phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Majkelo
27-12-2012, 08:38
[beta] 1.12.7 - Ajax jQuery Shoutbox
Autor Wiadomość
BPL

Pomógł: 52 razy
Posty: 336
Wysłany: 24-09-2012, 11:15   

Cenzura słów działa w SB jednak jak mam cenzurę słów jako zamiennik w postaci kodu html to w SB nie pojawia się - pojawia się jedynie słowo bez podlinkowania. Jak zrobić aby działało ?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Mercy

Pomógł: 5 razy
Posty: 67
Wysłany: 25-09-2012, 13:31   

Jak w wersji 1.12.7 zrobić date po prawej a nie lewej?
I jak zrobić by usercall był pogrubiony z kolorem jaki ma ktoś nick?
 
     
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 26-09-2012, 06:32   

Mercy, w pliku shoutbox.js musisz pogrzebać. Drugie pytanie - http://www.przemo.org/php...ic.php?t=130640
 
     
noSound87

Posty: 25
Wysłany: 28-09-2012, 11:59   

Witam,

zaktualizowałem forum (na szczęście moja wersje testową forum) i coś dziwnego stało się z SB :/
Cały proces robiłem zgodnie z instrukcją...
1. Pobrałem z tego forum katalog update-1.12.7
2. Przerzuciłem na FTP tylko katalog scripts
3. Wykonałem update
4. Przerzuciłem wszystkie pliki katalogu update-1.12.7 do forum (FTP)

i...jak chce coś wpisać w shoutbox, to pojawia się w nim drugie forum :shock:
Wystarczy coś wpisać i w okienku SB pojawia się nowo otwarte forum...po przerzuceniu backupu plików SB wszystko wraca do normy, ale wtedy w PA>Konfiguracja systemu mam rozbieżność o shoutbox...

Czy ktoś wie co jest grane? Może coś pochrzaniłem?

Można usunąć - przeniosłem to TUTAJ
_________________
Nie chcę ale muszę...
 
     
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 29-09-2012, 06:34   

noSound87, aktualizuj styl - link mam w sygnaturce.
 
     
noSound87

Posty: 25
Wysłany: 02-10-2012, 14:23   

Tommekk80 napisał/a:
noSound87, aktualizuj styl - link mam w sygnaturce.


styl zaktualizowany...tak w ogóle to nic to nie da, bo grzebiemy w plikach, które mają się nijak do Shoutbox-a (tak na marginesie) ...więc problem nadal występuje.
Generalnie dzieje się to ze względu na zastąpienie dwóch plików...
shoutbox.php
shoutbox_view.php
(po zamianie ich do pierwotnej wersji, wszystko działa prawidłowo...)
_________________
Nie chcę ale muszę...
 
     
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 03-10-2012, 08:25   

noSound87 napisał/a:
grzebiemy w plikach, które mają się nijak do Shoutbox-a

overall_header.tpl - dodajesz linki do plików .js - tak dla przykładu...

nadpisujesz pliki z paczki - tego prawdopodobnie nie zrobiłeś
 
     
noSound87

Posty: 25
Wysłany: 03-10-2012, 14:21   

Tommekk80 napisał/a:
noSound87 napisał/a:
grzebiemy w plikach, które mają się nijak do Shoutbox-a

overall_header.tpl - dodajesz linki do plików .js - tak dla przykładu...

nadpisujesz pliki z paczki - tego prawdopodobnie nie zrobiłeś


a więc powtórzę dokładniej, bo może faktycznie napisałem niejasno ;)
Pliki podmienione z paczki manual_style (zastąpione z tymi co mam u siebie w stylu), kod poprawiony wg instrukcji.txt - bez zmian
_________________
Nie chcę ale muszę...
 
     
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 03-10-2012, 15:09   

noSound87, jeżeli prawidłowo przeprowadziłeś aktualizację, jeżeli wszystkie pliki nadpisałeś, to musi działać. Jak nie działa, znaczy coś zrobiłeś źle. Nie wiem co - wróżką nie jestem.
Twierdzisz, że wszystko masz dobrze. Ja twierdzę, że nie. I to ja mam rację, bo jakbyś miał dobrze, to by działało.

Na innym stylu (subSilver) sb działa? Weź sobie subSilvera z paczki z najnowszym skryptem.
 
     
noSound87

Posty: 25
Wysłany: 03-10-2012, 18:32   

Tommekk80 napisał/a:

Na innym stylu (subSilver) sb działa? Weź sobie subSilvera z paczki z najnowszym skryptem.


SB działa na subsilver...ale jaki to ma sens w tym momencie? Nawet jak nadpiszę przecież pliki SB z subsilvera do mojego stylu to nadal nie będzie działać (tak, cache był czyszczony 100-razy)...skoro twierdzisz że ja się mylę, a Ty masz rację, to dziękuję Ci bardzo za pomoc i nie było tematu... .
_________________
Nie chcę ale muszę...
 
     
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 04-10-2012, 08:08   

noSound87 napisał/a:
SB działa na subsilver

Czyli styl nie jest prawidłowo zaktualizowany, taki to ma sens w tym momencie. Cały czas się kolego wymądrzasz, że masz wszystko dobrze, że aktualizacja prawidłowa. A tu okazuje się, że nie.
Jeszcze raz sprawdź czy wszystkie pliki stylu masz zmienione wg instrukcji aktualizacji, czy pliki z paczki nadpisane. Jak nadal nie będzie działać, wyślij mi nr gg na pw. Działać musi.
 
     
noSound87

Posty: 25
Wysłany: 04-10-2012, 08:26   

Tommekk80 napisał/a:
noSound87 napisał/a:
SB działa na subsilver

Czyli styl nie jest prawidłowo zaktualizowany, taki to ma sens w tym momencie. Cały czas się kolego wymądrzasz, że masz wszystko dobrze, że aktualizacja prawidłowa. A tu okazuje się, że nie.
Jeszcze raz sprawdź czy wszystkie pliki stylu masz zmienione wg instrukcji aktualizacji, czy pliki z paczki nadpisane. Jak nadal nie będzie działać, wyślij mi nr gg na pw. Działać musi.


Przecie się nie wymądrzam :D Tylko tak z tym już walczę, że mam dosyć.
Zatem dzisiaj sprawdzę raz jeszcze wszystko "od deski do deski" i odezwę się jeśli nadal nie będzie mi to działać :(
Dzięki za chęć


======Update=====
Shoutbox działa już prawidłowo...rozwiązaniem było wyrzucenie całego "silnika" forum i wgranie już w wersji 1.12.7
Po tym zabiegu zrzuciłem swój styl, podmieniłem plikami z manual_style.rar oraz dokonałem zmian wg instrukcji.txt i jest ok
Najwidoczniej musiałem źle zaktualizować forum do wersji 1.12.7 (ponieważ pliki do stylu miałem już wcześniej przygotowane co wyeliminowało błąd po stronie złej przeróbki)...tak więc coś się w skrypcie sypnęło :/
Dziwne... bo zrobiłem tak, jak napisane jest w głównym temacie:
http://www.przemo.org/php...=137674&start=0


Tommekk80 czy mógłbyś zerknąć na poniższe kroki jakie wykonałem wcześniej przed zabawą w "naprawę" stylu? Może tutaj tkwił problem, uniemożliwiający prawidłowe funkcjonowanie stylu?

1. przerzuciłem katalog "scripts" z pobranego folderu update-1.12.7 na FTP (podmieniając go)
2. wykonałem aktualizację z poziomu przeglądarki
3. wgrałem (podmieniłem) wszystkie katalogi na FTP z tymi co były w folderze update-1.12.7
4. czyszczenie cache forum
(podczas powyższej operacji nie puszczałem żadnych zapytań SQL oraz nie wykonywałem żadnych operacji na bazie za wyjątkiem backupu)
_________________
Nie chcę ale muszę...
 
     
Davepl13

Posty: 22
Wysłany: 10-10-2012, 11:19   

Tommekk80 napisał/a:
Mercy, w pliku shoutbox.js musisz pogrzebać. Drugie pytanie - http://www.przemo.org/php...ic.php?t=130640


Mógłbyś podać jak dokładnie przenieść datę, usuwanie, edytowanie i link do profilu na prawą stronę? Siedzę nad tym drugi dzień i nadal nic, próbowałem css'em przenosić. Próbowałem usunąć całkowicie to z shoutbox_view_body.tpl lecz żadnych widocznych efektów! Liczę na pomoc ;)
Pozdrawiam.
 
     
Davepl13

Posty: 22
Wysłany: 10-10-2012, 17:39   

Przepraszam za post pod postem, lecz już rozwiązałem ten problem. Delikatnie mówiąc trzeba przerobić trochę kodu w shoutbox.js ;)
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
noSound87

Posty: 25
Wysłany: 15-10-2012, 22:40   

Czy orientuje się ktoś może jak wyłączyć te "Info: null" w shoutboxie?
Powoduje to, że po wejściu na forum, strona automatycznie przewija się do shoutboxa, a jest to spowodowane tym, że pojawia się te Info: null w SB.
Gdy np. włączy się w PA możliwość wglądu do SB dla gości, to strona nie przewija się na sam dół (logiczne, bo nie ma wtedy informacji o "null")
Tak czy siak...wnerwiające jest to trochę :roll:
Czy jest jakiś sposób aby zabronić niezarejestrowanym wgląd do SB i nie wyświetlało się to - Info:null, które przewija stronę na dół?
_________________
Nie chcę ale muszę...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę