01   

Chyba pospieszyłem się z tymi powiadomieniami. Wprawdzie mojej współadmince przekazało wczoraj info o nowym temacie na forum, ale mi nie przekazuje inf ani o nowych postach, ani o prywatnych wiadomościach. Miszko, mógłbyś wkleić tu ten fragment kodu, który trzeba edytować?
 
     
miszko


Pomógł: 10 razy
Posty: 352
Wysłany: 01-04-2009, 12:10   

W momencie kiedy Krzyś podawał, aby wkleić taki oto kod
Kod:
@fwrite($fp, @pack("VVVVVVvVvVvCCa".strlen($opis), 0x0015, 0x20 + strlen($opis), $numer, $hash, ($opis)?0x0004:0x0014, $wersja, 0, 0, 0, 0, 0, 0x14, 0xbe , $opis ));

        @fwrite($fp, @pack("VV", 0x0012, 0));
        if ( is_array($list_addressats) )
        {
                for($i = 0; $i < count($list_addressats); $i++)


Należy tutaj dokleic jeszcze kod od odczytywania statusu, a dokładniej za
Kod:
fwrite($fp,pack ("VV",0x0012, 0));
dodać
Kod:
$tab = @unpack("Vlogin_status/Vrozmiar", fread($fp, 12));


Czyli ma to tak wyglądać:
Kod:
@fwrite($fp, @pack("VVVVVVvVvVvCCa".strlen($opis), 0x0015, 0x20 + strlen($opis), $numer, $hash, ($opis)?0x0004:0x0014, $wersja, 0, 0, 0, 0, 0, 0x14, 0xbe , $opis ));

        @fwrite($fp, @pack("VV", 0x0012, 0));
        $tab = @unpack("Vlogin_status/Vrozmiar", fread($fp, 12));
        if ( is_array($list_addressats) )
        {
                for($i = 0; $i < count($list_addressats); $i++)
 
     
Zico

Posty: 24
Wysłany: 01-04-2009, 19:51   

Duże dzięki. :D Teraz powiadomienia chodzą jak trzeba. I o postach i o PW.

Nie wiem tylko co jest z tymi statusami? Właśnie. Na moim forum (i tutaj też) mam ciągle to czerwone słonko. U ciebie widzę tutaj słonko z chmurką. Co jest grane? Coś robię źle? 8)
 
     
Tavaro

Pomógł: 242 razy
Posty: 1135
Wysłany: 01-04-2009, 19:53   

Zico napisał/a:
Coś robię źle? 8)

Może masz ustawione coś w stylu "pokazuj status tylko osobom z listy" (nie wiem, czy w oficjalnym kliencie GG jest takie coś, nie używam go)?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Zico

Posty: 24
Wysłany: 01-04-2009, 21:45   

A więc sprawdziłem wszystko jeszcze raz dokładnie. Status "niewidoczny", "niedostępny" i "zaraz wracam" działa. Trzeba tylko odświeżyć stronę (wiem, baran jestem). :D Kłopot jest tylko ze statusem "dostępny". Po ustawieniu tego statusu na swoim GG i wejściu na forum, przeglądarka mieli, strona nie chce się załadować w całości, a ikonka GG wygląda tak:

Zupełnie jakby nie chciała ściągnąć się ikonka dostępności. Da się coś z tym zrobić?

[ Dodano: 02-04-2009, 19:23 ]
Hmm... Cały czas to samo. Na tym forum też. Ciekawe czy to tylko ikonka statusu się nie przesyła, czy problem tkwi w czymś głębiej?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę