phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
phpBB2 by Przemo to Post nuke
Autor Wiadomość
kermit


Pomógł: 60 razy
Posty: 946
Wysłany: 15-09-2005, 15:11   phpBB2 by Przemo to Post nuke

Cześć!!!
Tak wiele się mówi o połączeniu baz danych phpBB z bazami danych systemów zarządzania treścią i innych frameworków.
Poszukując odpowiedzi na to, wędrowałem po różnych forach dyskusyjnych, phpbb, phpbb by przemo, xoops, mambo, nuke, post nuke, serwis Riklaunima. Czytałem opinie i wypowiedzi użytkowników tych różnych systemów.

W końcu Trafiłem na ciekawy temat o rozwiązanym problemie przejścia z "Przema" na "post nuke".
Link1

Zanim jednak z niego skorzystałem oparłem się wiedzą fachową na forum pnphpbb, bo z nim wiąże się dalszy tekst Link2

Wg. supportu pnphpbb wystarczy w zmienić prefiks wszystkich tabel oryginalnego phpbb na "nuke" i podmienic tabele w postnuke dotyczące pnphpbb.

Sposób przenoszenia bazy oprę na linku nr1
Lecz postępowanie miałem ciut inne, a tak w ogóle rozjaśnie Wam sens tamtego instruktarza:
Autor tutoriala opierał się na forum przema w wersji 1.8.
Przenosił Tabele z Przema i trochę zamotał tekst.

Ja próbowałem na dwa sposoby: Pierwszy przenoszenie tabel Oryginalnych phpbb by Przemo i Drugi - przenoszenie tabel forum Przema po usunięciu modyfikacji (jestem za tym, bo jest większa pewność zgodności tabel).
Obydwa sie sprawdzają.
Obydwa mają ten sam sposób postępowania. Lecz ja Wam uławię sprawę i przedstawiam szybsze wykonanie konwersji, tak by nie stracić czasu, userów, postów, plików i itp.

1. Zamykamy forum na serwerze, robimy backup bazy danych i plików.
2. Instalujemy na komputerze domowym, stacjonarnym, etc serwer typu krasnal, webserv lub Własny skonfigurowany wg tutoriala na phpbb2.pl
2. Ściągamy Post nuke'a ze strony http://www.post-nuke.pl/, instalujemy wg Tutoriala. Ściągamy najnowszą paczkę forum pnphpbb z link3 dla post nuke. Po rozpakowaniu wrzucamy do katalogu modules w katalogu serwisu opartego o postnuke, inicjalizujemy w Administacji :arrow: moduły, i aktywujemy.
Teraz bardzo ważne, Odtwarzamy backup forum w postaci wszystkich plików i bazy danych. Baza danych musi być odtworzona na te samej bazie, w której jest zainstalowany post nuke.

3. Usuwamy modyfikację Przema/ Zostawiamy Modyfikację Przema,
4. Usuwamy tabele nuke_phpbb_coś tam. Poniżej podam listę, tych które można bezpiecznie usunąć.
Kod:
`nuke_phpbb_words`
`nuke_phpbb_vote_voters`
`nuke_phpbb_vote_results`
`nuke_phpbb_vote_desc`
 `nuke_phpbb_users`
`nuke_phpbb_user_group`
`nuke_phpbb_topics_watch`
`nuke_phpbb_topic_view`
 `nuke_phpbb_topics`
`nuke_phpbb_ranks`
`nuke_phpbb_quota_limits`
`nuke_phpbb_privmsgs_text`
`nuke_phpbb_privmsgs`
`nuke_phpbb_posts_text`
 `nuke_phpbb_posts`
`nuke_phpbb_groups`
 `nuke_phpbb_forums`
`nuke_phpbb_forum_prune`
`nuke_phpbb_forbidden_extensions`
`nuke_phpbb_extensions`
`nuke_phpbb_extension_groups`
`nuke_phpbb_disallow`
 `nuke_phpbb_config`
`nuke_phpbb_categories`
`nuke_phpbb_auth_access`
`nuke_phpbb_attachments_desc`
 `nuke_phpbb_attachments_config`
 `nuke_phpbb_attachments`
`nuke_phpbb_attach_quota`


5. Kolejnym krokiem jest zmiana prefiksu tabel phpbb_ na nuke_phpbb, ale wyłącznie tych, które odpowiadają nazwom powyższych.

czyli np phpbb_attach_quota na nuke_phpbb_attach_quota

Każda tabela ma właściwości, w których się to zmienia <zmień nazwę tabeli>
Można to zrobić ręcznie, lub wykorzystać zapytania sql.
6. Do niektórych tabel trzeba dodac pola lub zmienić Typ pól. Poniżej Przedstawię to co trzeba zrobić:
a) w tabeli nuke_phpbb_topics trzeba dodać pole
Kod:
'support_status' tinyint(3) NOT NULL default '0'

a zrobimy to zapytaniem
Kod:
 ALTER TABLE `nuke_phpbb_topics` ADD 'support_status' tinyint(3) NOT NULL default '0' ;

b) w tabeli nuke_phpbb_forums należy dodać 4 pola
Kod:
'topic_sort_order' tinyint(2) NOT NULL default '0',
'post_sort_order' tinyint(2) NOT NULL default '0',
'support_forum' tinyint(1) NOT NULL default '0',
'exclude_global_announce' tinyint(1) NOT NULL default '0',)

zapytaniem
Kod:
ALTER TABLE `nuke_phpbb_forums` ADD 'topic_sort_order' tinyint(2) NOT NULL ;
ALTER TABLE `nuke_phpbb_forums` ADD 'post_sort_order' tinyint(2) NOT NULL default '0 ;
ALTER TABLE `nuke_phpbb_forums` ADD 'support_forum' tinyint(1) NOT NULL default '0 ;
ALTER TABLE `nuke_phpbb_forums` ADD 'exclude_global_announce' tinyint(1) NOT NULL default '0' ;

c) phpbb_forum_prune
(tutaj zmieniamy typ pól 'prune_days' i 'prune_freq' z tinyint(4) na smallint(5) ) - RĘCZNIE
d) phpbb_config
(pole 'config_value' zmieniamy z text NOT NULL na varchar(255) NOT NULL default '')
7. Wykonujemy zapytanie
Kod:
INSERT INTO `twoja_baza`.`nuke_users` (pn_uid, pn_uname, pn_email, pn_pass, pn_user_from, pn_user_intrest, pn_user_sig)
SELECT user_id, username, user_email, user_password, user_from, user_interests, user_sig FROM `twoja_baza`.`nuke_phpbb_users`


Odtąd macie wszystkie kategorie, userów, posty i itp,

Użytkownicy forum są użytkownikami post nuka
W panelu administracyjnym możecie mieć zonka, widać wyraźnie napis 2Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Żeby było Wam łatwiej czytać. Z kopii plików forum przema możecie przenieść avatary, pliki i itp

Niestety przy Wrzucaniu bazy trzeba skorzystać z phpmyadmin. Edytując bazę na różnych systemach operacyjnych windows <eng/pol> proponuję, użyć Edhtml, bo od razu poprawia ogonki ą, ś i kodowanie literek. Jest po polsku.
pozdro
Zamieszczam plik sql z zapytaniami zamiany prefiksu tabel

Mam nadzieje, że to ułatwi Wam sprawę.
Całość była przeprowadzona na skrypcie phpBB by Przemo w wersji 1.9.5 i Postnuke 7.50 i pnphpbb w wersji 1.2 g

Mała uwaga uwaga w skrypcie 1.2 g jest jakiś błąd i trzeba zrobić poprawkę
Kod:

otwórz includes/constants.php i znajdź

// Debug Level
//define('DEBUG', 1); // Debugging on
define('DEBUG', 0); // Debugging off


i zamień na



// Debug Level
define('DEBUG', 1); // Debugging on
//define('DEBUG', 0); // Debugging off

Błąd powoduje między innymi Could not obtain topic information

Problemów być nie może. Wszystko działa jak należy. Posty i itp a niepotrzebne tabele skasujcie:)

Proszę pisac swoje uwagi i ewentualnie pytania
Powyższy tutorial oparłem na tym z post-nuke.pl tylko ciut go uprościłem:)) i dodałem parę swoich uwag merytorycznych.

see yaa


Serdeczne podziękowania dla Ruska za poświęcony czas moim pytaniom w sprawie sql i php
_________________
Podpis jest niedozwolony, bo forum policyjne! :D
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Kviat

Posty: 2
Wysłany: 22-10-2005, 13:19   

Cytat:
Autor tutoriala opierał się na forum przema w wersji 1.8.
Przenosił Tabele z Przema i trochę zamotał tekst.


Jako autor, pozwolę sobie zapytać: w którym miejscu tekst był zamotany?
 
     
kermit


Pomógł: 60 razy
Posty: 946
Wysłany: 23-10-2005, 19:20   

Heh kviat nie zrozumiały, bo nie podałeś dokładnie co trzeba zrobić, nie każdy potrafi robić zapytania sql i itp
Trzeba było jaśniej rozspisać ten tekst, nawet osoby znające się na instrukcjach i php miały problemy z czytaniem tego, O to mi jedynie chodziło
Ja podchodziłem do Twej instrukcji aż dwa razy, wiele rzeczy musiałem sam opracować jak np zapytania sql w załączniku, szukać zmian w forum i itp:)
Wszystko działa pod 1.9 również ale wiesz psuje się gdy chcesz np. włączyć ustawienia pnphpbb

Poprostu napisałem wszystko jaśniej
 
     
Ivellios

Pomógł: 1 raz
Posty: 201
Wysłany: 30-01-2006, 08:06   

A czy można zrobić takie coś, żeby użytkowników forum Przema od razu logowało też do cms'a :?:
(mam PHP NUKE 7.9)
_________________
POMOC NA GG TYLKO DLA KOBIET :P
 
     
kermit


Pomógł: 60 razy
Posty: 946
Wysłany: 02-02-2006, 23:19   

da się wystarczy przerobić modules\NewUser i modules\User

trzeba tam w plikach user.php pozmieniać odnośniki do tabel

Po sesji mam zamiar to wykonać! Natchnął mnie paszczak swoim połaczeniem jportal z phpbb by przemo
_________________
Podpis jest niedozwolony, bo forum policyjne! :D
 
     
NoVy


Posty: 45
Wysłany: 03-02-2006, 02:37   

hm... a jak z modyfikacją 1.12.3 dalo by sie zrobić taką fuzje ?
 
     
kermit


Pomógł: 60 razy
Posty: 946
Wysłany: 12-03-2006, 00:57   

Proszę testuj :)

mi zabawa z postnukioem i phpbb zajęło dwa dobre dni
_________________
Podpis jest niedozwolony, bo forum policyjne! :D
 
     
Roven


Posty: 15
Wysłany: 21-03-2006, 16:10   

Czyli jak bym chciał przekonwertować pnphpBB do phpBB, a z niego do phpBB by Przemo, to wystraczy tylko zmienić prefiksy tabel w pnphpBB z "nuke_phpbb" na "phpbb"?
_________________
STAR WARS GALAXIES - POLISH SITE
www.swg.pl
 
     
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 21-03-2006, 19:37   

Aby uzyskać pomoc wymagany jest adres forum z problemem.
Podaj pełny, realny adres forum, z http:// (klikalny!), nie używaj aliasów.
Adres ma być w profilu lub w treści posta.
Jesli masz kilka forów, napisz którego problem dotyczy!

Jeśli tego nie zrobisz Twój post zostanie usunięty!
_________________
Cygantura
 
     
Roven


Posty: 15
Wysłany: 21-03-2006, 20:47   

Co do mojej odwrotnej konwersji pnphpBB do zwykłego phpBB (+ potem konwersja do Przemo) - wszystko działa:).
Wystarczy zrobić wszystko na odwrót (czyli pozmieniać prefixy z nuke_phpbb na phpbb) + w phpbb_users skopiować kolumny user_last_login_try oraz user_last_login_tries, bo bez tego nie ruszy.;D
Jedyną wadą są krzaczki... ale jak opisał to wcześniej Kviat, da się to ominąć.:D
_________________
STAR WARS GALAXIES - POLISH SITE
www.swg.pl
 
     
kermit


Pomógł: 60 razy
Posty: 946
Wysłany: 22-03-2006, 14:57   

Roven a polecam edhtml lub dowolny edytor html np ezhtml :)

zapiszesz, wgrasz baze i krzaczków nie ma :)
_________________
Podpis jest niedozwolony, bo forum policyjne! :D
 
     
Roven


Posty: 15
Wysłany: 22-03-2006, 20:00   

kermit napisał/a:
Roven a polecam edhtml lub dowolny edytor html np ezhtml :)

zapiszesz, wgrasz baze i krzaczków nie ma :)

To znaczy powiedzmy cały backup tabeli phpbb_posts_text wystarczy wrzucić do jednego z wymienionych przez ciebie programów i polskie litery przekoduje na kodowe odpowiedniki, tak?:P

BTW pod tym adresem jest dostępny tutorial - pnphpBB on Post-Nuke to phpBB, który zrobiłem na podstawie powyższego.;) Proszę moderatorów o dodanie go do działu FAQ, bo sam nie mogę tego zrobić.;)
_________________
STAR WARS GALAXIES - POLISH SITE
www.swg.pl
 
     
klipek

Posty: 1
Wysłany: 28-05-2007, 10:34   

Couldnt Query value info from warnings table

DEBUG MODE

SQL Error : 1064 Something is wrong in your syntax obok '2235,2638,328) AND archive = '0'' w linii 3

SELECT userid, value FROM phpbb_users_warnings WHERE userid IN (3937,,2235,2638,328) AND archive = '0'

Line : 893
File : viewtopic.php

ja mam taki właśnie roblem wyskakuje mi to jak chce wejść na np. lostów , o co chodzi , pomóżcie
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
JrQ-


Pomógł: 147 razy
Posty: 1387
Wysłany: 28-09-2007, 14:53   

1. Chmody http://www.rmvbcenter.net...check_files.php
2. Masz niedomkniety cudzyslow tutaj:
klipek napisał/a:
'2235,2638,328'

O czym informuje Cie SQL:
klipek napisał/a:
Something is wrong in your syntax

Wiec spróbuj usunac ta tabele, (ewentualnie wyczyscic) i utworzyc pusta. Stracisz jednak ostrzezenia na forum.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę