phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: joli
15-10-2009, 07:53
ZAŁACZNIKI - problem z dużymi załącznikami
Autor Wiadomość
admineklek

Posty: 7
Wysłany: 14-10-2009, 16:50   ZAŁACZNIKI - problem z dużymi załącznikami

Witam

Przeczesałem całe forum, od groma tematów w google, problem nadal jest.
Mianowicie wielkość załączników dołączanych do forum.

- check_files jest zielony, na czerowno tylko kilka prostych modyfikacji (wiadomo). Zrobiłem to samo nawet na czystym forum, wszelkie testy były robione na forum z modyfikacjami i bez- rezultat ten sam
- w dwoch miejscach na serwerze (na wszelki) umieszczony plik php.ini z opcją nastawioną na 55M (przykład) na upload pliku
- forum stoi na az.pl, serwisanci stwierdzili ze po ich stronie jest wszsytko okej, gadałem non stop z nimi o tym przez 2 tyg i razem kombinowaliśmy, oczywiście ich wiedza moze być "do dyskusji" :)
- w PA stosowane byłę wszelakie kombinacje jeżeli chodzi o załączniki


......wynik tego wszystkiego to.......... NIE OKREŚLONO TYPU POSTU
Czy moze w takim razie ktoś wyjaśnić , jak to można ZROBIĆ??

Początkowo był problem z załącznkami do 2M , ustawione zostało w php.ini na 10M i takie pliki około tej wartości da się jeszcze załączyć. Gdy natomiast ustawiłem 20,30 lub 55M to pliki 11M już niestety nie idą i wywala komunikat o nieokreślonym typie postu.

Starałem się wyeliminować przedwczesne Wasze zapytania, więc zna ktoś konkretne rozwiązanie na to ? Moze jakas lekcja obsługi serwera dla firmy az.pl od Was ???


Pozdro
Ostatnio zmieniony przez joli 15-10-2009, 07:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 14-10-2009, 19:17   

admineklek, musisz ustawić dwa parametry: upload_max_filesize oraz post_max_size np na 50M aby móc wysyłać takie załączniki. Dodatkowo memory_limit ustaw na 128M. + limity w konfiguracji forum i będzie działać ;)
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
admineklek

Posty: 7
Wysłany: 14-10-2009, 22:28   

tosiek napisał/a:
admineklek, musisz ustawić dwa parametry: upload_max_filesize oraz post_max_size np na 50M aby móc wysyłać takie załączniki. Dodatkowo memory_limit ustaw na 128M. + limity w konfiguracji forum i będzie działać ;)



rozumiem ze upload_max_filesize i posta_max_size ustawiam w php.ini tak ??


a memory_limit to gdzie to jest i co z tym zrobić ??? bo limity w konfiguracji to rozumiem ze chodzi o PA forum tak ? :>
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 14-10-2009, 23:28   

admineklek, tak to są dydrektywy php http://webmajsterka.tosie...ny-php-php-ini/ . lista dyrektyw: http://pl2.php.net/manual/pl/ini.list.php
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
Ostatnio zmieniony przez tosiek 15-10-2009, 00:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
admineklek

Posty: 7
Wysłany: 14-10-2009, 23:48   

spoko , w końcu to rozgryzłem, musiałem dodać jeszcze dwie linie kodu, na wszelki wypadek i działa :D :D

ale jedna kwestia mnie męczy memory_limit , po co to jest ?
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 15-10-2009, 00:22   

admineklek, to jest limit pamięci dla skryptu php jaki może wykorzystać ;)
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
admineklek

Posty: 7
Wysłany: 15-10-2009, 00:27   

domyśliłem się :D


do php.ini to wstawić ? i od czego zależy wartość parametru ustawionego ??

swoją drogą, ten post powinien znaleźć się w bardzo ważnym miejscu, bo nie raz temat był poruszany i dopiero teraz jest 100% rozwiązanie :]
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 15-10-2009, 00:36   

admineklek napisał/a:
i od czego zależy wartość parametru ustawionego ??

od hostingu. Optymalnie jest 128M, co powyżej tej wartości może się dziać to nie wiem, tylko u siebie na localhoście pozwalam sobie na 2GB ;) ale 128M jest domyślną wartością, często hostingi zmniejszają ją na sharedach do 32M co jest czasami śmieszną ilością przy niektórych skryptach ;) zależy od maszyny, zbyt duże może zaszkodzić zbyt małe też.

memory_limit jest typu PHP_INI_ALL więc możesz to wszędzie ustawić (ale sprawdź w internecie bo z typami dyrektyw są zonki w manualu)
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
admineklek

Posty: 7
Wysłany: 15-10-2009, 00:38   

jesteś wielki , jedyny konkretny chyba koleś któy także się zna na PHP i hostingach od strony technicznej, skracając ...... az.pl musi się troche podszkolić :)
 
     
admineklek

Posty: 7
Wysłany: 15-10-2009, 00:48   

tak samo jak moje, praca i hobby w jednym :)
 
     
gruntek

Posty: 10
Wysłany: 31-10-2009, 02:50   

Witam.
Mam ten sam problem z załącznikami do 6MB.
Czy mógłby ktoś załączyć mi plik php.ini i napisać, gdzie powinienem go wrzucić?

Z góry dzięki,
Adam
 
     
admineklek

Posty: 7
Wysłany: 01-11-2009, 00:28   

u mnie to wygląda tak w php.ini:


upload_max_filesize=30M
post_max_size=30M
upload_tmp_dir="/srv/home/xxxxxxxx/public_html/tmp"
file_uploads = on
safe_mode = off


gdzie, xxxxxxxx to mój login konta na serwie, musi to podziałać, jakby co pisz na PW to pomogę bo siedziałem z tym długooooooooooooooo
 
     
gruntek

Posty: 10
Wysłany: 01-11-2009, 02:54   

Plik php.ini nie pomaga - jakieś inne pomysły?

Dodam, że mogę załączyć pliki do ok 200-300KB .. powyżej - za każdym razem - "Nie określono typu postu"

Gdy załączyłem mały plik i chciałem go usunąć - to również wyskoczyło - "Nie określono typu postu". Choć nie za każdym razem tak się dzieje.

Proszę o pomoc!
 
     
lsteam
Czarna lista


Pomógł: 35 razy
Posty: 348
Wysłany: 01-11-2009, 10:55   

identyczny problem mam.. może ktoś w zalączniku zapodać ten plik php.ini i gdzie go mam wklepać dokładnie do jakich folderow.
_________________
Wykonuje szybko i solidnie zlecenia
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
joli
Yollien +Styler



Pomógł: 2988 razy
Posty: 16981
Wysłany: 01-11-2009, 11:29   

lsteam, nie "wklepuje sie " tego w skrypt forum, tylko serwera. Mozesz to zrobic, jesli jestes adminem serwera, nei forum
_________________
Walczę z warezami. Więc jak masz forum warezowe, nie proś mnie o pomoc i nie wchodź pod rękę, bo zniszczę.
Nie pisz do mnie na GG i PW,(chyba że proszę) bo nie odpowiem, a Ty dostaniesz bonusik. Masz forum do zadawania pytań!!! Poza forum pomagam TYLKO odpłatnie.
liberte d'expression pour tout le monde... OFICJALNY DOWNLOAD STYLÓW - style ogólnodostępne i na zamówienie - PORTFOLIO JOLI
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę