phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
[opinie] cal.pl
Autor Wiadomość
roszi

Posty: 9
Wysłany: 02-12-2006, 18:40   

oj serwery mają okropne miałem u nich oficjalne forum cda.pl niedawno się przeniosłem bo już wytrzymać nie mogłem! Serwery 50 zł a errory gratis nam dali
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
ravnet

Posty: 26
Wysłany: 03-12-2006, 01:10   

Ja dzisiaj założyłem konto testowe(właściwie wczoraj) no i strasznie się rozczarowałem, zaraz po założeniu był pad na ok 3 min, zresztą dobrze widać jak się pinga puszcza skacze od 40 do 300 a czasami przekracza limit czasu, wtedy też zrywa połączenie ze stroną i FTP, co chwila jest przywiesza się. Opinie na forach potwierdziły moje obserwacje.
Jednak ceny mają bardzo dobre i myśle że nawet całkiem nieźle wypada stosunek jakości do ceny, na webd.pl chodziło mi podobnie a ceny mieli dużo wyższe.
Jeżeli zależy komuś na niezawodności to odradzam, natomiast warto przemyśleć czy nie wykorzystać takiego konta jako dział plików, zdjęć itp w końcu mało kto daje za 100zł+vat 5GB.
 
     
szymel

Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Wysłany: 08-01-2007, 16:54   

czytam sobie te opinie, bo pomyslalem ze skoro reklama ukazala sie na forum przema to hosting bynajmniej sprawdzony i w miare ewny a tu wiecej negow niz pozytywow...
 
     
Simplex

Posty: 1
Wysłany: 09-01-2007, 10:26   Cal.pl zamyka konto za używanie php by przemo

Reklama Cal na tej stronie zakrawa na parodię.

Wraz ze znajomymi mamy małe forum koleżeńskie - ok 100 userów, kilkadziesiąt postów na dzień. Przez ok rok korzystaliśmy z NetArt i forum dzialalo dobrze, pady były sporadyczne. Postanowiliśmy zmienić hosting i niestety padło na cal.pl - forum zaczelo dzialac kiepsko, wolno się ładowało, bardzo czesto były pady.
Zgłaszaliśmy to do biura obsługi klienta (tego niby przyjaznego ;) ) i oto jaką odpowiedż otrzymaliśmy:

Cytat:
"Phpbb by przemo generuje duze obciazenie procesora i pamieci. Juz jest wylaczany na serwerach firm konkurenycjnych m.in. przez Pana podanej. Zalecalbym o poczytanie na stronie producenta ifnormacji o tym"
"phpBB by przemo jest bardzo obciazajacym oprogramowaniem, lepsze jest juz zwykle phpbb. A moze nalezy pomyslec o komercyjnych rozwiazaniach np. vbiulletyn..."


Wczoraj wieczorem forum padło, a następnie zostało wyłączone przez cal.pl.

Na pytanie dlaczego wyłączyli forum, odpowiedzieli (pisownia oryginalna):
Cytat:
"W związku z zauważeniem, iż wykupiona przez Państwa usługa serwera w ciągu ostatnich dni przekracza dopuszczalne parametry obciązenia procesora i pamięci i powoduje zawieszanie sie serwera, informuję iż Pansktwa konto zostalo zablokowane. Powyższe działanie ma na celu zapewnienie sprawnego funkcjonowania usług dla pozostałych Klientów Cal.pl.
Podstawa:
"Regulamin świadczenia usługi ", Art. IV, pkt.4 i 146"


Regulamin mowi:
Cytat:
"Usługodawca zastrzega sobie prawo do rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym z Klientem, w przypadku kiedy zakupiony przez Niego pakiet hostingowy używa za dużo zasobów sprzętowych, powodując trudności techniczne w pracy serwera. Klient w takiej sytuacji powinen dostosować swój pakiet hostingowy do zużywanych zasobów serwerowych."


Wyglada na to że wypwiedzieli umowę, bo php by przemo zużywał za dużo zasobów serwera. Mamy tylko nadzieje, ze nie skasowali zawartości bazy.
_________________
Pzdr,
Simplex
Ostatnio zmieniony przez Simplex 09-01-2007, 10:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
EdekZKK

Posty: 1
Wysłany: 09-01-2007, 10:26   

Kolejny neg, chyba dosc niszczacy.

Wlasnie moje konto na CAL zostalo zablokowane. Powod? phpbb by przemo v 1.12.5.

CAL napisał/a:
W związku z zauważeniem, iż wykupiona przez Państwa usługa serwera
w ciągu ostatnich dni przekracza
dopuszczalne parametry obciązenia procesora i pamięci i powoduje zawieszanie sie serwera, informuję iż Pansktwa konto zostalo zablokowane. Powyższe działanie ma na celu
zapewnienie sprawnego funkcjonowania usług dla pozostałych Klientów Cal.pl.

Podstawa:
"Regulamin świadczenia usługi ", Art. IV, pkt.4 i 146


Ktos powie - pewnie forum gigant. Tu niespodzianka - forum liczy 130 osob z czego aktywnie uzywa go moze 20. Baza liczy ok. 20MB po przeszlo roku (rok na NetArt, od pazdziernika CAL). Nie wykorzystywalem miesiecznie nawet 5% tego co oferuje konto (50zl+vat).Stracilem dostep do serwera przez FTP, przez panel admina, cokolwiek. Jedynie do centrum klienta mam dostep gdzie sie moge wyplakac.

Jakim cudem ta firma ma tu reklame?! Skandal.

W obecnej sytuacji boje sie o baze - jakie mam szanse jej odzyskania? Napisalem prosbe o jej wydanie, ale co jesli odmowia?

Pozdrawiam
Edek

EDIT: Heh - nie ma to jak synchronizacja. Post wyzej to jeden z moich userow :)
 
     
fatherdirector

Pomógł: 87 razy
Posty: 472
Wysłany: 09-01-2007, 15:28   

Potwierdzam to co napisali wyżej Simplex i EdekZKK.
Moje forum równiez znajdowało sie na tym "hostingu". Moje konto równiez zostało zablokowane rzekomo przez forum Przema (na którym jakby nie było była reklama tej firmy).
Po usunieciu forum (przeniesieniu na inny hosting) pozostale stronki znajdujace na koncie działały przez kilkanascie dni az do wczoraj kiedy to panowie z cal.pl ponownie zablokowali konto tłumacząc to tak jak wyżej:
Cytat:
W związku z zauważeniem, iż wykupiona przez Państwa usługa serwera
w ciągu ostatnich dni przekracza
dopuszczalne parametry obciązenia procesora i pamięci i powoduje zawieszanie sie serwera, informuję iż Pansktwa
konto zostalo zablokowane. Powyższe działanie ma na celu
zapewnienie sprawnego funkcjonowania usług dla pozostałych Klientów Cal.pl.

Podstawa:
\"Regulamin świadczenia usługi \", Art. IV, pkt.4 i 146


Oczywiscie nie ma mozliwosci odblokowanie konta nawet w przypadku usuniecia stron które rzekomo tak nadwyrężały serwery cal.pl, oto odpowiedz biura obslugi klienta w tej sprawie:
Cytat:
My juz nie chcemy po prostu Pana hostowac w takim pakiecie jaki Pan ma ze wzgledow regulaminowych. Jezeli nie
zdecyduje sie Pan na serwer dedykowany za ok 300 zl netto miesiecznie nie bedzie juz Pan naszym KLientem. Jest to
posuniecie zgodne z regulaminem. Oczywiscie, wplata za niewykorzystany okres abonamentowy w takim przypadku przepada.


Podsumowując: nie polecam :!:
Arogancka obsluga klienta, hosting stosunkowo czesto pada (fakt ze nie na długo a jesli juz dziala to dosc dobrze).
Szkoda czasu, nerwów i przede wszystkim pieniedzy. Korzystałem w przeszłosci z darmowych hostingów o wyzszej jakosci usług niz to co zastałem w cal.pl

EdekZKK napisał/a:
W obecnej sytuacji boje sie o baze - jakie mam szanse jej odzyskania? Napisalem prosbe o jej wydanie, ale co jesli odmowia?

Nie powinno byc problemów, aby tyle dobrze :?
 
     
Krzyś

Posty: 2
Wysłany: 09-01-2007, 15:48   

A tu drugi user Edka :P

Heh, tak więc firma cal.pl zablokowała usługę polegającą na użyczeniu infrastruktury sprzętowej z powodu że jej infrastruktura sprzętowa jest za słaba żeby obsłużyć mało znane i uczęszczane forum :D :D :D

To tak jakbym wynajął lokal pod sklep od firmy X, opłacił czynsz za rok z góry, po czym - po 3 miesiącach firma X zablokowała mi wejście i korzystanie z lokalu bo przychodzi do mnie 50 klientów dziennie, którzy 50x bardziej niż 1 klient brudzą chodnik przed wejściem, klatkę schodową i korytarze na trasie do lokalu i sprzątaczka się nie wyrabia - no i oczywiście firma X nie widzi powodu do zwrotu kasy.

Paranoja, nie jestem prawnikiem ale chyba jednostronne wypowiedzenie umowy bez żadnych konsekwencji finansowych (choć nie o to w tym przypadku chodzi) nie może polegac na zakwestionowaniu własnych możliwości jej wykonania; jest umowa, więc IMHO cal.pl nie może jej zerwać dlatego że mają za słabe serwery.
Niech sobie zainwestują i kupią nowe szybsze serwery, nowe pojemniejsze macierze dyskowe, wykupią większe pasmo do i od serwera - ch## mnie to obchodzi że mają gówniany sprzęt i się nie wyrabiają ;)

Przydałby się jakiś prawnik z konkretnym zapisem z KC albo orzeczenia sądowego.

[ Dodano: 09-01-2007, 17:17 ]
To jeszcze raz ja. Pogrzebałem trochę w necie i znalazłem coś takiego jak Kodeks Cywilny Księga Trzecia a w niej:
Art. 385 2 . Oceny zgodności postanowienia umowy z dobrymi obyczajami dokonuje się według stanu z chwili zawarcia umowy, biorąc pod uwagę jej treść, okoliczności zawarcia oraz uwzględniając umowy pozostające w związku z umową obejmującą postanowienie będące przedmiotem oceny.

Art. 385 3 . W razie wątpliwości uważa się, że niedozwolonymi postanowieniami umownymi są te, które w szczególności:
1) wyłączają lub ograniczają odpowiedzialność względem konsumenta za szkody na osobie,
2) wyłączają lub istotnie ograniczają odpowiedzialność względem konsumenta za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania,
3) wyłączają lub istotnie ograniczają potrącenie wierzytelności konsumenta z wierzytelnością drugiej strony,
4) przewidują postanowienia, z którymi konsument nie miał możliwości zapoznać się przed zawarciem umowy,
5) zezwalają kontrahentowi konsumenta na przeniesienie praw i przekazanie obowiązków wynikających z umowy bez zgody konsumenta,
6) uzależniają zawarcie umowy od przyrzeczenia przez konsumenta zawierania w przyszłości dalszych umów podobnego rodzaju,
7) uzależniają zawarcie, treść lub wykonanie umowy od zawarcia innej umowy, nie mającej bezpośredniego związku z umową zawierającą oceniane postanowienie,
8) uzależniają spełnienie świadczenia od okoliczności zależnych tylko od woli kontrahenta konsumenta,
9) przyznają kontrahentowi konsumenta uprawnienia do dokonywania wiążącej interpretacji umowy,
10) uprawniają kontrahenta konsumenta do jednostronnej zmiany umowy bez ważnej przyczyny wskazanej w tej umowie,
11) przyznają tylko kontrahentowi konsumenta uprawnienie do stwierdzania zgodności świadczenia z umową,
12) wyłączają obowiązek zwrotu konsumentowi uiszczonej zapłaty za świadczenie nie spełnione w całości lub części, jeżeli konsument zrezygnuje z zawarcia umowy lub jej wykonania,
13) przewidują utratę prawa żądania zwrotu świadczenia konsumenta spełnionego wcześniej niż świadczenie kontrahenta, gdy strony wypowiadają, rozwiązują lub odstępują od umowy,
14) pozbawiają wyłącznie konsumenta uprawnienia do rozwiązania umowy, odstąpienia od niej lub jej wypowiedzenia,
15) zastrzegają dla kontrahenta konsumenta uprawnienie wypowiedzenia umowy zawartej na czas nieoznaczony, bez wskazania ważnych przyczyn i stosownego terminu wypowiedzenia,
16) nakładają wyłącznie na konsumenta obowiązek zapłaty ustalonej sumy na wypadek rezygnacji z zawarcia lub wykonania umowy,
17) nakładają na konsumenta, który nie wykonał zobowiązania lub odstąpił od umowy, obowiązek zapłaty rażąco wygórowanej kary umownej lub odstępnego,
18) stanowią, że umowa zawarta na czas oznaczony ulega przedłużeniu, o ile konsument, dla którego zastrzeżono rażąco krótki termin, nie złoży przeciwnego oświadczenia,
19) przewidują wyłącznie dla kontrahenta konsumenta jednostronne uprawnienie do zmiany, bez ważnych przyczyn, istotnych cech świadczenia,
20) przewidują uprawnienie kontrahenta konsumenta do określenia lub podwyższenia ceny lub wynagrodzenia po zawarciu umowy bez przyznania konsumentowi prawa odstąpienia od umowy,
21) uzależniają odpowiedzialność kontrahenta konsumenta od wykonania zobowiązań przez osoby, za pośrednictwem których kontrahent konsumenta zawiera umowę lub przy których pomocy wykonuje swoje zobowiązanie, albo uzależniają tę odpowiedzialność od spełnienia przez konsumenta nadmiernie uciążliwych formalności,
22) przewidują obowiązek wykonania zobowiązania przez konsumenta mimo niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania przez jego kontrahenta,
23) wyłączają jurysdykcję sądów polskich lub poddają sprawę pod rozstrzygnięcie sądu polubownego polskiego lub zagranicznego albo innego organu, a także narzucają rozpoznanie sprawy przez sąd, który wedle ustawy nie jest miejscowo właściwy.

Pogrubiłem punkty które wg mnie są warte zainteresowania,a "bukwami" zaznaczyłem te, ktore IMHO są łamane w punkcie 14 umowy/regulaminu cal.pl + odmowa zwrotu kasy za niewykorzystany okres:
Kod:
14. Usługodawca zastrzega sobie prawo do rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym z Klientem, w przypadku kiedy zakupiony przez Niego pakiet hostingowy używa za dużo zasobów sprzętowych, powodując trudności techniczne w pracy serwera. Klient w takiej sytuacji powinen dostosować swój pakiet hostingowy do zużywanych zasobów serwerowych.


Kto da więcej?
Tak czy siak działanie cal.pl znajduję jako bezczelne próby (najgorsze że udane) wyłudzenia nienależnych pieniędzy - co podpada już pod trochę inne paragrafy - karne. Poza tym takie postępowanie łamie zapisy o wolnej konkurencji, bo inni "hostingowcy" mogą być poszkodowani - przykładowo cal.pl mając już kasę za 9 miechów może komuś udostepnić tą usługę po niższej cenie. Może warto by było tym zainteresować naprawdę profesjonalne firmy zajmujące się hostingiem, takie które mają prawników itd - pasowałoby żeby ktoś się dobrał do dupy szefowi tego dość szemranego biznesiku.


PS.Szczególnie mi się podoba kwestia że zasoby są zżerane przy niższym pakiecie ale nagle cudownie nie będą zżerane po dopłacie do wyższego pakietu :D
 
     
evo4
zbanowany


Pomógł: 3 razy
Posty: 97
Wysłany: 09-01-2007, 19:01   

Jaki admin taki hosting :D
jeżeli tak robi ten cal.pl to na waszym miejscu bym się dobrał do nich, niech oddadzą kaskę, którą przeznaczysz na inny hosting,

Kod:
PS.Szczególnie mi się podoba kwestia że zasoby są zżerane przy niższym pakiecie ale nagle cudownie nie będą zżerane po dopłacie do wyższego pakietu :D

wykupisz dedyka za 300 zł a jak znowu będzie zżerał zasoby to ci każa kupić wyższy :lol: oni są pogięci, i w dodatku ich reklama jest na przemo :roll:
 
     
moron

Pomógł: 5 razy
Posty: 243
Wysłany: 09-01-2007, 23:16   

Simplex napisał/a:
Wyglada na to że wypwiedzieli umowę, bo php by przemo zużywał za dużo zasobów serwera.
kaz im pokazac gdzie masz podane limity
nie masz obowiazku tzrymac sie tego co nie jest okreslone w regulaminie
skoro ich reklama jest tutaj to znaczy ze hostuja fora by przemo
podobna sprawa jest z home.pl - kilka osob idzie do sadu z nimi...
_________________
przenosze fora z fora.pl i innych darmowych serwisow ktore nie udostepniaja bazy!
 
     
evo4
zbanowany


Pomógł: 3 razy
Posty: 97
Wysłany: 09-01-2007, 23:45   

z home.pl nie ma co, oni mają swoich prawników, ale nie powinni tak od razu blokować konta,
jak już mają blokować za jakichś skrypt to niech napiszą to w regulaminie, a nie żeby ci potem wytyczali sprawy, ten skrypt zakazany,, nie używam wobec tego i domowe serwery pracowników home nie są przeciążone :lol:
 
     
Krzyś

Posty: 2
Wysłany: 10-01-2007, 02:25   

może dlatego że home.pl ma swoich prawników - identyczną sprawę załatwia nieco inaczej:
http://www.biznesforum.pl...orum-vt6198.htm

Komentarz chyba zbędny.
 
     
moron

Pomógł: 5 razy
Posty: 243
Wysłany: 10-01-2007, 13:25   

Cytat:
bo co za przemo co nie ma żadnych uśmieszków itd. To może być najzwyklejsze forum.
Krzyś napisał/a:
Komentarz chyba zbędny.
_________________
przenosze fora z fora.pl i innych darmowych serwisow ktore nie udostepniaja bazy!
 
     
niczeq


Pomógł: 17 razy
Posty: 171
Wysłany: 10-01-2007, 14:12   

ja jakiś czas temu wygrałem konto w cal.pl
jednak wtedy była stara wersja php, sql'a i inne dziwaczne problemy... dlatego po kilku dniach po prostu darowałem sobie "współprace z cal.pl" - szkoda czasu i nerwów
_________________
ważny jest skutek, lecz ważniejsza przyczyna...

Potrzebujesz porządnego hostingu??? Skontaktuj się ze mną przez PW
 
     
szymel

Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Wysłany: 10-01-2007, 16:27   

tak wiec Przemo reklamuje hostingodawce, ktory wyraznie nie akceptuje phpBB by Przemo... wiele osob nie zapoznawszy sie dokladnie z opiniami moze mylnie sadzic ze skoro taka reklama jest na tym forum to hosting swietnie sie naddaje pod phpBB by Przemo....
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
moron

Pomógł: 5 razy
Posty: 243
Wysłany: 10-01-2007, 17:15   

pod nr 0-800-800-008 jest dla pomoc konsumentow
5 dni w tyg. od 9 do 17
zadzwoncie, przedstawcie sprawe i napiszcie co powiedzieli :P
_________________
przenosze fora z fora.pl i innych darmowych serwisow ktore nie udostepniaja bazy!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

www.polsystem.pl

www.bidcar.pl

• Zamów reklamę