To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Ogólne - Nadanie admina poprzez ftp

domel1990 - 02-02-2009, 13:51
Temat postu: Nadanie admina poprzez ftp
A ja mam taki problem...
Mam dostep poprzez ftp i chcialbym sie dowiedziec czy moge sobie dac administratora? Mozna wyedytowac jakis plik czy cos?

Radek - 02-02-2009, 13:55

Możesz wykonać zapytanie:
Kod:
UPDATE phpbb_users SET user_level = 1 WHERE user_id = twoje_id;

do bazy danych lub napisać skrypt który wykona te zapytanie za Ciebie ( i umieścić go na ftp )

domel1990 - 02-02-2009, 14:00

a czy moglbys troche jasniej?
Gdzie to wkleic?

SIWY DYM - 02-02-2009, 14:01

np. przez phpMyAdmin / obsługa
domel1990 - 02-02-2009, 14:03

SIWY DYM napisał/a:
phpMyAdmin
gdzie to jest?
Chodzi ci o: nazwa_strony/phpMyAdmin?

arcy - 02-02-2009, 14:17

domel1990 napisał/a:
gdzie to jest?
W faq
Odpowiedź na Twoje pytanie znajduje sie w
F.A.Q.

http://www.przemo.org/php...pic.php?t=10458

phpMyAdmin to oddzielny skrypt na serwerze. Musisz znać jego adres, użytkownika i hasło. My nie znamy, bo to Twój serwer nie nasz.

MagicalFire - 02-02-2009, 14:45

domel1990, oki inaczej
wejdz tu
http://www.phpbbhelp.pl/forum/db_generator.php
wklej
RuseK napisał/a:
UPDATE phpbb_users SET user_level = 1 WHERE user_id = twoje_id;

pobierz plik wgraj go na swoje FTP i odpal
Cytat:
Zapisz plik jako db_update.php i wgraj go poprzez FTP na serwer. Następnie uruchom go w twojej przeglądarce (http://adres_forum/db_update.php).

Możesz także kliknąć przycisk Pobierz i gotowy plik zostanie zapisany w wybranej lokalizacji na twoim komputerze. (zalecane)

joli - 02-02-2009, 15:00

domel1990, moze powiedz, czemu chcesz to zrobic? To Twoje forum?
lizak - 02-02-2009, 15:02

joli napisał/a:
domel1990, moze powiedz, czemu chcesz to zrobic? To Twoje forum?


joli , przestań już wszystkich krytykować każdy wie , że wiesz wszystko . Chłopak napisał temat i prosi Was o pomoc . Ja także jestem ciekaw jak to sie robi

Pozdrawiam

joli - 02-02-2009, 15:11

Jasne. Kazdy by chcial wiedziec.

lizak, Ty bys chcial, abysmy tu podawali instrukcje jak przejac forum majac dostep do Twojego ftp?
Serio?

I nie krytykuje, tylko pytam. Kazdy wlasciciel forum posiada nie tylko dostep do ftp, ale i do bazy bezposrednio.

lizak - 02-02-2009, 15:16

Joli to jest jednoznaczne , bo jezeli ktos ma dane do ftp a nie ma admina na forum , to przeciez lepiej miec dane do FTP bo forum mozna usunąc i wgrac nowe .

Tak interesuje mnie to

joli - 02-02-2009, 15:18

Bzdury opowiadasz.
Ale to Twoj problem.

arcy - 02-02-2009, 15:21

lizak, po pierwsze po cholerę się wcinasz w temat, który nie jest Twój?
po drugie - głupie teksty zachowaj dla siebie. My tu lubimy grzecznych,m kulturalnych ludzi na poziomie, a nie nastolatków, którym jak coś nie pasuje to od razu burczą głupawymi tekstami :/

Po trzecie pomyślałbyś chwilę zanim coś palniesz. Wyobraź sobie, że ktoś przejmuje hasło do Twojego FTP, na Twoim serwerze.
Potem przychodzi tutaj i pyta jak ma nadać admina mając dostęp jedynie do FTP (Twojego przypominam). My mu mówimy jak to zrobić, a on idzie na Twoje forum, korzysta z porady i uzyskuje admina na Twoim forum. a potem doszczętnie je niszczy.

Bedziesz szczęśliwy i zadowolony? I oczywiście zajebiście będziesz się cieszył, że ktoś dostał poradę i porada jest działająca?

Daj sobie spokój i przestań jęczeć w tym temacie i pomyśl przez chwilę dlaczego joli się spytała po co mu taka informacja :/
Już Ci napisałem w pierwszym ostrzeżeniu, że nikt się nie będzie z Tobą pieścił...

lizak - 02-02-2009, 15:30

To hasła się ma zgodnie z zaleceniami ze znakami małymi dużymi i cyframi . Bo jak ktos jest sierota i ma haslo do ftp 12345 , to pozazdrościć . Nie życze sobie żebys jakkolwiek i kiedykolwiek do mnie pisał nastolatek
arcy - 02-02-2009, 15:35

lizak napisał/a:
To hasła się ma zgodnie z zaleceniami ze znakami małymi dużymi i cyframi . Bo jak ktos jest sierota i ma haslo do ftp 12345 , to pozazdrościć .
No wyobraź sobie, że większość użytkowników tego forum ma słabe hasła, do tego są to zwykle imię psa, dziewczyny, rybki albo nazwa gry. Wszystko małymi literami i bez żadnych innych znaków. To, że Ty używasz silnego hasła to się chwali, ale niestety większość userów nie ma pojęcia o tym jak ważne jest silne hasło. Bo zwykle to gimnazjaliści, albo osoby nie myślące niemal wcale o bezpieczeństwie forum. Niby skąd potem są te włamania?.
lizak napisał/a:
Nie życze sobie żebys jakkolwiek i kiedykolwiek do mnie pisał nastolatek
A gdzieś napisałem? Czytaj ze zrozumieniem.

I koniec tej dyskusji. Temat jest jasny, pytanie joli jest jasne, każdy następny post nie na temat będzie usuwany, a jego autor otrzyma ostrzeżenia.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group