phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Majkelo
09-02-2013, 19:16
PhpBB by Przemo + PostNuke
Autor Wiadomość
Crack



Pomógł: 136 razy
Posty: 1442
Wysłany: 12-05-2005, 20:06   

Możesz dodać odpowiedni kod do plików rejestrujących użytkowników: rejestracja nastąpi wtedy automatycznie w obydwu miejscach.
_________________
[ DumpLoader 1.0 ] [ Spider Friendly 1.3.12 Google Sitemaps 1.4 ]
[ Tanuki: recenzje anime | forum ]
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
rektiv

Posty: 17
Wysłany: 18-06-2006, 12:24   

także poszukuję tego rozwiązania...
Jednak nie znam się na tyle ,żeby stworzyc taki kod...
Liczę na pomoc...

[ Dodano: 22-07-2006, 22:06 ]
Może wspólnymi siłami to zintegrujemu na forum Post Nuke znalazłem taki oto opis:

Gdzieś był już wątek dotyczący integracji forum by Przemo z post nukem.
Fachowcy pisali, że to niezwykle trudne i bardzo ciężko to zrobić. I rzeczywiście łatwe nie jest.
W związku z tym pomyślałem, że po prostu przeniosę całe forum Przema do post nuka. I w ten sposób "płynnie" przejdę do nuka :) Zaznaczam, że udało mi się to zrobić w kilka godzin pomimo tego, że nie jestem zaawansowany w php i sql. Może dzięki moim doświadczeniom ktoś zaoszczędzi sporo czasu. Mniej więcej wyglądało to tak:
1) forum Przema v1.8 zainstalowane jest w bazie (baza1) z prefiksem tabel "phpbb_"
2) dla uproszczenia póżniejszych operacji na tabelach, nuka 750 zainastalowałem na tej samej bazie (prefiks "nuke_")
3) po przekopiowaniu modułu PNphpBB2 okazało się, że inicjalizacja nie przebiegła prawidłowo, ponieważ skrypt stara się forum Przema przenieść do nuka, a jak wynika z komunikatu potrafi to do wersji 2.0.1 phpBB, więc tabele dla forum nie zostały utworzone
4) zainstalowałem inną kopię nuka i moduł PNphpBB2 na innej bazie (baza2)
5) tabele z prefiksem "nuke_phpbb_" z bazy2 przekopiowałem do bazy1 po czym bazę2 i drugą kopię nuka skasowałem jako niepotrzebne
6) powtórna inicjalizacja tym razem przyniosła pozytywny efekt i komunikat, że nastąpił "update" modułu (ciekawe)
7) następnie porównałem strukturę tabel Przema i nuka i okazało się (co oczywiste :) ), że tabel u Przema jest więcej i przeważnie są bardziej rozbudowane.
8 ) tabele, które usunąłem z nuka, a następnie skopiowałem razem z danymi z Przema (troche na wyczucie więc może za dużo) dodając prefiks "nuke_" :

phpbb_words
phpbb_vote_voters
phpbb_vote_results
phpbb_vote_desc
phpbb_users
phpbb_user_group
phpbb_topics_watch
phpbb_topics
(w tej tabeli pole 'topic_title' u Przema jest typu varchar a w nuku typu char ale nie robi to problemu, najważniejsze, że trzeba dodać pole 'support_status' tinyint(3) NOT NULL default '0' )

phpbb_ranks
phpbb_quota_limits
phpbb_privmsgs_text
phpbb_posts_text
phpbb_posts
phpbb_groups
phpbb_forums
(tytaj trzeba dodać 4 pola:
'topic_sort_order' tinyint(2) NOT NULL default '0',
'posy_sort_order' tinyint(2) NOT NULL default '0',
'support_forum' tinyint(1) NOT NULL default '0',
'exclude_global_announce' tinyint(1) NOT NULL default '0',)

phpbb_forum_prune
(tutaj zmieniamy typ pól 'prune_days' i 'prune_freq' z tinyint(4) na smallint(5) )

phpbb_forbidden_extensions
phpbb_extensions
phpbb_extension_groups
phpbb_disallow
phpbb_config
(pole 'config_value' zmieniamy z text NOT NULL na varchar(255) NOT NULL default '')

phpbb_categories
phpbb_auth_access
phpbb_attachments_desc
phpbb_attachments_config
phpbb_attachments
phpbb_attach_quota

9) słusznie założyłem, że nadmiarowe pola w tabelach nie będą przeszkadzały ale można się pobawić i je usunąć.
Teraz mamy wszystkich użytkowników na forum (można sprawdzić), podział tematyczny forum i posty. Ale Użytkownicy na forum nie są użytkownikami nuka, więc:
10) najpierw czyścimy tabelę 'nuke_users' pozostawiając strukturę i wysyłamy zapytanie sql:
Kod
INSERT INTO `baza1`.`nuke_users` (pn_uname, pn_email, pn_pass, pn_user_from, pn_user_intrest, pn_user_sig)SELECT username, user_email, user_password, user_from, user_interests, user_sig FROM `baza1`.`nuke_phpbb_users`


Pewnie można dodać jeszcze jakieś pola ale te wystarczą. Teraz możemy się cieszyć post nukiem :) wprawdzie bez awatarów i paru jeszcze indywidualnych ustawień ale można przecież poprosić użytkowników aby sobie poprawili. W końcu "przesiadają się na lepsze" :)

Tutaj można sprawdzić działające forum by Przemo:
http://www.fantastyka.com.p/forum
i porównać przeniesione forum (stan postów i użytkowników na dzień wczorajszy) w testowanym post nuku:
http://www.fant...a.com.pl/cms
Proszę się nie logować w post nuku bo jeszcze go torturuję
(a z resztą czemu nie? wkońcu po to go torturuję :twisted: )
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę