To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Ogólne - Funkcja [hide] bez potrzeby pisania postów.

snikers1997 - 07-01-2015, 22:32
Temat postu: Funkcja [hide] bez potrzeby pisania postów.
Witam, mam otóż do was taka prośbę, aby przerobić funkcje [hide]. Ponieważ działa ona tak, że ukrywa tekst czyli robi to o co mi chodzi, ale nie do końca, bo chciałbym, żeby ukrywała ona tylko przed osobami nie zalogowanymi. Czyli jak się zalogujemy to tekst jest już dla nas widoczny. No a teraz działa to, że trzeba być zalogowanym i napisać coś w temacie, żeby zobaczyć tekst, troszkę nie wygodne ;) Podsumowując konkretnie chodzi mi oto, żeby zlikwidować to, że ukryta wiadomość jest widoczna dopiero po napisaniu posta, ale żeby zostało to że trzeba być zalogowanym, aby zobaczyć co napisaliśmy w ukrytej wiadomości. Z góry dziękuje za pomoc ;)
Tommekk80 - 08-01-2015, 20:22

Może zablokuj code? http://www.przemo.org/php...pic.php?t=56730
snikers1997 - 08-01-2015, 22:05

Właśnie nie code nie chce... Bo tam nie ma klikanych linków... A nawet code nie należy do linków tylko do (tak jak sama nazwa mówi) kodowania itd. Więc zdecydowałem, że zostanę przy hide tylko, chce zrobić, żeby było widoczne dla każdego zalogowanego od razu, a nie po jakiś tam pisaniu postów...
Tommekk80 - 09-01-2015, 07:46

Spróbuj:
viewtopic.php
Kod:
$valid = ( $session_logged_in && ($user_level == ADMIN || $userdata['user_jr'] || $is_auth['auth_mod'] || in_array($user_id, $posters_id)) ) ? true : false;

zamień na
Kod:
$valid = ( $session_logged_in ) ? true : false;


Nie sprawdzałem, ale powinno działać. Trzeba też będzie poprawić kod dla podglądu do druku i overlibów.

snikers1997 - 09-01-2015, 13:43

No właśnie o to mi chodziło, wielkie dzięki za pomoc ;)
Leci dla ciebie ;)

Tommekk80 napisał/a:
Trzeba też będzie poprawić kod dla podglądu do druku i overlibów.

A jeszcze powiedz mi dokładnie w których plikach i co zamienić?

Tommekk80 - 12-01-2015, 07:50

printview.php i functions_add.php bodajże, ale po południu jeszcze sprawdzę.
snikers1997 - 12-01-2015, 16:53

Dobra okej to czekam na odpowiedz ;) A powiedz mi jeszcze co to ma zmienić te pliki?? Bo już działa tak jak powinno, chyba, że przez to może coś być nie tak jak powinno ? :)
Tommekk80 - 12-01-2015, 18:42

snikers1997 napisał/a:
Bo już działa tak jak powinno

Owszem, ale jest jeszcze podgląd posta do druku - i tam nie wystarczy,że będziesz zalogowany. Overlib, czyli w widoku tematu podgląd pierwszego i ostatniego posta.
printview.php
Kod:
$valid = ( $userdata['session_logged_in'] && ($userdata['user_level'] == ADMIN || $userdata['user_jr'] || $is_auth['auth_mod'] || in_array($userdata['user_id'], $posters_id)) ) ? true : false;

na
Kod:
$valid = ( $userdata['session_logged_in'] ) ? true : false;

includes/functions_add.php
Overlib sam już pokaże, bo wie, że możesz widzieć.

snikers1997 - 12-01-2015, 20:47

Okej zrobione, wielkie dzięki ;)
feuerwehr - 21-01-2015, 00:54

@snikers1997 - dobre i przydatne zapytanie, @Tomekk80 - dołączam się do podziękowań ;)
Jak już jesteśmy przy [HIDE], to podłączę się z pytaniem dot. estetyki tej funkcji:
- czy można zrobić tak, by pasek otaczający znajdujący się w nim materiał (tekst/zdjęcie) nie rozciągał się na całą szerokość postu tylko był wokół?
- gdzie można zmienić ów wyświetlający się tekst
Cytat:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
i nagłówek
Cytat:
Ukryta Wiadomość:
, gdyż teraz po tej korekcie są delikatnie nieaktualne ;)

EDIT: (szukam pliku tak na chłopski rozum, ale o tej godzinie zaczyna mi go chyba brakować, bo przeleciałem sporo plików bez pożądanego efektu :? )

EDIT2: Może komuś się przyda, bo po dwóch dniach poszukiwań odpowiedź znalazłem -> TUTAJ ;)
Pozostaje zatem otwarte pytanie
Cytat:
czy można zrobić tak, by pasek otaczający znajdujący się w nim materiał (tekst/zdjęcie) nie rozciągał się na całą szerokość postu tylko był wokół?

Tommekk80 - 23-01-2015, 19:27

feuerwehr napisał/a:
czy można zrobić tak, by pasek otaczający znajdujący się w nim materiał (tekst/zdjęcie) nie rozciągał się na całą szerokość postu tylko był wokół?


Nie do końca rozumiem o co ci chodzi.

feuerwehr napisał/a:
po dwóch dniach poszukiwań

Najwidoczniej szukać nie umiesz ;)

feuerwehr - 24-01-2015, 12:40

Tommekk80 napisał/a:
Najwidoczniej szukać nie umiesz ;)

gdybym nie potrafił szukać, to nie zamieszczałbym o tym fakcie informacji, tylko siedział cicho i palił głupa lub zakładał bez sensu nowy temat typu 'help'... Skoro jednak sformułowałem swoje przemyślenie w tym miejscu, to nie po to żebyś to w ten sposób skomentował, a po to, żeby pokazać innym nowicjuszom na przyszłość to, że można/warto/należy szukać odpowiedzi w już istniejącym zasobie materiałów, bez zbędnego generowania/dublowania postów z problemami ;)
Co do wytłumaczenia o co mi chodzi z tym
Cytat:
czy można zrobić tak, by pasek otaczający znajdujący się w nim materiał (tekst/zdjęcie) nie rozciągał się na całą szerokość postu tylko był wokół?

Chodzi o to, żeby funkcja [hide] objęła swoją ramką tylko tą "zapisaną/wypełnioną" część, bez całej szerokości postu. Im szersze forum, tym więcej pustego szarego pola zostaje "wolnego", co nie przekłada się na pozytywne walory estetyczne.
Rozumiem, że wszystkie bbcody na tej zasadzie działają - wystarczy spojrzeć na ten cytat dla przykładu:
Tommekk80 napisał/a:
Najwidoczniej szukać nie umiesz ;)
- treści cztery wyrazy, a za nimi na całą szerokość kolumny puste pole.
Dlatego też, może jest jakieś rozwiązanie, by zrobić tak, żeby funkcja hide ograniczała się tylko do wypełnionego treścią/grafiką obszaru, pozostawiając pozostałą część ramki odpowiedzi w kolorze tła.
W załączniku namacalny przykład z życia o co chodzi ;)

Tommekk80 - 26-01-2015, 08:13

templates/styl/bbcode.tpl :

Cytat:
<!-- BEGIN hide -->
</span>
<table border="0" align="center" width="90%" cellpadding="3" cellspacing="1">


Czerwone wywal. Jeszcze po
Cytat:
<!-- BEGIN hide -->

i przed
Cytat:
<span class="postbody">
<!-- END hide -->

daj znacznik łamania linii <br> bo tabelę z hide może w linii dodawać - powinno takie coś zadziałać.

feuerwehr - 26-01-2015, 23:30

Zadziałało, dziękuję, o to chodziło :D
W załączniku efekt: widok dla niezalogowanych i widok po zalogowaniu.
Od razu ładniej ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group