phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Matteo
09-11-2013, 09:29
MimeTeX - LaTeX
Autor Wiadomość
Paszczak000


Pomógł: 317 razy
Posty: 2898
Wysłany: 26-02-2006, 14:22   MimeTeX - LaTeX

MimeTeX
Oto gotowy, skompilowany skrypt CGI. Jesli Twój serwer obsluguje skrypty CGI, nalezy wgrać go do katalogu do tego przeznaczonego (zazwyczaj cgi-bin)
Być moze trzeba bedzie pliczek skompilowac, jeśli wersja glibc nie bedzie się zgadzała. Można to czasami zrobić z Cpanela.
Demo + Instrukcja obsługi
Pobierz

Skrypt dopasowałem jedynie do wersji 1.12.*
Ostatnio zmieniony przez Polaczek 20-08-2010, 20:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
sibo


Posty: 32
Wysłany: 16-04-2006, 20:57   

mam problem otóz zamiast pokazywać zadań są same puste fotki.
http://www.anarchysq.com/...php?p=3481#3481
 
     
Paszczak000


Pomógł: 317 razy
Posty: 2898
Wysłany: 16-04-2006, 21:06   

http://www.anarchysq.com/...in/mimetex.cgi?\large\frac{n^2+3}{2k-13}
a pliku to nie wgrałeś? ;]
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
 
     
stachoo0


Pomógł: 1 raz
Posty: 89
Wysłany: 06-05-2006, 09:33   

Paszczak000 napisał/a:
Być moze trzeba bedzie pliczek skompilowac, jeśli wersja glibc nie bedzie się zgadzała. Można to czasami zrobić z Cpanela.

1. jak skompilować plik
2. jak wejść i co zrobić w Cpanelu ?

[ Dodano: 19-05-2006, 19:49 ]
dobra mam,
teraz potrzebuję instrukcję "krok po kroku"
jak zrobić buttonik TeX ? w linii B i U Quote ?
i w szybkiej odp. też
_________________
Przyjaciel, którego tracisz, nie był twoim przyjacielem. Był uzurpatorem przyjaźni. - Kuba Wojewódzki
 
     
C_E_G_I_E_L

Posty: 5
Wysłany: 30-06-2006, 16:34   

Paszczak000 napisał/a:
http://www.anarchysq.com/anarchy/cgi-bin/mimetex.cgi?\large\frac{n^2+3}{2k-13}
a pliku to nie wgrałeś? ;]
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.



mi rowniez wywala puste fotki :( mam wgrany plik w cgi-bin i nic :(
 
     
Nostry


Pomógł: 4 razy
Posty: 94
Wysłany: 29-07-2006, 13:53   

chmod 755 pliczek musi mieć

Skoro już piszę- przydałaby sie instrukcja do utworzenia dodatkowego buttona dodającego tagi TeX podczas pisania postu- analogicznie do Code albo List

Kolejna rzecz, jak by się przydała, to podręczny wstawiacz symboli TeX-u, działający na podobnej zasadzie jak te znaczki co podczas pisania postu się pojawiają pod uśmieszkami, tyle że klikając na "Π" do treści zostanjie wstawione "\Pi"
Możnaby to wywoływać na przykład w osobnym pop-upie, albo jako zwijaną listę buttonów.
_________________
ópa
Ostatnio zmieniony przez Nostry 29-07-2006, 14:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ORI



Pomógł: 72 razy
Posty: 956
Wysłany: 29-07-2006, 13:55   

Nostry, ale masz tempo...
 
     
Nostry


Pomógł: 4 razy
Posty: 94
Wysłany: 29-07-2006, 14:10   

łot du ju min?
_________________
ópa
 
     
BlueMan


Pomógł: 8 razy
Posty: 377
Wysłany: 30-07-2006, 14:35   

Czy działa ten plik pod 1.12.5 ?

Cytat:
łot du ju min?
Problem chmodów, był z czerwca, a Ty odpowiadasz już w sierpniu prawie :P stąd "ale masz tempo.." 8)
_________________
phpBB4 od drugiej strony :P
 
     
Nostry


Pomógł: 4 razy
Posty: 94
Wysłany: 30-07-2006, 17:38   

Nie widzę w tym topiku nic o chmodach...
Poza tem- repetitio mater studiorum est ;-)
_________________
ópa
 
     
Neecze

Posty: 1
Wysłany: 17-08-2006, 21:39   

Pozwólcie, że podepnę się pod temat, gdyż mam problem z instalacją MimeTex na swoim forum.

Skrypt cgi został odpowiednio skompilowany przez pomoc techniczną ;) i wgrany na serwer. Teraz problem pojawił się z modyfikacją plików bbcode.php i bbcode.tpl tak jak to napisano tutaj:

instrukcja

Chodzi o to, że modyfikując te pliki (zainstalowałem wersję forum by Przemo w wersji 1.12.5) nie znalazłem następujących linii kodu:

Kod:
$patterns[] = "#\[img:$uid\](.*?)\[/img:$uid\]#si";


oraz

Kod:
$text = preg_replace("#\[img\]((ht|f)tp://)([^ \?&=\"\n\r\t<]*?(\.(jpg|jpeg|gif|png)))\[/img\]#sie", "'[img:$uid]\\1' . str_replace(' ', '%20', '\\3') . '[/img:$uid]'", $text);


wspomnianych w instrukcji.

Zamiast tych linii kody mam takie coś (tzn. tak mi się wydaj, że zamiast tego :/ ) - odpowiednio:

Kod:
$patterns[] = "#\[img:$uid\]([^?].*?)\[/img:$uid\]#i";


i
Kod:

$text = preg_replace("#\[img\]((http|ftp|https|ftps)://)([^\r\n\t<\"]*?)\[/img\]#sie", "'[img:$uid]\\1' . str_replace(array(' ', '&amp;'), array('%20', '&'), '\\3') . '[/img:$uid]'", $text);


Wkleiłem pod tymi liniami kod wspomniany w instrukcji, jednakże efekt jest taki, że używając formuł TeX'a na forum pojawiają się puste obrazki.

Moje pytanie brzmi - co robię źle i jak mogę to poprawić, bo mam nadzieję, że jest to możliwe. Z góry dziękuję wszystkim za jakąkolwiek pomoc.
 
     
Em_Kr


Posty: 1
Wysłany: 04-09-2006, 20:16   

Podstawowy błąd, który najczęściej się popełnia to to, że nie nadaje się praw chmod dla mimetex.cgi
mimetex.cgi koniecznie musi mieć nadane prawa 755 !!! Bez nadania chmod 755 dla tego pliczku obrazków wyświetlać nie będzie koniec i kropka. Poza tym pliczek ten musi być umieszczony w folderze [bin-cgi]. I to wszystko. Jeśli podczas updatowania zachowa się należytą ostrożność to w 5 minut TeX jest zainstalowany na forum i działa bezproblemowo.

Pozdrawiam.
 
     
nehar

Posty: 6
Wysłany: 12-10-2006, 22:05   

Czemu gdy przegladam Tax'y firefoxem to ich nie wyswietla??
 
     
Ekskuator


Posty: 10
Wysłany: 20-10-2006, 17:57   

Masz źle skomilowany mimitex.cgi :/ Musisz mieć dostęp do shella, a o to niełatwo :) .
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
zientek

Posty: 11
Wysłany: 06-11-2006, 20:39   

wyswietla mi tylko krzyzyk zamiast rownania czyli obrazek bez obrazka, taki obrazeczek (kwadrazik z czerwonym krzyzykiem w srodku)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę