To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Konwersje, przenoszenie, łączenie forów, integracje - Nowy Adress

D4rkWolf - 03-11-2013, 14:11
Temat postu: Nowy Adress
Witam !

Obecny adres forum to | www.dg-rp.xaa.pl | chciałbym zmienić na | www.pds.xaa.pl | a teraz przychodzi pytanie, czy po zmianie utracę działy itp?

Pamiętam jak kiedyś zmieniłem adres to ani ten a ni ten nie działał nie było strony.

Lepiej kupić od nowa stronę na nowym koncie i wkleić kopie, czy zmienić adres z tej.

Myślę, że rozumiecie o co chodzi ;)

Pozdrawiam !

Boltex - 03-11-2013, 14:15

D4rkWolf, jeżeli zmieniasz domenę, to nic nie stracisz, tylko pamiętaj jeszcze aby po zaparkowaniu domeny użyć dbloadera.
dbloader - obsługa

D4rkWolf - 03-11-2013, 14:27

ale dbloader już na nowym adresie forum?

ps. kiedyś mi się nie zmienił i co wtedy mam działac?

gdy zrobię kopie i zrobie na nowym koncie to będzie all?

Boltex - 03-11-2013, 14:49

D4rkWolf, po co robić nowe konta? Dbloadera używasz na sam koniec. Będziesz miał taka sytuację: wejdziesz na nowe forum pod nowym adresem i po zalogowaniu wyskoczy Ci stary adres i właśnie w tym momencie będziesz musiał użyć dbloadera.
D4rkWolf - 03-11-2013, 15:31

boję się że all strace ;/
luk19952 - 03-11-2013, 15:32

D4rkWolf,
Boltex napisał/a:
jeżeli zmieniasz domenę, to nic nie stracisz

D4rkWolf - 03-11-2013, 15:39

mówiłem, że raz zmieniałem adres i się nie zmieniło nic a nie było stron na 2 adresach i przepadło ;/
luk19952 - 03-11-2013, 15:42

Jeśli wydaję Ci się, że wina leżała po stronie proserwer trzeba było do nich napisać, opisując sprawę.
Woytec - 04-11-2013, 16:45

zależy jak zmieniasz adres
informative - 11-11-2013, 17:43

nie wiem - jakieś dziwactwa się tu dzieją :)
@Woytec - wystarczy zmienić rekordy NS/A w rejestrze DNS.

starry - 09-04-2014, 21:26

Właśnie mam ten sam problem, po zmianie adresu ( domeny ) do konta hostingowego na którym mam forum, forum przestało działać.

Ręcznie zmieniałem w bazie danych stary adres na nowy, aż baza wyleciała w powietrze. Teraz czekam na odtworzenie bazy z kopii bezpieczeństwa.

Zainstalowałem w między czasie forum testowe ( w najnowszej wersji ) i chciałem zobaczyć co potrafi ten dbloader i plik dbloader.php w ostatniej wersji zawiera kilka trywialnych błędów :( brakuje paru apostrofów , czyli autor nie dokonuje podstawowego sprawdza swoich skryptów ? :/

Woytec - 09-04-2014, 22:16

starry napisał/a:
Ręcznie zmieniałem w bazie danych stary adres na nowy, aż baza wyleciała w powietrze.
Co? :shock:
starry napisał/a:
brakuje paru apostrofów , czyli autor nie dokonuje podstawowego sprawdza swoich skryptów
Gdzie?
starry - 10-04-2014, 09:00

W pliku dbloader.php - parser wskazuje błędy składni w 4 lub 5 miejscach. Nie liczyłem, poprawiałem na bieżąco.

[ Dodano: 10-04-2014, 09:05 ]
A jeśli zmieniłem tylko domenę konta hostingowego na którym mam forum ?
Jest podobnie, po wpisaniu nowego adresu forum, przekierowuje mnie na stary adres.

stary_adres.pl/forum

nowy_adres.pl/forum -> przekierowuje na stary_adres.pl/forum

zmieniłem w tabelach forum wszystkie widoczne adresy : stary_adres.pl na nowy_adres.pl
ale jakoś nie pomogło.

Może to kwesta cach'u którego nie wyczyściłem ? Jest to możliwe ?

[ Dodano: 10-04-2014, 10:20 ]
Woytec napisał/a:
starry napisał/a:
Ręcznie zmieniałem w bazie danych stary adres na nowy, aż baza wyleciała w powietrze.
Co? :shock:
starry napisał/a:
brakuje paru apostrofów , czyli autor nie dokonuje podstawowego sprawdza swoich skryptów
Gdzie?


a to błędy o których wspominałem


Parse error: syntax error, unexpected T_STRING, expecting ')' in /forum/dbloader/dbloader.php on line 126
Parse error: syntax error, unexpected T_STRING, expecting ')' in /forum/dbloader/dbloader.php on line 133
Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /forum/dbloader/dbloader.php on line 187
Parse error: syntax error, unexpected '>' in /forum/dbloader/dbloader.php on line 196
Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /forum/dbloader/dbloader.php on line 339
Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /forum/dbloader/dbloader.php on line 1002

Woytec - 10-04-2014, 21:57

starry napisał/a:
Może to kwesta cach'u którego nie wyczyściłem ? Jest to możliwe ?
Na pewno.
starry napisał/a:
a to błędy o których wspominałem
Musiałeś wgrać jakiś wadliwy plik
starry - 11-04-2014, 08:59

Woytec napisał/a:
starry napisał/a:
Może to kwesta cach'u którego nie wyczyściłem ? Jest to możliwe ?
Na pewno.
starry napisał/a:
a to błędy o których wspominałem
Musiałeś wgrać jakiś wadliwy plik


Instalowałem z dwóch niezależnych paczek, jedną dostałem od kolegi a druga ze strony

http://www.przemo.org/phpBB2/

W obu przypadkach to samo.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group