phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: lui754
05-02-2012, 17:13
Jakie znacie błędy w wersji 1.12.6p4
Autor Wiadomość
anr

Posty: 40
Wysłany: 23-01-2010, 18:44   

Dodajcie może do PA możliwość wyłączenia opcji [ you ] na forum ? ; /
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Polaczek


Pomógł: 351 razy
Posty: 2297
Wysłany: 23-01-2010, 21:18   

lolek01, synchronizuj posty ;) powinno pomóc
_________________
The Cephei Family
stuff 'n' stuff
 
     
Blant

Pomógł: 1 raz
Posty: 213
Wysłany: 23-01-2010, 22:37   

Obraz w img wstawiony do podpisu mógłby być skalowany do rozmiarów ustawionych w PA, a jest skalowany do stałej wartości, również skalowanie img w postach mogło by być do ustawienia w PA, zamiast grzebać w plikach.
 
     
lolek01


Posty: 2
Wysłany: 24-01-2010, 00:40   

Polaczek napisał/a:
lolek01, synchronizuj posty ;) powinno pomóc

Tak, wiem, że jest taka możliwość i że to pomaga, problem z licznikami userów naprawiłem już dużo wcześniej u siebie, no ale wiesz, nie zmienia to faktu, że forum źle działa w tym przypadku. Zaznaczę wszystkie wybrane posty ręcznie "ptaszkami" podczas podziału tematu i jest ok a zaznaczę tylko jeden post "ptaszkiem" i zrobię Wydziel od wybranego postu i już nie jest ok a rezultat powinien być taki sam, bo ta druga opcja jest tylko do ułatwienia by nie zaznaczać wszystkiego ręcznie. Widzę tutaj problem, więc to zgłosiłem.
 
     
Sykus14

Posty: 3
Wysłany: 24-01-2010, 01:01   

a można by dodać możliwość banowania na MAC?

[ Komentarz dodany przez: Tavaro: 24-01-2010, 01:30 ]
Nie da się banować po adresie MAC.
 
     
Sykus14

Posty: 3
Wysłany: 24-01-2010, 12:57   

gdzieś słyszałem że jest taka możliwość, ale widocznie nie potwierdzone info :?
 
     
INIM


Pomógł: 326 razy
Posty: 1652
Wysłany: 24-01-2010, 14:04   

Tak przy okazji, skoro juz taki temat powstał. Przy używaniu "oznacz fora jako przeczytane" title to "Nazwa twojego forum ::". Można by coś po tych dwukropkach wstawić. ;)
_________________
Serwis o harmonijce ustnej.
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
 
     
simon231

Pomógł: 50 razy
Posty: 261
Wysłany: 24-01-2010, 14:09   

Mnie na myśl na razie przychodzą 3 rzeczy coby zmienić:

1) Przy pisaniu PW ma miejsce taka sytuacja:

ktoś pisze PW- Temat: Nazwa tematu
następnie odpowiedź: Tremat: Re:Nazwa tematu
i tak powtarza się "Re:" i po pewnej ilości można się łatwo zgubić - nie da się może zrobić tak, aby przy każdej odpowiedzi pojawiało się jedno Re: więcej?

2) jeśli mamy np. 20 nowych wiadomości i wejdziemy na forum pierwszy raz, pojawi się napis "Masz *20 Nowych* wiadomości" (lub zbliżony) - załóżmy, że wchodzimy w jedną i znów na stronę główną ...
Już nie pokazuje się, że mamy "19 nowych" tylko Nie masz wiadomości.
Można prosić o poprawę tego ?

3) można by dodać w index_box.tpl (functions_hierarchy.php) przed nickiem osoby która odpisała ostatnia w danym dziale słówko "przez", a w samym index_boxie.tpl przenieść ostatni post do kolumny ostatni post :P
Wygląda to schludniej niż tak porozrzucane po całym index_box :P
 
     
INIM


Pomógł: 326 razy
Posty: 1652
Wysłany: 24-01-2010, 14:13   

A propo prywatnych.
Można by zrobić tak aby przy czytaniu wiadomości "Od: Gość" i "Do: INIM" (chociaż to drugie i tak jest zbędne) nicki były klikalne i od razu pokolorowane (według przynależności do grupy).
_________________
Serwis o harmonijce ustnej.
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
 
     
Blant

Pomógł: 1 raz
Posty: 213
Wysłany: 24-01-2010, 14:54   

staff.php - słoneczko rozjechane z przyciskiem.
 
     
Samix

Posty: 13
Wysłany: 24-01-2010, 15:06   

Luźna propozycja
może opcja pomógł będzie dostępna dla każdej osoby której dany post pomógł a nie tylko autorowi tematu ??

Jeśli jest taka oddzielna modyfikacja to przepraszam
 
     
BliSki

Pomógł: 1 raz
Posty: 58
Wysłany: 24-01-2010, 15:51   

To problemy, które ja zauważyłem:

  • Przy szybkim cytowaniu na dużych forach czasami zamieniany jest autor cytatu.
  • Jeżeli użytkownik ma zero postów "policzalnych" (ale ma w działach w których licznik jest wyłączony), to w jego profilu nie działa link pokazujący te posty: http://www.przemo.org/php...pic.php?t=48518
  • Przy dużych bazach są problemy z załącznikami na PW. Spotkałem się już z tym na kilku forach. Tu opis problemu: http://www.przemo.org/php...pic.php?t=47294
  • Nieprawidłowy autor ostatniej edycji postu: http://www.przemo.org/php...p=218489#218489 dalej ten problem nie jest rozwiązany (u mnie jest to samo).
  • W portalu widać tematy z ukrytych kącików dla niezalogowanych (jeżeli włączone jest pokazywanie ostatnich tematów).
  • Nawet jak w PA (Konfiguracja->Pianie tematu) ustawimy HTML dla modów i adminów, to nie działa to ustawienie. Działa dopiero po ręcznym wpisie w SQLu. Chyba trzeba zrobić tak, aby to było robione z automatu. http://www.przemo.org/php...p=330172#330172
    Kod:
    UPDATE `phpbb_users` SET `user_allowhtml` = 1 LIMIT 10000;

    Czyli lepiej dla modów i adminów:
    Kod:
    UPDATE `phpbb_users` SET `user_allowhtml` = '1' WHERE `user_id` =xx LIMIT 1 ;

  • Moderatorzy nie mogą używać HTML w podpisie, może dodać opcję do PA umożliwiająca to?
  • Kiedy Admin ma HTML w podpisie, to nie działa on w podpisach na PW (pokazują się krzaki).
  • Jeżeli edytujemy posta i chcemy pogrubić tylko jedyną pierwszą literę wypowiedzi, to zamiast tej jednej litery zaznacza się cały tekst.
    Tak samo jak przy edycji długiego posta i zaznaczeniu pogrubienia lub kursywy wracamy na górę posta ("edytor" nie pamięta gdzie byliśmy).
  • Jest problem z użytkownikami, którzy w nicku mają *, nie działa wtedy wyszukiwanie. Zatem trzeba dodać opcję blokady w PA na używanie * w nicku. Np. http://www.przemo.org/php...uthor=****x****


koziolek napisał/a:
:arrow: Tak jak MaTeK_ napisał można by jeszcze dodać rozpoznawanie:
- Google Chrome
- Visty
- Sevena
- fajne było by też rozpoznawanie różnych wersji IE 6/7/8

To mam gotowe. Jak Przemo potrzebujesz pomocy w tym temacie, to czekam na PW.

tosiek napisał/a:
co do backupu to często jest problem z wgraniem backupu robionego przez PA, przy wgrywaniu za pomocą phpmyadmina wieksozsc osob zapomina ze taka kopia via@PA nie jest zakodowana w utf8 i caly tekst po każdym polskim znaku jest ucinany

Też to miałem zgłosić. Gdyż obecnie jest tak, że backup się robi ale ciężko z niego skorzystać.
_________________
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Ostatnio zmieniony przez BliSki 24-01-2010, 16:50, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Polaczek


Pomógł: 351 razy
Posty: 2297
Wysłany: 24-01-2010, 16:19   

INIM napisał/a:
Tak przy okazji, skoro juz taki temat powstał. Przy używaniu "oznacz fora jako przeczytane" title to "Nazwa twojego forum ::". Można by coś po tych dwukropkach wstawić. ;)


message_die() chyba nie bardzo to umożliwia :P

Samix napisał/a:
może opcja pomógł będzie dostępna dla każdej osoby której dany post pomógł a nie tylko autorowi tematu ??

Jeśli jest taka oddzielna modyfikacja to przepraszam


jest taki mod
_________________
The Cephei Family
stuff 'n' stuff
 
     
Blant

Pomógł: 1 raz
Posty: 213
Wysłany: 24-01-2010, 16:37   

Przydała by się również wbudowana funkcja do włączania w panelu wprowadzająca dodatkowe pola do rejestracji chroniące przed botami. Wbudowane mass PW. Środa w dacie jest przez "s" na początku.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
simon231

Pomógł: 50 razy
Posty: 261
Wysłany: 24-01-2010, 20:15   

Proponowałbym jeszcze zmienić układ kolorów w index_box.tpl z pionowych pasków na poziome (naprzemiennie).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę