phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Poprawka 4 do wersji 1.12.6
Autor Wiadomość
MagicalFire


Pomógł: 980 razy
Posty: 4353
Wysłany: 06-05-2010, 20:56   

Żelazko, ta informacje maja wszyscy
nie usuniesz jej a zniknie dopiero wtedy gdy Przemo uzna ze juz wszyscy zaktualizowali fora lub pojawi sie nowa wersja
_________________
nie za takie Przemo walczyliśmy
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 07-05-2010, 00:57   

salseros, szymel, dalej macie taki problem? To niemozliwe... Moze zle wkleiliscie kod? Co to znaczy ze nie da sie wejsc?
 
     
szymel

Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Wysłany: 07-05-2010, 08:02   

Już jest ok.

Wczesniej byla taka sytuacja, ze strona chodzila ale po wejsciu w podstrone sie "mielila" pare minut ale nie wczytywala sie
 
     
aqvario


Posty: 22
Wysłany: 10-05-2010, 04:40   

A ja mam problem z tą poprawką. Mianowicie na chama ogranicza ona ilość postów i tematów na stronie do 31, a właśnie zależy mi na tym, aby u mnie na forum wyświetlało się 100 tematów. Wiem, że mogę sobie te liczby ustawić w tych dwóch linijkach, ale przecież nie o to chodzi? Co ja się naszukałem, czemu jak ustawię w preferencjach, to nie wyświetlają mi się tematy i posty w odpowiedniej ilości... I ludzie na forum mi narzekają, że sobie przestawiają i im nie działa...

Poprawka tego kalibru powinna być ustawiana przez PA i jeśli user ustawi sobie w preferencjach ilość postów lub tematów na więcej, to wtedy pojawi mu się komunikat, że "przykro mi, ale na tym forum maksymalną liczbą jest XX" A teraz? W PA ustawiam domyślnie na usera 100 postów i 100 tematów na stronę, a ta "poprawka" (za przeproszeniem) piep...$%^%^$ mi to!

To nie jest poprawka, to bug! Ech... Poprawka powinna brać zmienne z ustawień w PA... Wywaliłem w cholerę. Jeśli dałeś to Przemo do ogólnego skryptu, to nieźle namieszałeś wielu adminom, nie ma co... Normalnie fail roku. :/
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 10-05-2010, 11:54   

Domyslnie bedzie bralo z ustawien z PA, faktycznie moglem to zrobic w taki sposob.
Ale juz nie przesadzaj z tym failem roku :D Nie sadze, zeby ktokolwiek ustawial 100 tematow na strone
 
     
aqvario


Posty: 22
Wysłany: 10-05-2010, 17:43   

Dobra, sorka, poniosło mnie. Przepraszam Przemo :) Bo późno było, a trzy godziny siedziałem i szukałem, czemu, do jasnej ciasnej, ludziom nie działają preferencje i nie działa ustawienie w PA, zupełnie nie pomyślałem o tej poprawce... Od ciasteczek zacząłem, a skończyłem na grzebaniu w kodzie, gdy zorienowałem się, że w każdym temacie i dziale mam stałą liczbę :)

Przemo, to taka sugestia z mojej strony. Jeśli ta poprawka miała w zamierzeniu ograniczyć ataki na serwer poprzez przeciążenie go, to zrób taki warunek if logged == anonymous then max post and topics per page = 15 ;] A dla całej reszty zarejestrowanych max, to wartośc ustawiona w PA przez admina(wtedy w PA zmieniasz "ilość na stronę" na "maksymalna ilość na stronę", a każdemu w preferencjach ustaw domyślnie 15. Jesli ktoś przestawi na więcej niż w PA, to wyświetli mu się komunikat, że za dużo (jak w avatarkach, podpisie i paru innych miejscach).

A u nas na forum od początku mamy 100 tematów (5 lat prawie). Potrzebne nam to jest do pracy w grupie, niestety nie można przestawić, aby każdy dział miał domyślą inną liczbę postów i tematów na stronę, a to by się przydało (choć pewnie wymagałoby 1 dodatkowego zapytania do bazy).
 
     
Kubuś Puchatek

Posty: 14
Wysłany: 10-05-2010, 23:39   

...
Ostatnio zmieniony przez Kubuś Puchatek 10-05-2010, 23:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
MaTeK_
Czarna lista


Pomógł: 364 razy
Posty: 1712
Wysłany: 10-05-2010, 23:41   

Kubuś Puchatek, ehh kolejny
Jak admini uznają, że komunikat ma zniknąć to zniknie
_________________
Instalacja/aktualizacja/konwersja/przenoszenie/naprawa for i portali
Więcej info na portfolio
 
     
arcy



Pomógł: 509 razy
Posty: 3762
Wysłany: 10-05-2010, 23:42   

Kubuś Puchatek napisał/a:
jak mam się tego pozbyć ?
Tak Ci to strasznie przeszkadza? No to mam złą wiadomość - nie możesz się tego pozbyć. Zniknie kiedy uznamy to za stosowne. Odpowiadaliśmy już tysiąc razy.
_________________
| Regulamin | F.A.Q. | Szukaj | Oficjalny podręcznik administratora phpBB2 by Przemo |
| arcy.net - nowości ze świata phpBB by Przemo, Opera, Android | w tym państwie pełnym nienawiści, rap po godzinach i luz ponad wszystkim... | Opera Browser
|
 
     
adeekey

Posty: 4
Wysłany: 11-05-2010, 00:02   

Na początku od razu powiem że to moje pierwsze forum które zrobiłem i być może odpowiedź na moje pytanie może być banalna. Więc z góry dziękuje. Więc zainstalowałem forum wszystko według poradnika. Wszystko działa ale gdy nadpisuje pliki z poprawki to mam błąd z plikiem gg.php. Mam aktualna wersje forum.

gg.php : Zła zawartość ! [ 32c7130507c15a29c8b72ecf7391d40e ] > [ 1e6da35df0a592732429fc8141d38fc8 ]
 
     
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 11-05-2010, 00:10   

adeekey, a gdzie adres do forum?

Jeśli pisze tylko, że jest zła zawartość + po prawej stronie ile znaków ubyło/przybyło, to nie ma się czym martwić.

1.
includes/mods_info/ - stwórz tutaj plik o nazwie np. gg.php, tak aby ścieżka wyglądała tak:
includes/mods_info/czwarta.php.
2.
Otwórz stworzony przed chwilą czwarta.php i dodaj do niego tę linijkę:
Kod:

<?php
$mod_name[] = 'Czwarta poprawka forum';
$add_size['gg.'.$phpEx] += 28;
?>
.
- po prostu manewrujesz liczbą oznaczoną dalej jako X jeśli do danego pliku dodano nowe znaki: += X; bądź jeśli jakieś usunięto: -= X;.
 
     
adeekey

Posty: 4
Wysłany: 11-05-2010, 11:05   

Super dzięki już wskoczyła aktualizacja. Ale ten problem piszę że jest nadal czyli nie muszę się o to martwić, tak ?
 
     
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 11-05-2010, 12:13   

Podaj adres - na początek. I nie - jeśli jest tylko linijka, że plik był zmieniany (nieprawidłowa wartość), to nic z tego nie wyniknie negatywnego.
 
     
wolbi

Posty: 5
Wysłany: 18-05-2010, 15:49   

Moja wersja to 1.12.6p2.
Mam od kliku dni problemy z forum. Moj provider hostingowy webd.pl blokuje mozliwosc wejscia na forum tlumaczac ze bardzo obciaza server. Niestety nie potrafi okreslic co generuje to obciazenie :P
Znalazlem posta na temat tego bledu. Skopiowalem na server poprawiony sessions.php, ale chyba to nie pomoglo bo po kilku godzinach webd.pl znow zablokowalo dostep.
Mozna jakos sprawdzic co moze generowac obciazenei, byc moze jest to atak zwiazany z tym bledem (a fix nie dziala). Za wszelkie sugestie z gory dziekuje.
pzdr
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Bucu


Pomógł: 487 razy
Posty: 2127
Wysłany: 18-05-2010, 16:58   

wolbi napisał/a:
Moja wersja to 1.12.6p2. Moj provider hostingowy webd.pl blokuje mozliwosc wejscia na forum tlumaczac ze bardzo obciaza server.


Za przeproszeniem g**** prawda. Napisz do nich, opieprz, zagroź rozwiązaniem umowy - zazwyczaj to skutuje, szukaja dziury w calym i lubia sie czepiac obciazenia wlasnie. Zajrzyj do tematu z opiniami webd, a konkretnie przerzyj moj ostatni post w tymze temacie.
_________________
Zanim napiszesz głupi temat, zapoznaj sie z FAQ
Pisanie / Instalacja Modyfikacji / For / CMS , przenoszenie For / CMS / Baz Danych (odpłatnie) - Osoby zainteresowane Proszę o kontakt GG.
Przez GG Pomagam tylko odpłatnie!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę