To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Ogólne - Użytkownik nie istnieje chociaż jest zarejestrowany...

JokiJoki - 08-09-2015, 21:04
Temat postu: Użytkownik nie istnieje chociaż jest zarejestrowany...
Witam serdecznie.

Jako lamer, który przez kilka lat miał sprawne forum na 1.12.7 zwracam się do Was o pomoc.
Moje forum zakończyło działalność dwa lata temu i wisiało uśpione. Ostatnio postanowiłem zmienić jego temat.
Wykasowałem posty, użytkowników i ponieważ irytowało powiadomienie o nowej wersji, sądząc w swojej naiwności, że pewnie lepiej zaktualizować (bezpieczeństwo itp) od razu zrobiłem dwie aktualizacje po kolei. 1.12.8 i 1.12.9 Teraz mam problem.
Pomijam brak polskich czcionek w tytułach tematów na stronie głównej forum. Główny problem to fakt, że użytkownik się rejestruje normalnie. Widzę go na liście użytkowników w panelu. Kiedy jednak klikam na jego login dostaje komunikat, że wybrany użytkownik nie istnieje. To samo przy próbie edycji z linków po lewej stronie tabeli.
Tylko jeśli wpiszę nick w okno na górze, otwiera się strona edycji ale próba wysłania zmian kończy się: "użytkownik nie istnieje". Nie da się również nadać praw admina.
Gdzie szukać przyczyny?

shanonWEB - 09-09-2015, 03:22

PA -> Użytkownicy -> Synchronizacja użytkowników
JokiJoki - 10-09-2015, 10:50

Zrobiłem zarówno w trybie prostym jak i w zaawansowanym dla tego użytkownika na wszystkich forum.
Bez efektu.

[ Dodano: 10-09-2015, 17:51 ]
Próbowałem zarejestrować testowego usera i oto co zwróciło po wypełnieniu formularza:
Kod:
INSERT INTO phpbb_users (username, user_regdate, user_password, user_email, user_icq, user_website, user_occ, user_interests, user_from, user_field_1, user_sig, user_sig_bbcode_uid, user_sig_image, user_avatar, user_avatar_type, user_viewemail, user_viewaim, user_aim, user_yim, user_msnm, user_attachsig, user_allowsmile, user_allowhtml, user_allowbbcode, user_allow_viewonline, user_notify, user_notify_gg, user_notify_pm, user_popup_pm, user_timezone, user_lang, user_custom_color, user_custom_rank, user_style, user_gender, allowpm, user_level, user_allow_pm, user_ip, user_ip_login_check, user_active, user_actkey) VALUES ('testowy', 1441900162, '$H$9TS9PYTACJv7g/3blEQLa4gbBVWc2I.', 'abes01@wp.pl', '', '', '', '', 'Tworki', '789456', '', '', '', '', 0, 1, 1, '', '', '', 1, 1, 0, 1, 1, 0, 0, 1, 1, 1, 'polish', '', '', 1, '0', 1, 0, 1, '6d5f04cd', 1, 0, '3aceaba337e3b2f2')

Line : 883
File : usercp_register.php


[ Dodano: 10-09-2015, 20:06 ]
Może to coś podpowie? Zalogowałem się do MyPhpAdmin i zajrzałem do phpbb_users.
Okazało się, że jest trzech user-ów. Anonymous z ID -1, ja z ID 1 i ten nowy z ID 0. To wzbudziło moje podejrzenia. Dlaczego będąc zarejestrowanym jako pierwszy użytkownik kilka lat temu mam ID1 a nowy user ma ID 0? Zamieniłem więc ID, przypisując sobie 0 a nowemu 1.
Teraz ten nowy stał się widoczny a nie da się wyświetlić mojej konfiguracji.
Rejestracja nowych nadal nie działa chociaż działała na początku, po zmianach.

asdf - 10-09-2015, 22:44

JokiJoki, zobacz ten temat http://www.przemo.org/php...ic.php?p=800930
JokiJoki - 16-09-2015, 23:16

Dziękuję. Poddałem się a ponieważ forum jest puste, zainstalowałem je od nowa na nowej bazie. Wszystko wyglądało OK ale tym razem funkcja mail nie działa. Tzn. forum na stronie administracji twierdzi, że jest włączona na serwerze ale nie wysyła email. Nie da się weryfikować użytkowników przy rejestracji przez email ani przez admina, bo żadne powiadomienia nie wychodzą.
Na 1.12.7 nawet po aktualizacjach do 1.12.9 działało.
Teraz na nowym 1.12.9 nie działa. Chyba znowu zainstaluje 1.12.7?

shanonWEB - 24-09-2015, 21:58

Nie ma wcale czy jest w folderze SPAM?
Skonfiguruj ustawienia poczty smtp.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group