To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

F.A.Q. - Najczęściej Zadawane Pytania - SQL Error : 1054 Nieznana kolumna 'u.user_field_1' w field l

bunitas - 02-09-2008, 21:49
Temat postu: SQL Error : 1054 Nieznana kolumna 'u.user_field_1' w field l
Witam, nagle, ni stąd ni zowąd, podczas gdy chcę wejść do tematu, wyskakuje mi błąd:
Kod:
Could not obtain post/user information.

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Nieznana kolumna 'u.user_field_1' w field list

SELECT p.post_id, p.post_time, p.enable_sig, p.enable_html, p.enable_smilies, p.post_edit_count, p.post_edit_time, p.post_username, p.post_approve, p.poster_delete, p.post_edit_by, p.post_parent, p.post_icon, p.post_attachment, p.post_expire, p.post_marked, u.user_sig_image, u.user_birthday, u.user_from, u.user_regdate, u.user_gender, u.user_aim, u.user_viewaim, u.special_rank, u.user_allow_helped, u.can_custom_color, u.user_custom_color, u.user_avatar_width, u.user_avatar_height, u.user_field_1, u.user_allow_field_1, u.user_id, u.username, u.user_level, u.user_jr, u.user_allowhtml, u.user_posts, u.user_allowsig, u.user_sig, u.user_sig_bbcode_uid, u.user_allowsmile, u.user_avatar_type, u.user_allowavatar, u.user_avatar, u.user_rank, u.user_viewemail, u.user_website, u.user_email, u.can_custom_ranks, u.user_custom_rank, u.user_session_time, u.user_allow_viewonline, pt.post_text, pt.bbcode_uid, pt.post_subject , ph.th_post_id FROM phpbb_posts p LEFT JOIN phpbb_posts_text_history ph ON (ph.th_post_id = p.post_id) LEFT JOIN phpbb_posts_text pt ON (pt.post_id = p.post_id) LEFT JOIN phpbb_users u ON (u.user_id = p.poster_id) WHERE p.topic_id = 947 GROUP by p.post_id ORDER BY p.post_order, p.post_time ASC LIMIT 0, 15

Line : 843
File : viewtopic.php

bardzo proszę o pomoc, nie wiem co to znaczy....

Radek - 02-09-2008, 22:22

Kod:
DELETE FROM phpbb_profile_fields WHERE id = 1;

Te zapytanie usunie pole w profilu o id 1 - przez nie wyskakuje błąd.

bunitas - 02-09-2008, 22:36

bardzo dziękuję za szybką odpowiedź :)
-=Joint=- - 26-11-2008, 15:32

mam ten sam bląd po przywruceniu bazy danych, jak próbuję zrobić zapytanie to wyskakuje:

Cytat:
Błąd

zapytanie SQL:

DELETE FROM forum_profile_fields WHERE id =1

MySQL zwrócił komunikat:
#1146 - Table 'xplanet.forum_profile_fields' doesn't exist

ReggaeMan - 16-09-2009, 14:42

czesc ja tez mam taki roblem ale mozecie mi powiedziec gdzie ja mam wpisac ten kod zeby bylo dobrze ??
xlesiu - 16-09-2009, 14:45

ReggaeMan, to jest zapytanie SQL trzeba wykonać jeprzez PA - SQL - MySQL
ReggaeMan - 16-09-2009, 14:54

sorry ale jestem ciemny z deka w tych tematach jeszcze :D gdzie mam znales to PA - SQL - MySQL
xlesiu - 16-09-2009, 14:56

Wchodzisz do Panelu Administracyjnego (PA) w menu SQL jest "punkt" MySQL i tam jest okienko, wklejasz to zapytanie i naciskasz Wykonaj
ReggaeMan - 16-09-2009, 15:19

dzieki wielkie :D

[ Dodano: 16-09-2009, 15:47 ]
dobra bylem szczesliwy ^^ wchodze w panel administracyjny i nie widze zadnego SQL ;]

Help !!

joli - 16-09-2009, 16:01

Podręcznik Administratora
Podręcznik opisuje cały Panel Administracyjny, zawiera wytłumaczenie wszystkich opcji, nierzadko także z dodatkowymi wskazówkami.

Prowadzisz samochód? Musisz znać przepisy ruchu drogowego. Zakładasz forum? Zapoznaj się z Panelem Administratora swojego forum.

dbloader - obsługa



Jeszcze jeden post napisany na niebiesko, a zarobisz warna
i popraw adres
Aby uzyskać pomoc wymagany jest adres forum z problemem.
Podaj pełny, realny adres forum, z http:// (klikalny!), nie używaj aliasów.
Adres ma być w profilu lub w treści posta.
Jesli masz kilka forów, napisz którego problem dotyczy!

Jeśli tego nie zrobisz Twój post zostanie usunięty!

bo na tym nie zobaczysz SQL, bo nie masz do niego dostepu.
Jeśli posiadasz swoje forum na serwerze darmowych forów (ok1.pl, eev.pl, wxv.pl, jun.pl, itp.), w pierwszej kolejności zgłoś problem do supportu serwera, na którym założyłeś forum.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group