phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: joli
03-08-2009, 09:12
[SEO] [Poradnik] Wst?p do pozycjonowania phpBB by przemo
Autor Wiadomość
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 30-08-2009, 13:53   

Seba123, http://forum.enemy-territ...um-vt9.htm#2115
zobacz tutaj, w źródle strony pod:
Kod:
<div style="display:none" id="resizemod"></div>

podobne tematy są za komentowane ;)
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
andachiel


Posty: 160
Wysłany: 08-10-2009, 16:44   

Która chmure tagów lepiej instalnąc centuriona czy Seby ??
 
     
lui754


Pomógł: 591 razy
Posty: 2699
Wysłany: 08-10-2009, 20:18   

wg moich testów to seby :) mam zindeksowane ponad 4,500 tagów.
 
     
Polaczek


Pomógł: 351 razy
Posty: 2297
Wysłany: 09-10-2009, 14:35   

Lepiej zainstalować Seby ;) Mam sporo tagów :)
_________________
The Cephei Family
stuff 'n' stuff
 
     
Centurion



Pomógł: 543 razy
Posty: 1974
Wysłany: 09-10-2009, 16:24   

Ta Seby jest zdecydowanie mniej optymalnie napisana

Co do mojej:
Wyniki 1 - 10 z około 23,900 z domeny www.sadistic.pl/tag.

Co do pozycjonowania to ja bym dodał jeszcze to aby nie wrzucać na swojej stronie linków z systemów wymiany linków, zwłaszcza w stopce, bo prędzej czy później dostaniecie bonusy od google.
_________________
Poza forum pomagam tylko odpłatnie
• przenoszenie/łączenie/naprawianie baz danych
• instalacja/pisanie modów, aktualizacja for z zachowaniem modów
• programowanie php/mysql
 
     
Seba123


Pomógł: 74 razy
Posty: 868
Wysłany: 09-10-2009, 16:49   

Centurion napisał/a:
Ta Seby jest zdecydowanie mniej optymalnie napisana
Huh, dobre twierdzenie. Trzymaj się z nim dalej ;-)

PS. Fajnie że uważasz iż piszesz kod na poziomie wyższym niż ludzie wydający mody dla vBulletin które są akceptowane na ich oficjalnym forum (bo mój kod nie jest w sumie mój - to adaptacja wersji ZointTags z vBulletin na phpbb, dodatkowo odchudzona ). Zresztą tą tezę potwierdziło kilka osób, które zerkało w kod pluginów. Ale ja nie mam zamiaru się kłócić - uważaj dalej jak uważasz, każdy ma prawo do swoich podglądów.
_________________
Fejs
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 09-10-2009, 19:17   

Tavaro, antysebityzm? :lol: a ja pisze najlepszy kod bo wszędzie używam wyrażeń regularnych gdzie inni użyją 50 innych funkcji :mrgreen:

a tak do tematu nadal nie wiem i nie mogę dojść czemu przy SF optimized w modyfikacja podobnych tematów podaje nie przepisane adresy?

kod jest zakomentowany pod:
Kod:
<div style="display:none" id="resizemod"></div>

przykładowy temat: http://forum.enemy-territory.pl/nowe-forum-vt9.htm

Jedyne miejsce gdzie mi działa to tutaj, już nawet kilka osób mi pisało co zrobic by działało a najgorsze jest to że działa samo z siebie i nie wiem czemu:
http://bb2.tosiek.pl/pw-g...-y-dni-vt20.htm
Z tą różnica, że to przez to, że tut mam zapewne zwykłego spider friendly, wiec czemu optimized psuje ;( ?
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
Seba123


Pomógł: 74 razy
Posty: 868
Wysłany: 09-10-2009, 19:23   

tosiek napisał/a:
a tak do tematu nadal nie wiem i nie mogę dojść czemu przy SF optimized modyfikacja podobnych tematów podaje nie przepisane adresy?
Bo trzeba wykonać modyfikację pewną, o której Centurion wspominał. Wujas Seba pomoże 8)

similar_topics.php

Po
Kod:
$title = $similar['topic_title'];
dodaj
Kod:
        $sfc['topics'][$similar['topic_id']]['title'] = $similar['topic_title'];
    $sfc['topics'][$similar['topic_id']]['forum'] = $similar['forum_id'];     
przed
Kod:
$author_url = append_sid("profile.$phpEx?mode=viewprofile&amp;". POST_USERS_URL .'='. $similar['user_id']);
dodaj
Kod:
      $sfc['users'][$similar['user_id']] = $similar['username'];
przed
Kod:
        $forum_url = append_sid("viewforum.$phpEx?" . POST_FORUM_URL . "=". $similar['forum_id']);
dodaj
Kod:
      $sfc['forums'][$similar['forum_id']] = $similar['forum_name'];


To wszystko, adresy będą ładnie przepisane! =]
_________________
Fejs
 
     
Polaczek


Pomógł: 351 razy
Posty: 2297
Wysłany: 09-10-2009, 20:11   

Centurion napisał/a:
Ta Seby jest zdecydowanie mniej optymalnie napisana


Dlaczego tak sądzisz? :) Bo lubię optymalizację :)
Dziękuję z góry za odpowiedź :)
_________________
The Cephei Family
stuff 'n' stuff
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 10-10-2009, 17:51   

Seba123, it is work ;] danke schon

tyle że przy nazwie autora ostatniego postu dodaje u:
Sh00teRu
nie w linku a w nazwie ;)
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
kam821

Pomógł: 10 razy
Posty: 143
Wysłany: 11-10-2009, 10:02   

Sprawdź w pliku similar_topics.tpl czy gdzieś się nie plącze literka 'u'.
Dodatkowo sprawdz, czy przypadkiem gdzies nie dodales w zmiennej $similar['username'] literki 'u' :)
 
     
Centurion



Pomógł: 543 razy
Posty: 1974
Wysłany: 11-10-2009, 13:20   

Polaczek, bo modyfikacja Seby liczy ilość wystąpień tagów za każdym razem poprzez COUNT(*) a dopiero potem sortuje, w mojej ilość wystąpień dla tagów jest już policzona (liczy się przy każdym dodawaniu/edycji tematu). Przy dużej ilości tagów różnica będzie coraz bardziej widoczna. No i przy dużych forach to już ma znaczenie, a wiem co mówię bo moje forum wytrzymało ponad 1700 online (po sporych optymalizacjach, ale raczej nie głównego kodu przemo, tylko modyfikacji moich i innych). U mnie większość rzeczy liczy się cyklicznie a nie za każdym razem, np: ilość tematów na portalu (poprzez cron lub zmienne z datą w $board_config).
Ta idea jest ogólnie wszczepiona w phpBB by Przemo i bardzo dobrze, niestety niektóre modyfikacje powodują masakryczne obciążenie. Nawet nie wiecie ilu ludzi z dużymi forami uciekło z Przemo na inne skrypty przez niezoptymalizowane Spider Friendly... Wiele modów jest źle napisanych i niezoptymalizowanych i robi niezłą sieczkę na serwerze.

Nie mam nic do Seby123, dobrze że ludzie robią coś dla innych, dobrze że ludzie mają wybór, nasze modyfikacje są jednak nieco inne, każdy wybierze co woli. Nie uważam się ani za genialnego programistę, speca od optymalizacji czy webmastera, jestem po prostu dociekliwy, serwery nie są z gumy a do phpBB by Przemo, właśnie przez złe mody (no i może read_history, które jest przy tym niesamowicie wygodne), przyległa opinia niewydajnego skryptu i są ludzie którzy łażą po forach i mówią jakie to przemo jest be nie mając ku temu żadnych danych czy statystyk i mnie to naprawdę wkurza. Ze względu na doświadczenie z setkami for jestem uczulony na wydajność i obciążenie bo już takie historie widziałem... a potem ludzie się dziwią że ich z hostingu wywalili
_________________
Poza forum pomagam tylko odpłatnie
• przenoszenie/łączenie/naprawianie baz danych
• instalacja/pisanie modów, aktualizacja for z zachowaniem modów
• programowanie php/mysql
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 11-10-2009, 13:45   

Seba123, mógłbyś dopisać jak ładnie dopisać rel="noffolow" do linków zbędnych typu porfile etc. (nie da się chyba niestety z automatu?)
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
Polaczek


Pomógł: 351 razy
Posty: 2297
Wysłany: 11-10-2009, 14:19   

Centurion, no właśnie po instalacji Seo Tags trochę mi forum muli (czasem nawet 1s gentime jest) i chyba przejdę na Twoją wersję, wierzę w to co napisałeś :)
_________________
The Cephei Family
stuff 'n' stuff
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
They2


Pomógł: 82 razy
Posty: 1297
Wysłany: 11-10-2009, 14:24   

Centurion, dziękuję za wyjasnienie.

Centurion napisał/a:
Co do pozycjonowania to ja bym dodał jeszcze to aby nie wrzucać na swojej stronie linków z systemów wymiany linków, zwłaszcza w stopce, bo prędzej czy później dostaniecie bonusy od google.
wiec o jaka modyfikacje seba chodzi ? chodzi ci o losowe tematy ? tutaj w temacie nie widze.

[ Dodano: 11-10-2009, 14:25 ]
Polaczek, nie zmarnujesz czas na odnowienie wstawienia nowych tagow we wszystkich tematach ? :twisted:
_________________
Support | Pomoc | Modyfikacja | Zlecenie płatne - zapraszam na PW oraz pod moim adresem.
Nie udzielam w GG.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę