phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: arcy
21-12-2009, 23:56
Błędy wersji 1.12.5
Autor Wiadomość
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 14-03-2006, 17:49   Błędy wersji 1.12.5

W tym temacie moderatorzy będą dopisywac znalezione błędy w wersji 1.12.5
Gdy pojawi się błąd krytyczny, zostanie opublikowana kolejna wersja.
Na razie każdy ma możliwość pisania w tym temacie, jednak jeśli pojawi się tu coś oprócz PRAWIDŁOWEGO zgłoszenia SPRAWDZONEGO błędu oraz chętnie poprawki do niego, temat zostanie zablokowany.

==========================================
Kiedy zablokujemy użytkownikowi pisanie w jakims forum, przy próbie napisania tematu lub postu pojawia mu się komunikat, że nie może pisac w tym forum, oraz link powrotny, który jednak jest nieprawidłowy.

Otwórz /includes/functions_post.php i znajdź:
Kod:
function disallow_forums($userdata, $forum_id)
{
    global $lang;
Zamień na:
Kod:
function disallow_forums($userdata, $forum_id)
{
    global $lang, $phpEx;
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 14-03-2006, 18:08   

Można spreparowac link i pisać tematy w forum które jest linkiem i które nie ma zaznaczonej opcji "Link lokalny"
Otwórz posting.php znajdź:
Kod:
forum_link_internal
Zamień na:
Kod:
forum_link
 
     
profetes

Posty: 3
Wysłany: 15-03-2006, 15:25   

nie jest to może błąd krytyczny, ale przez phpMyAdmina źle się to robi...... :D

mianowicie: PA->uśmieszki->w górę lub -> w dół ==>

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/pasiekam/public_html/ff/cache/tpl_subSilver.admin.page_header.php:2) in /home/pasiekam/public_html/ff/includes/functions.php on line 1737

na domiar złego uśmieszek się nie przenosi.......

Przemo, wybacz, ale do tego stopnia nie znam php, by to naprawić..... ale błąd zgłosić mogę :D

powodzenia :)
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 16-03-2006, 15:24   

Gdy nie ma numeru i hasła bramki GG ikona GG powinna otwierac okno GG a nie stronę formularza do wysłania wiadomości przez bramkę.
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 16-03-2006, 23:34   

Gdy user jest ukryty w liscie userow nie powinno pokazywac ostatniej wizyty
 
     
Blackall

Pomógł: 52 razy
Posty: 301
Wysłany: 18-03-2006, 09:37   

Kiedy administrator wejdzie w przeglądane tematy [topic_spy.php?u=X] danego usera, a autorem jednego z przegladanych tematów jest np admin,mod; to powinno kolorować ich nicki, a tak nie jest.
 
     
MaciekP


Pomógł: 12 razy
Posty: 137
Wysłany: 18-03-2006, 22:46   

Kiedy nowa osoba się zarejestruje, na forum pokazuje się napis: "Ostatnio zarejestrowana osoba: Jakiś_nick"
Gdy w PA jest włączona możliwość zmiany nicka i ta właśnie nowozarejestrowana osoba zmieni go, napis pozostaje: "Ostatnio zarejestrowana osoba: Jakiś_nick" zamiast "Ostatnio zarejestrowana osoba: Nowy_nick"
 
     
misielbo

Posty: 4
Wysłany: 19-03-2006, 08:28   Niebezpieczne aktywne dymki

Witam!
Chciałem przedstawić pewien problem związany z luką bezpieczeństwa w opcji "Aktywne dymki". Otóż problem jest taki:

Mam forum dyskusyjne, na którym jest specjalny dział, dostępny tylko na hasło. Udostępniam tam informacje tylko dla członków mojego teamu (prowadzę team). Znajdują się tam hasła, linki tylko dla nich, itp. Testowałem to pod względem bezpieczeństwa, bo jak wiadomo, nikt nie chce by tajne wiadomości zostały upublicznione. Wszystko działało pięknie, ale znalazłem jedną lukę, właśnie w aktywnych dymkach, fajna rzecz, lecz musialem ją wyłączyć z pewnej przyczyny: Gdy napiszę post w dziale zastrzeżonym, w moim profilu jest odnośnik do ostatniego postu... Faktycznie link przekierowuje do wpisania hasła, lecz gdy najeżdżam na ten link wyświetla się aktywny dymek, który pokazuje dosyć spory kawalek tekstu, który można zobaczyć przez każdego użytkownika. Tak samo we wszystkich profilach członków mojej grupy. Dzięki temu moje zastrzeżone posty nie były już zastrzeżone, jedyną na to poradą było wyłączenie opcji aktywne dymki, a szkoda.

Proszę coś z tym zrobić
Pozdrowienia
Ostatnio zmieniony przez misielbo 19-03-2006, 12:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
chelloPL



Pomógł: 413 razy
Posty: 2545
Wysłany: 19-03-2006, 13:14   

Błąd uniemożliwiający poprawne zalogowanie, jeśli długość hasła > 20 znaków (maksymalna defaultowa wartość w PA, to 32 znaki).

password_body.tpl:
Kod:
          <input type="password" class="post" name="password" size="30" maxlength="20" />

zamienić na:
Kod:
          <input type="password" class="post" name="password" size="30" maxlength="100" />


login_body.tpl:
Kod:
                    <td><input type="password" name="password" size="25" maxlength="25" class="post2" onFocus="Active(this)" onBlur="NotActive(this)" /></td>

zamienić na:
Kod:
                    <td><input type="password" name="password" size="25" maxlength="100" class="post2" onFocus="Active(this)" onBlur="NotActive(this)" /></td>


Komentarz: wstawiłem jako maksymalną długość 100, bo we wszystkich pozostałych plikach tpl jest właśnie wartość 100.
_________________
Zanim napiszesz do mnie na GG/PW, koniecznie przeczytaj zasady.
Sygnaturka to nie tablica z ogłoszeniami! PAMIĘTAJ o tym! Nadużywanie i celowe reklamowanie stron jest ZABRONIONE i karalne!
Gość, a czy Ty nie masz sobie nic do zarzucenia?
 
     
mmat2

Posty: 4
Wysłany: 19-03-2006, 16:05   

W albumie powinno kolorować nicki i nazwy grup, a tak się nie dzieje
_________________
Wy macie zegarki, a ja mam czas
 
     
Crack



Pomógł: 136 razy
Posty: 1442
Wysłany: 19-03-2006, 18:47   

Nie, nic nie jest obcinane, ale maksymalna długość to 32 znaki - usercp_register.php
Kod:
        else if ( strlen($new_password) > 32 )
        {
            $error = TRUE;
            $error_msg .= ( ( isset($error_msg) ) ? '<br />' : '' ) . $lang['Password_long'];
        }
_________________
[ DumpLoader 1.0 ] [ Spider Friendly 1.3.12 Google Sitemaps 1.4 ]
[ Tanuki: recenzje anime | forum ]
 
     
Crack



Pomógł: 136 razy
Posty: 1442
Wysłany: 20-03-2006, 18:39   

http://www.przemo.org/php...p=169597#169597
_________________
[ DumpLoader 1.0 ] [ Spider Friendly 1.3.12 Google Sitemaps 1.4 ]
[ Tanuki: recenzje anime | forum ]
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 21-03-2006, 13:17   

Niesprawdzone:
Cytat:
Chciałbym zgłosić pewien problem i zapytać o możliwość jego rozwiązania. Otóż w najnowszej wersji forum, moduł 'Ostatnie tematy' na portalu zawiera błąd. W tym module nie działa prawidłowo sprawdzanie uprawnień użytkowników i tytuły tematów z działów prywatnych widzą także goście. Czy da radę wprowadzić do tego modułu sprawdzanie uprawnień?
 
     
MrK


Pomógł: 1 raz
Posty: 65
Wysłany: 22-03-2006, 06:09   

Coś jest nie tak z wyświetlaniem linków, które zawierają w sobie wykrzyknik. Po prostu link kończy sie na znaku przed wykrzyknikiem, np.:

http://download.mobiledit.../test/setup.exe

Link jest oczywiscie poprawny i po wrzuceniu do przeglądarki normalnie działa. Nie pomaga ujęcie w tagi [ url ].
_________________
Pozdrawiam
MrK
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 22-03-2006, 13:02   

Przy cytowaniu skróconego linku, zacytowany link jest nieprawidłowy, tak więc należy skracać przez bardziej unikalny znak np: [...] i w tworzeniu linków ignorowac tworzenie linku gdy zawiera ten znak, albo jeszcze cos lepszego wymyslic.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę