phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: joli
03-08-2009, 08:12
[SEO] [Poradnik] Wst?p do pozycjonowania phpBB by przemo
Autor Wiadomość
Polaczek


Pomógł: 351 razy
Posty: 2297
Wysłany: 11-10-2009, 13:28   

Cytat:
Polaczek, nie zmarnujesz czas na odnowienie wstawienia nowych tagow we wszystkich tematach ? :twisted:


Obejdzie się bez tagowania ;) Szczególnie, że super parametrów na serwerze nie mam i muszę optymalizować wszystko co popadnie.
_________________
The Cephei Family
stuff 'n' stuff
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Seba123


Pomógł: 74 razy
Posty: 868
Wysłany: 11-10-2009, 15:31   

tosiek napisał/a:
do linków zbędnych typu porfile etc
Słucham ?

Polaczek napisał/a:
Centurion, no właśnie po instalacji Seo Tags trochę mi forum muli (czasem nawet 1s gentime jest) i chyba przejdę na Twoją wersję, wierzę w to co napisałeś :)
Przechodź śmiało ;)
_________________
Fejs
 
     
smyku2

Pomógł: 2 razy
Posty: 116
Wysłany: 11-10-2009, 15:32   

A czy istnieje możliwość zrobienia do modyfikacji Centuriona automatycznego tagowania (tak jak jest to u Seby) i uniknięcie ponownego tagowania po zmianie modyfikacji?
 
     
Polaczek


Pomógł: 351 razy
Posty: 2297
Wysłany: 11-10-2009, 17:34   

Cytat:
Przechodź śmiało ;)


Tak w sumie to nie wiem czy czasem zupełnie nie skasuje tagów, bo mi nie potrzebne :P

smyku2 napisał/a:
A czy istnieje możliwość zrobienia do modyfikacji Centuriona automatycznego tagowania


Istnieje, postaram się coś z tym zrobić tylko najpierw sobie skołuję dobry darmowy hosting jakich nie ma chyba ( :roll: ) i wtedy pogrzebię.
_________________
The Cephei Family
stuff 'n' stuff
 
     
waldek123

Posty: 18
Wysłany: 11-10-2009, 20:23   

Polaczek napisał/a:
Istnieje, postaram się coś z tym zrobić tylko najpierw sobie skołuję dobry darmowy hosting jakich nie ma chyba ( :roll: ) i wtedy pogrzebię.
xaa.pl - wydaj te trzy zeta na miesiąc, zamiast na piwo : d
Ostatnio zmieniony przez waldek123 12-10-2009, 17:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
andachiel


Posty: 160
Wysłany: 13-10-2009, 18:32   

Witam zainstalowalem wszystko tak jak podal seba jak mogę sprwadzić czy to aby napewno dobrze działa :) \
 
     
Centurion



Pomógł: 543 razy
Posty: 1974
Wysłany: 16-10-2009, 19:39   

Właśnie się zabrałem za optymalizowanie pewnego forum z modykacją Seby SeoTags i mała ciekawostka:

Kod:
[0,13] SELECT seotags.tag, COUNT(*) count FROM phpbb_seotags seotags LEFT JOIN phpbb_topics topics ON(seotags.threadid = topics.topic_id) WHERE topics.forum_id IN(90, 70, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 88, 110, 18, 21, 20, 72, 73, 74, 16, 19, 17, 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 56, 113, 30, 32, 33, 78, 137, 148, 98, 99, 100, 138, 139, 140, 141, 142, 144, 143, 145, 146, 152, 126, 147, 63, 64, 65, 132, 131, 136, 112, 96, 59, 60, 61, 62, 149, 150, 153, 84, 101, 111, 130, 66, 67, 68) GROUP BY seotags.tag ORDER BY RAND(),count DESC LIMIT 250[1,15]


0,13 i 1,15 to czas generowania strony przed i po wykonaniu mysql_query. Ponad 1 sekunda!
Sorry Seba123, ale właśnie udowadniam Ci że ta modyfikacja tagów jest beznadziejna, a kolesie którzy ją pisali nie mają żadnego pojęcia o wydajności zapytań. Jeśli ci kolesie od vBulletin to jacyś Twoi idole to chyba musisz znaleźć sobie nowych ;)

Powyższa sytuacja zaszła na forum które ma ponad 23tyś tematów i kilkadziesiąt tysięcy tagów.

