phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Powstał automatyczny katalog for dyskusyjnych !
Autor Wiadomość
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3147
Wysłany: 02-03-2006, 18:18   Powstał automatyczny katalog for dyskusyjnych !

Dzisiaj wyszła wersja 1.12.4 która posiada funkcję automatycznego zgłaszania się do Katalogu For Dyskusyjnych który będzie rozbudowywany. (Jeżeli ktoś chciałby stworzyć jakąś grafike do tego to będziemy wdzięczni)<br /><br />

W panelu admina wesji 1.12.4 w konfiguracji ogólnej mamy pole do wyboru kategorii, wystarczy wybrać kategorię.<br /><hr />

<table>
<tr>
<td class="row1"><span class="gensmall">Jeżeli chcesz aby forum było prezentowane w <a href="http://www.przemo.org/phpBB2/forums.php" target="_blank">Katalogu For Dyskusyjnych</a> wybierz jedną z kategorii. W katalogu pojawi się adres forum pobrany z Nazwy Domeny i Ścieżki Skryptu oraz opis pobrany z Opisu Strony. Uwaga, opis będzie skrócony do 100 znaków. Aktualizacja danych jest dokonywana raz na dwa dni podczas wejścia do Panelu Admina, podobnie jak pobieranie informacji o aktualizacjach</span></td>
<td class="row2" width="50%"><select name="public_category" size="4"><option value="0">--</option><option value="1">Zdrowie i Uroda</option><option value="2">Dzieci i Rodzina</option><option value="3">Świat, Ludzie i Polityka</option><option value="4">Ekonomia i Biznes</option><option value="5">Języki, Narody i Edukacja</option><option value="6">Nauka i Technika</option><option value="7">Kultura i Sztuka</option><option value="8">Muzyka</option><option value="9">Zwierzęta i Rośliny</option><option value="10">Gry</option><option value="11">Sport</option><option value="12" >Internet i Komputery</option><option value="13">Motoryzacja</option><option value="14">Hobbystyczne</option><option value="15">Rozrywka</option><option value="16">Towarzyskie, Erotyka i Sex</option><option value="17">Regionalne</option><option value="18">Wielotematyczne</option><option value="19">Ekstremalne</option><option value="20">Inne</option></select></td>
</tr>
</table>
<hr />
<br />
Forum raz na dwa dni (podczas wejścia do Panelu Admina) komunikuje się z moim serwisem, pobiera informacje o aktualizacjach i wysyła swoje dane, wówczas nastepuje dodanie do wybranej kategorii oraz aktualizacja danych o forum (kategoria, adres, opis, ilośc tematów)
<br /><br />
Jeżeli ktoś na siłę chce aby nastąpiła aktualizacja danych wcześniej, może spróbować wyczyścic pole 'ri_time' w tabeli portal_config jednak Katalog ignoruje częstsze próby wymuszonej aktualizacji niż 24 godziny.
<br />
Jednak gdy mieliśmy wersję 1.12.3 lub niższą i ostatnia aktualizacja była np. wczoraj rano, teraz zaktualizowalismy do wersji 1.12.4 to ustawiamy kategorię, czyścimy pole ri_time i wchodzimy do Indexu Administracji, nastąpi aktualizacja informacji.
<br /><br />
Jeżeli ktoś ma problem z dodaniem do katalogu, niech skopiuje plik z załącznika i rozpakuje do katalogu głównego forum a nastepnie wejdzie na adres twojeforum/katalog_diagnostyka.php
<br /><br />
Na razie jest uboga grafika, nie ma zliczania wejść i nie ma wykazu najpopularniejszych serwerów, niebawem to dorobie i bedzie link do katalogu na stronie głównej oraz tutaj na forum.<br />
Myślę, że taki katalog przyda sie nam wszystkim.

katalog_diagnostyka.zip
Pobierz Plik ściągnięto 1997 raz(y) 989 Bajtów

 
     
Gadatliwa Kasia 

   
pecador

Pomógł: 292 razy
Posty: 2881
Wysłany: 02-03-2006, 20:15   

nawet fajny pomysł :)
mam pytanie:
jeśli dodam do tego katalogu forum, to później, po pewnym czasie mogę go z niego usunąć? A jeśli tak, to czy po ponownym dodaniu, będzie od nowa wszystko zliczane (wizyty), czy w jakiś sposób będzie stan taki jak w chwili usunięcia forum z katalogu?

I, jak pytał nasedo w sb, jak często będzie on odświeżany?

Cytat:
Forów w katalogu: 1

Nie powinno być "For w katalogu"?
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3147
Wysłany: 02-03-2006, 20:20   

Mozna usunac, wystarczy wybrac brak kategorii. Zliczanie bedzie zachowane jesli w przyszlosci bedzie trzeba przywrocic, jednak jesli przez 3 miesiace nie wejdziesz do PA (czyli jak przez 3 miesiace nie bedzie aktualizacji) to forum zostanie calkiem usuniete z bazy
 
     
MaciekP


Pomógł: 12 razy
Posty: 137
Wysłany: 02-03-2006, 20:36   

forów.
http://so.pwn.pl/slowo.php?co=forum
 
     
MrK


Pomógł: 1 raz
Posty: 65
Wysłany: 02-03-2006, 20:51   

Mi osobiście pomysł się bardzo podoba. O ile administratorzy forów uzupełnią te pola baza zrobi się naprawdę pokaźna. Moją propozycją byłoby dodanie jakiegoś wyszukiwania - myślę, że przyda się na pewno, kiedy katalog bedzie liczył już kilkaset forów. Mogłoby to wyszukiwać wg. adresu i opisu - prościej i szybciej byłoby znaleźć takie forum niż przeszukiwać listę linijka za linijką.

BTW - fora o tematyce GSM podchodzą pod "Nauka i Technika"? Bo w tej chwili mam dylemat... A może nowy dział "Telekomunikacja"?
_________________
Pozdrawiam
MrK
 
     
NetJaroPL

Pomógł: 7 razy
Posty: 250
Wysłany: 02-03-2006, 21:11   

Przemo, jeżeli chciałbyś, aby katalog pomagał w pozycjonowaniu (w pewnie sposób) użyj mod_rewrite na Swoim skrypcie - wtedy byłoby o wiele lepiej :)
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
 
     
Sylwia


Pomógł: 92 razy
Posty: 1033
Wysłany: 02-03-2006, 21:32   

NetJaroPL napisał/a:
Przemo, jeżeli chciałbyś, aby katalog pomagał w pozycjonowaniu


A ja myślę że Przemo jest ciekawy ile tak naprawdę jest for by Przemo :) W sumie ciekawość to cecha ludzka ale faktycznie mógłby w zamian za to pomoc w pozycjonowaniu (szczególnie że ten katalog szybko się wybije dzięki wysokim pozycjom PR for które w nim będą :) )
 
     
Falcone


Pomógł: 60 razy
Posty: 215
Wysłany: 02-03-2006, 21:37   

Przemo napisał/a:
(Jeżeli ktoś chciałby stworzyć jakąś grafike do tego to będziemy wdzięczni)


Chodzi o lay ?

Jak tak to... mogę zrobić. :mrgreen:
 
     
Dlugi


Pomógł: 268 razy
Posty: 1633
Wysłany: 02-03-2006, 22:02   

OT: moje dodane jako trzecie :D

Nie zlicza wejsc na forum z katalogu for
_________________
 
     
moon

Posty: 57
Wysłany: 03-03-2006, 09:14   

Pole ri_data w portal_config powinno zawierac wybrana kategorie, tak?
Jesli tak to u mnie zmiany w profilu nie zmian tego pola - jest caly czas puste...
 
     
nasedo



Pomógł: 318 razy
Posty: 1895
Wysłany: 03-03-2006, 10:47   

moon napisał/a:
Pole ri_data w portal_config powinno zawierac wybrana kategorie, tak?
Jesli tak to u mnie zmiany w profilu nie zmian tego pola - jest caly czas puste...
nie.. to pole przechowuje informacje o czasie pobranej ostatniej aktualizacji informacji w panelu i o czasie zgloszenia sie do katalogu.. kategorie wybierasz w konfiguracji ogolnej
_________________
Wejdź na Najlepsze forum wielotematyczne. Skazzza czeka na Ciebie 8)
Pomoc tylko na forum. Nie pisz do mnie na gg/PW/e-mail chyba, że sam Cię o to poproszę.
Ostatnio zmieniony przez nasedo 03-03-2006, 10:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Blackall

Pomógł: 52 razy
Posty: 301
Wysłany: 03-03-2006, 10:52   

Przemo napisał/a: - błąd? (patrz post nasedo)

EDIT: Nasedo juz zedytowalem posta, nie wiem czy to była wina skryptu, czy on zle napisal.
EOT
Ostatnio zmieniony przez Blackall 03-03-2006, 21:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
MikiGHC


Pomógł: 10 razy
Posty: 51
Wysłany: 03-03-2006, 20:39   

A mam pytanie. Czyszcząc ri_time przez phpmyadmina mam zamienić podaną wartość na zero czy jak?
 
     
Widmo



Pomógł: 180 razy
Posty: 2435
Wysłany: 03-03-2006, 22:47   

MikiGHC napisał/a:
A mam pytanie. Czyszcząc ri_time przez phpmyadmina mam zamienić podaną wartość na zero czy jak?


daj:
Kod:
set ri_time = ''
_________________
Potrzebujesz pomocy?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
DenVer89

Posty: 53
Wysłany: 04-03-2006, 14:42   

set ri_time = ''coś tu chyba brakuje bo ja dałem i wsykoczył komunikat:
MySQL zwrócił komunikat:
#1193 - Unknown system variable 'ri_time'
lub coś źle robie i ile trzeba czekać aby strona się dodała do katalogu bo wybrałem katalog pare dni temu a strony nadal niema
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę