To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Portal - Przekierowanie do portalu po wejsciu na strone

domino - 14-08-2005, 18:09

zrobilem to znowu wywala:

Access forbidden!

You don't have permission to access the requested object. It is either read-protected or not readable by the server.

anekr - 05-09-2005, 11:54

Utworzylem plik .htaccess wgralem do glownego katalogu i to wyskakuje wchodzac na moja strone:
Cytat:
Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, webmaster and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.


Co jest nie tak?

dupamaryna - 28-09-2005, 19:51
Temat postu: Jednak nie working... :(
[quote="azwel"]Ja zrobiłem to u siebie nieco inaczej...
W index.php po:
Kod:
//end count unread posts
wstawiłem to:
Kod:
if (!$HTTP_COOKIE_VARS['pf']){
    @setcookie('pf', 1, (time() + 600), $board_config['cookie_path'], $board_config['cookie_domain'], $board_config['cookie_secure']);
    header('Location: portal.php');
}

Tyle na ten temat...
quote]

hmm..a u mnie po wstawieniu tego wyskakuje

Parse error: parse error, unexpected '<' in /var/www/filozoficzny.pl/index.php on line 48

dziwne, bo w okolicach tej linii nic nie zmieniałem... tylko wkleiłem kod podany przez Ciebie po /unread posts...

jakieś pomysły o co biega?

pozdr.
S

Sylwia - 29-09-2005, 08:48

dupamaryna, może jednak wypróbuj sposób Gasnicy (strona trzecia tego wątku) :roll:
grave - 06-10-2005, 16:14

Sylwia napisał/a:
może jednak wypróbuj sposób Gasnicy (strona trzecia tego wątku)


Mnie to niedziała.

Owszem mam taki plik, ale znajduje się on na serwerze w głównym katalogu.
Forum mam zainstalowane w podkatalogu i sposób gaśnicy u mnie nie działa.

Wszystko jest ok, tylko jak pobiegam troche po forum i chcę wejść na strone główną forum to przerzuca mnie do portalu. Ma ktoś jeszcze jakiś inny pomysł??

adres forum:
www.wsbif.glt.pl

Ok temat rozwiązany: jesli ktoś ma podobny porblem niech sprawdzi ustawienie tej opcji w PA: Portal link
Gdy forum jest forum dla newsów lub sond w portalu link do strony głównej prowadzi do portalu.

Teraz już jest OK
Pozdrawiam

blazejwiecha - 09-10-2005, 10:16

dobra , powiedz dokładnie , bo zrobiłem ten plik .htaccess i też mnie nie działa to jakoś :(

moze mam jeszcze jakies skrypty wsadzic do jakichs plików ???? albo cos w panelu sterowania ustawić ???//

halohalo - 11-10-2005, 19:19

Pasja napisał/a:
Przemo napisał/a:
<html>
<head>
<meta http-equiv="Refresh" content="0; url=portal.php">
</head>
</html>

Brama nie jest zbyt dobrze tolerowana przez google


A jakby mimo wszystko, używać tego sposobu to czy google nie będzie indeksować strony?
Jakie są te negatywne skutki używania tego przekierowania?
Czy samo forum, które mam na 5 miejscu zindeksowane w google też też moze spaść?

Dodam, że forum mam w subdomenie "forum", natomiast po wpisaniu domeny głównej chciałbym zeby otwierał sie portal, tak więc czy ten pierwszy przykład Przema będzie przyjazny dla wyszukiwarek?

Prosze o opinie

Sylwia - 12-10-2005, 13:31

halohalo, a próbowałeś sposobu Gasnicy z trzeciej podstrony tego tematu? Z google w takim przypadku nie ma problemów.
blazejwiecha - 12-10-2005, 15:52

Zeby zadziałało .htaccess to w pliku konfiguracyjnym serwera apache nalezy ustawić
Kod:
AllowOverrite All

od tej pory bedzie zczytywał informacje z tego pliku :) :)

Dawid_Es - 27-10-2005, 18:13

mam pytanie:
jak się wstawi to:

Cytat:
if (!$HTTP_COOKIE_VARS['pf']){
@setcookie('pf', 1, (time() + 600), $board_config['cookie_path'], $board_config['cookie_domain'], $board_config['cookie_secure']);
header('Location: portal.php');
}


za to:
Kod:
//end count unread posts


to trzeba też wstawić to co napisał na samym początku przemo ?

Czy wystarczy to powyżej ?

TYCU - 29-10-2005, 01:40

STARALEM SIE TO ZROBIC.. ALE TAK TU NAMIESZALISCIE Z TYMI ODPOWIEDZIAMI ZE CZLOWIEK KTORY PO RAZ PIERWSZY JE CZYTA I NIE SIEDZI ZBYTNIO W TEMACIE TO SIE STRASZNIE GUBI....

MOZE KTOS TO JESZCZE RAZ POZADNIE KROK PO KROKU OPISAC...


bede wdzieczny jak i nowi userzy.

pozdrawiam
TYCU

[ Dodano: 29-10-2005, 17:35 ]
ekhm ???

sniper89 - 08-11-2005, 08:09
Temat postu: Re: Przekierowanie do portalu po wejsciu na strone
Super, bardzo się przydało :)
marverix - 10-01-2006, 20:31

Dobra, ja sądzę, że jednak to najlepszy pomysł to jest Gaśnicy... aczkolwiek wiele serwerów ma wbudowany plik .htaccess i nie pozwala na zmiany lub wywala błąd ale co ciekawe te serwy najpierw otwierają pliki .html ... i tutaj pomysł Przema 8) z plikiem index.html.
Ja też coś wymyśliłem :mrgreen: aczkolwiek metoda durna i długa ale chyba najlepsza dla tych, którzy bardzo bardzo bardzo chcą zobaczyć swoją stronkę na Google... poprostu na serwerze stworzyć folder i do niego wpakować pliki z forum, forum nic nie odczuje bo baza adresu nie zmieni. a w głównym (startowym) katalogu umieścić tylko index.html/php i tam cały kodzik z słowami kluczowymi, opisem itp ... no i przeniesienie... do tego można stworzyć wygląd jak jest przy oczekiwaniu na załądowaniu forum "Prosze czekać..." i Gif... i nikt sie nie skapnie :D pzdro

NEDVED - 04-02-2006, 11:00

no ale mi też chodzi o przekierowywanie ;)
shyha - 22-02-2006, 17:37

Ja chcę coś takiego zrobić :

dla anonimowych userów przy wejściu na adres stronki wchodza na forum - czyli jest normalnie to samo z userami z grup, jednakże :

Userzy z grup od ID=3 po wpisaniu adresuy stronki są od razu zabierani na portal (tu wykorzystanie cookies).
To samo - jeśli się zaloguje user z grup ID=3 to przekierowauje go na portal.

Potrafi ktoś mi pomóc ? Czy to jednak za trudne ?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group