Ogólnie rzecz biorąć jak ktoś ma duże forum, niech korzysta z mojej modykacji i najlepiej niech nie używa losowych tagów, bo wywoływanie rand() powoduje najpierw ztablicowanie wpisów w tabeli a dopiero potem losowy wybór i jest dużo wolniejsze niż sortowanie np. po ilości wystąpień malejąco.
_________________
Poza forum pomagam tylko odpłatnie
• przenoszenie/łączenie/naprawianie baz danych
• instalacja/pisanie modów, aktualizacja for z zachowaniem modów
• programowanie php/mysql
 
     
arcy



Pomógł: 509 razy
Posty: 3762
Wysłany: 21-11-2009, 00:26   

Jak NIE powinno się pozycjonować stron. Ale za kaskę robi się wszystko...

Ze stron http://kliknij-tutaj.info/
Cytat:
Pozycjonowanie to bardzo modne słowo w ostatnim czasie, niestety niewielu zdaje sobie tak naprawdę sprawę co to jest i jakie korzyści to daje.

Prawda.
Cytat:
Dziś usługę pozycjonowania oferuje mnóstwo firm i przypadkowych ludzi, niestety niewielu z nich potrafi naprawdę pozycjonować,

I to też prawda.
Ale mamy "specjalistów". Na szczęście. Tylko nie wiem czyje...
Cytat:
Posiadamy wiedzę ,doświadczenie oraz narzędzia analityczne które pozwalają nam w sposób skuteczny dobierać najbardziej optymalne kombinacje słowne które przekładają się wprost na ruch na witrynie naszych Klientów przy minimalnych nakładach.


A teraz jak się pozycjonuje w owej firmie i jakie są optymalne kombinacje? Otóż spamuje się po blogach. Po forach zapewne też, a "narzędzia analityczne" to spamboty?

Cytat:
RomekDabrowskii | aratak.com.pl | xaratak@kliknij-tutaj.info | 72.198.5*.** | Wysłany 05.11.2009 o 12:22
Czesc wszystkim forumowiczom, mam na imie Romek ,trafilem przypadkiem na to forum, znalazlem kilka interesujacych mnie watkow ktore bede chcial zglebic.
Mam nadzieje ze wniose tez cos od siebie.

Nie pisał tego człowiek, bo tekst został umieszczony nie na forum, tylko jako komentarz na blogu.

http://kliknij-tutaj.info/ wygląda na porzuconą. Nie ma tam danych firmy, więc to pewnie jakiś krzak.
Tak tylko przestrzegam, że jak już kiedyś będziecie potrzebowali coś na poważnie pozycjonować to uważajcie z czyich usług korzystacie.

Wesoły Romek, kurcze...
http://www.google.pl/sear...le&lr=&aq=f&oq=
:evil:

spam.png
Plik ściągnięto 224 raz(y) 32,72 KB

_________________
| Regulamin | F.A.Q. | Szukaj | Oficjalny podręcznik administratora phpBB2 by Przemo |
| arcy.net - nowości ze świata phpBB by Przemo, Opera, Android | w tym państwie pełnym nienawiści, rap po godzinach i luz ponad wszystkim... | Opera Browser
|
 
     
kapral

Posty: 53
Wysłany: 28-11-2009, 17:29   

Co jeśli używam stylu BestGrafic i nie moge wykonać kilku instrukcji tutaj zawartych?
 
     
uire

Posty: 14
Wysłany: 30-11-2009, 15:46   

W którym to pliku? Zainstalowałem Spider Friendly, ale w instrukcji było napisane aby podmienić pliki tylko. A w instalacji wersji Centuriona nie odnalazłem tych linijek
Seba123 napisał/a:
Zaczynamy od najważniejszego, czyli od przepisywania linków. Instalujemy Spider Friendly - pierw czystą wersję, a następnie wersję Centuriona. Podczas instalacji wykonujesz wszystkie kroki poza
Kod:
#
#-----[ BEFORE, ADD ]------------------------------------------
#
set_meta_robots('noindex, follow');
 
     
123XmaX

Posty: 51
Wysłany: 29-12-2009, 20:06   

Panowie powie mi ktoś czym się różni: "czystą wersja" od wersji " Centuriona"? - chodzi o Spider Friendly.
Bo zainstalowałem tylko tą pierwszą, drugiej nie będę umiał :roll:
Jak zainstalowałem tą pierwszą, to da mi to coś?, no oprócz tego, że jest końcówka .htm?


Pozdrawiam
Dziękuję za odpowiedz!
 
     
Tavaro

Pomógł: 242 razy
Posty: 1135
Wysłany: 29-12-2009, 20:12   

Poprawka Centuriona optymalizuje moda i ogólnie "odmula" SF, dzięki czemu ten działa szybciej - nie występują lagi w przypadku dużych forów. Wystarczy przeczytać: "Dlaczego ta poprawka powstała i dla kogo jest przeznaczona?": http://www.przemo.org/php...ic.php?p=419596
 
 
`B3N!0~


Pomógł: 8 razy
Posty: 144
Wysłany: 30-12-2009, 10:49   

Mam pytanie, to są aktualne modyfikacje czy są jakieś aktualizację ?
 
     
Macintosh

Pomógł: 8 razy
Posty: 193
Wysłany: 02-03-2010, 11:02   

Seba123 napisał/a:
wykonujemy tą instrukcję
Kod:
#
#-----[ OPEN ]------------------------------------------
#
page_header.php

#
#-----[ FIND ]------------------------------------------
#
define('HEADER_INC', TRUE);

#
#-----[ AFTER, ADD ]------------------------------------------
#
set_meta_robots('index, follow');

To mam:
Cytat:
Fatal error: Call to undefined function set_meta_robots() in /home/gryphsms/domains/gry24p7.hsms.pl/public_html/includes/page_header.php on line 32

:(
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Mario14125

Pomógł: 52 razy
Posty: 811
Wysłany: 01-08-2010, 20:26   

Macintosh, powinno ci działać, zrobiłeś gdzieś błąd... Poszukaj...

A ode mnie mały dodatek do opisu kategorii

Kod:
#
#----------[ OTWÓRZ ]----------
#

templates/subSilver/viewforum_body.tpl

#
#----------[ ZNAJDŹ ]----------
#

      <td align="left" valign="middle" class="nav" width="100%"><span class="nav" style="color: #FF6600;"><a href="{U_INDEX}" class="nav">{L_INDEX}</a>{NAV_CAT_DESC}</span></td>

#
#----------[ W LINI ZNAJDŹ ]----------
#

<td align="left" valign="middle" class="nav" width="100%">

#
#----------[ DODAJ PO W LINI ]----------
#

<span class="nav">{FORUM_DESC}</span><br /><br />

Z tego co mi mówiono to szybciej odnajduje Google ponieważ nie musi przechodzić przez niepotrzebne literki i cyferki, ale to tylko taki mój mały pomysł :) Wpadłem na to właśnie jak miałem duże zlecenie. Modyfikacja podobna jest do tej która jest w standardzie w phpBB3 na którym niegdyś pracowałem i wyśmienicie mi się fakt pracowało, ale teraz będę miał szkołę i musiałem zakończyć pracę nad prowadzeniem for i innych :( Teraz myślę jak przystosować pewne 3 modyfikacje SEO z phpBB3 do phpBB2 by Przemo :)
Ale trochę zszedłem z tematu :P Wybaczcie :)
_________________
MULTIPOLAND @ AMXBans # 1.6.2 - Deflection
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę