To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

F.A.Q. - Najczęściej Zadawane Pytania - Kopia zapasowa bazy SQL w phpMyAdminie

z - 14-03-2006, 13:51

w temacie o przenoszeniu forum pisze zeby eksportowac strukture i dane lub popatrzec w ten post a tutaj jest napisane zeby zrobic najlepiej jak jest na screenie ktorego nie ma :P wiec jakie opcje mam ustawic do eksportu w myadminie?:>

ehh niewazne nie bylo pytania... moj firefox cos ma ustawionego ze nei wyswietla tych obrazkow...a moze ktos wie czemu? :P

crocet - 25-04-2006, 20:27

Witam,
Mam problem wykonałem kopie według powyzszej instrukcji. Dzisiaj wystapil błąd na forum i musiałem je usunąc, chę wgrac nowe tabele jak to zrobic poniewa podczas dodawania pliku pokazuje sie taki komunikat:

Prosze nie krzyczec, ze nie szukam w tematach, albo ze to bylo juz poruszane na forum. Ja nie mogłem znalezc akurat rozwiazania dla mojego problemu.

vegetagt - 25-04-2006, 22:24

albo usun baze danych albo z kopii usuń wiesz
CREATE DATABASE 'xxxxxxxxxxxxxx'

crocet - 25-04-2006, 23:28

Niestety po usunięciu CREATE DATABASE 'xxxxxxx' pokazał się taki błąd:

Chce podkreślic ze probowalem wysylac przez dbloadera , to niestety tez nie przynioslo skutków.
Pokazuje sie taki błąd:
Kod:
Fatal error: Call to undefined function: mysql_real_escape_string() in /dbloader/functions.php on line 235

Co do bazy nie mogę jej usunąc. W pakiecie mam wykupiona jedna baze ktorej nie moge usuwac, zmieniac nazw, haseł itp.

Sokar - 29-04-2006, 01:36

Czy jeśli w PA pokazuje mi bazę danych 1.68 MB a po kopii spakowanej w Gzip 384 kilo to czy da rade bezpośrednio w jednym kawałku przenieść ją na nowy serwer czy muszę się bawić w dzielenie ? Jeszcze nie robiłem nigdy przenosin więc nie wiem czy da radę. Niby można w 1 kawąłku do 1 mega ale.....warto się zapytać i dowiedzieć. Z góry dzięki za pomoc.
marcinn12 - 01-05-2006, 18:29

:lol: :lol: :lol:
Witam, widze ze dostalem ostrzezenie...
mam pytanko ile taka kopia bazy danych zajmuje???;/ bo mi ledwo 600kb.. to możliwe?? Narazie forum zaczełem rozkrecac tzn. było 13 uzykowników i około 200 postów. Czy to jest odpowidnia wielkosc?? Bo widze ze inni pisza ze maja po 8,9 mb;/

Crack - 01-05-2006, 21:07

crocet napisał/a:
Fatal error: Call to undefined function: mysql_real_escape_string() in /dbloader/functions.php on line 235

Na serwerze brakuje funkcji mysql_real_escape_string() czyli forum działa na PHP niższym niż 4.3. Ze względów bezpieczeństwa należy zaktualizować wersję PHP na serwerze albo zmienić hosting. Lista poprawek od tej wersji do najnowszej kompatybilnej wstecz zajmuje kilka stron A4.

kalas - 06-05-2006, 22:25

możecie mi powiedzieć, która tabela w bazie danych odpowiada za moderatorów?
Gracek - 07-05-2006, 10:19

_users
_forums

kalas - 07-05-2006, 10:37

Teraz pokazuje kto jest moderatorem, ale tylko jako zielony kolor nicku, bo na liście for nie ma tam napisane kto jest moderatorem i nie mogą oni nic moderować.
Hawan - 19-07-2006, 20:34

A czy to robi wielką różnicę, jak zmienię z Insert na : Update albo Replace rodzaj eksportu :?: Czy na co te rodzaje mają wpływ :?:
yasiu - 19-07-2006, 22:20

Insert - baza wsadowa czyli tworzy na nowo
Update - tylko nadpisuje istniejące pliki dodając nowe elementy
Replace - istniejące tabele będą nadpisane całkowicie

SonGokuSSJ10 - 29-07-2006, 21:59

Gdzie trzeba wejsc zeby miec to co na screnach ? bo niewiem :(
pecador - 29-07-2006, 22:19

Do phpmyadmina.. :roll:
nie wiem jak to jest na funpic.de, czy jest udostępniony, poszukaj.

mwsz - 22-08-2006, 16:27

A u mnie coś takiego wychodzi przy przenoszeniu za pomocą phpmyadmina:

opisałęm też pewien problem TU
I jeszcze zapytam - jak mam importować baze na DumpLoader ? u mnie to nie działa (IP zmienione i da się wejść w inne opcje - ale nie można tam importowac bazy z dysku).

Dodatkowo - czy to nie błąd tego, że bazy mają inne nazwy - haraszo i smeagol_smeagol?? a może to wina tego, że mam kodowanie latin2_general_ci - a przy imporcie z phpmyadmina nie można wybrać własnie _general.ci (jest dostępny latin2 - ale na tym też wyskakuje błąd).
Prosze o pomoc w przeniesieniu forum :D



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group