phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
RANGI -> KOLORY w 1.12.*
Autor Wiadomość
bulion



Pomógł: 93 razy
Posty: 991
Wysłany: 04-02-2006, 14:07   RANGI -> KOLORY w 1.12.*

Nie trzeba doinstalowywać żadnych dodatkowych modów!
Funkcja ta jest w standardzie.

W stopce widzimy 3 kolorowe rangi:
AdministratorJunior AdminModerator

Możemy:
1. zmienić ich kolor
2. wykasować te rangi, i dodać swoje, z innym kolorem, stylem itp. (np. zamiast 'Administrator' to '@Admin').

!Uwaga: zanim przystąpisz do zmian, nadaj plikowi css twojego stylu (np. subSilver.css) CHMOD 777. (tutaj wytłumaczenie jak to zrobić)

Ad.1
PA :arrow: OGÓLNE :arrow: STYLE :arrow: EDYCJA DANYCH STYLU :arrow: wybierz styl i kliknij edytuj.
Poszukaj pola Kolor Admina, Junior Admina i Moda. Zmień na jaki chcesz. Kliknij 'Wyślij'

Ad.2
PA :arrow: OGÓLNE :arrow: STYLE :arrow: EDYCJA DANYCH STYLU :arrow: wybierz styl i kliknij edytuj.
Pola Kolor Admina, Junior admina i moda pozostaw puste, czyli wykasuj ich zawartość. Kliknij 'Wyślij'

Następnie wejdź pod, PA :arrow: GRUPY :arrow: ZARZĄDZAJ :arrow: UTWÓRZ NOWĄ GRUPĘ
Wypełnij formularz, wpisując kolor rangi, prefix czyli przedrostek, oraz styl (czy ranga ma być pogrubiona, podkreślona itp..) Klikasz wyślij i po sprawie.

Jeśli chcesz stworzyć grupę np. Moderatorów, to po utworzeniu, w zezwoleniach grup, dajesz tej grupie uprawnienia "Moderator" na wybranych podforach.

Po wszelkich zmianach wykonanych przez PA>edycja stylu należy nadpisać plik css stylu, aby wygląd forum powrócił do normy

Prawda że łatwe?

Prosze nie robić z tego tematu śmietnika, chyba że ktoś chce dostac warna, to spoko 8)
_________________
Ex-mod
Ostatnio zmieniony przez joli 01-10-2007, 16:45, w całości zmieniany 9 razy  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
louner


Pomógł: 1 raz
Posty: 18
Wysłany: 04-02-2006, 16:33   

Bardzo ładnie! :D Ale mam pytanie. Nawet kiedy usunęłem rangi ze spisu obecnych na forum, w shoutboxie i na samym forum , admin, jr admin i moderatorzy mają taki kolor, jaki ustawiłem w arkuszu styli. Czy jest jakiś sposób, żeby je *całkowicie* wymazać? ;]
 
     
longas

Pomógł: 1 raz
Posty: 25
Wysłany: 08-02-2006, 11:51   

ok jest wszystko ładnie napisane, ale nie ma jednej rzeczy (moze jest ale nie zrozumialem)

otoz chodzi mi o to zeby nie było tych kolorów admina i moda na pierwszej stronie z kategoriami forum, jak i liscie z tematami, czy w samych tematach - ogolnie wszedzie procz miejsca ktoe jest na drugim screenie.............


zeby było tak jak w starszej wersji phpbb by przemo ze tylko tutaj działaja te kolory


da sie tak zrobic??
 
     
Radek



Pomógł: 955 razy
Posty: 4614
Wysłany: 08-02-2006, 15:21   

nie da sie bez zmiany w kodzie -> jak chchesz to zastap w viewforum, viewtopic, functions .php wsyztskie funkcje color_username na $x[$i]['username']
tzn chodiz o to, ze jak np. w color_username widzisz, ze parametry zaczynaja sie od np. $postrow[$i]['user_id'], $postrow[$i]['username'] itd to zamieniasz f-kcje na $postrow[$i]['username']
jak widzisz ze od $topic_row[$i] to zamieniasz: $topic_row[$i]['username']
kapujesz ? :P
 
     
xlesiu



Pomógł: 5274 razy
Posty: 10385
Wysłany: 09-02-2006, 16:04   

Dołącze się do tematu. Chciałbym odwrotnie niż longas dwa posty wcześniej. A więc chciałbym by kolory rang były również w tabeli "Forum" takie same jak są w "Kto jest na forum?". Jeżeli to co napisałem nie jest zbyt jasne to wejdzcie na główną stronę forum Przema i chciałbym by ~ModTeam (w przypadku forum Przema) był na ciemny zielony 006600 taki jak kolor Moderatoróww Color ranks.

bulion a da się to zmienić?
_________________
Jak tłumaczysz mi coś z php to mów do mnie jak do labradora. / krwiodawcy.org
Ostatnio zmieniony przez xlesiu 09-02-2006, 16:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
bulion



Pomógł: 93 razy
Posty: 991
Wysłany: 09-02-2006, 16:51   

xlesiu, tak jest domyslnie ustawione :)
_________________
Ex-mod
 
     
Francuz

Posty: 2
Wysłany: 11-02-2006, 18:26   

Super to działa nie musze instalowac color ranks wielkie piwo dla buliona
 
     
..::WiSu::..


Posty: 13
Wysłany: 16-02-2006, 16:15   

aha... czyli w 1.9 nie da sie zrobić kolorowych rang bez MODA? :(
_________________
POZDRAWIAM
 
     
Falcone


Pomógł: 60 razy
Posty: 215
Wysłany: 16-02-2006, 16:16   

Nie.
 
     
Dunkel Hagen

Posty: 3
Wysłany: 19-02-2006, 10:19   

Witam
mam pytanko jak dodac jakis znaczek np. * do grupy moderatorów w legędzie nie tworząc grupy (bo bym miał w legedzie 5 grup modów) i tak samo do Juniora Admina

z gory dziekuje
 
     
FayMoon


Pomógł: 10 razy
Posty: 60
Wysłany: 23-02-2006, 09:39   

bulion napisał/a:
Następnie wejdź pod, PA :arrow: GRUPY :arrow: ZARZĄDZAJ :arrow: UTWÓRZ NOWĄ GRUPĘ
Wypełnij formularz, wpisując kolor rangi, prefix czyli przedrostek, oraz styl (czy ranga ma być pogrubiona, podkreślona itp..) Klikasz wyślij i po sprawie

Bardzo ładnie. Niestety znaleźć nigdzie nie potrafię informacji, w jaki sposób umieścić nowe rangi w spisie rang, czy też legendzie, jak kto woli.

Niespecjalnie potrafię też zrozumieć w jakim celu stosuje się przedrostki (prefiksy). Czy mógłbym prosić o niezbywającą odpowiedź na obydwa pytania?
_________________
?SYNTAX ERROR
READY
 
     
bulion



Pomógł: 93 razy
Posty: 991
Wysłany: 23-02-2006, 11:45   

FayMoon napisał/a:
Niespecjalnie potrafię też zrozumieć w jakim celu stosuje się przedrostki (prefiksy)


Prefiks to symbol, bądź litera poprzedzająca nazwę danej rangi.
Zamiast "Administrator" jest "@Administrator".
_________________
Ex-mod
 
     
FayMoon


Pomógł: 10 razy
Posty: 60
Wysłany: 24-02-2006, 13:21   

bulion napisał/a:
Prefiks to symbol, bądź litera poprzedzająca nazwę danej rangi.
Zamiast "Administrator" jest "@Administrator".

Dziękuję, ale rozumiem czym są prefiksy :) Pytałem o zasadność i cel ich użycia :)

Co z legendą? Kiedyś widziałem na forum poradnik użytkownika They, w którym tłumaczył krok po kroku edycję odpowiednich plików, wprowadzając do legendy nowe rangi. Myślę jednak, że w wersji 1.12.* jest inna metoda, tylko nie wiem jaka :( :!:
_________________
?SYNTAX ERROR
READY
 
     
admin_Heart

Posty: 2
Wysłany: 25-02-2006, 15:26   

A od czego zależy budowa kolorów ?
np. zielony jest 006600
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
bulion



Pomógł: 93 razy
Posty: 991
Wysłany: 25-02-2006, 16:32   

co?
:roll:

admin_Heart, zacznij pisać jaśniej, to twój kolejny post/temat którego nikt nie potrafi zrozumieć...
i zmień sobie płeć w profilu, bo kobietą to ty nie jesteś :lol:
_________________
Ex-mod
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę