phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Matteo
09-11-2013, 09:29
Mod Invitation v. 1.0.1 [Rejestracja na zaproszenie]
Autor Wiadomość
kAzek29

Pomógł: 6 razy
Posty: 41
Wysłany: 03-10-2007, 18:03   Mod Invitation v. 1.0.1 [Rejestracja na zaproszenie]

Mod Invitation v. 1.0.1

Chciałem się podzielić moim modem służącym do rejestracji nowych użytkowników tylko na zaproszenia.
Mój mod nie ma wielkich możliwości posiada:
- możliwość włączenia i wyłączenia rejestracji na zaproszenie w PA
- możliwość dodawania zaproszeń (robi to administrator poprzez odpowiedni formularz w PA) dowolnym użytkownikom (wymieniasz loginy użytkowników którym chcesz dać zaproszenia oddzielając je przecinakami), grupie użytkowników lub wszystkim użytkownikom forum.
- możliwość wpisania liczby zaproszeń po ile chcesz dodać użytkownikom
- możliwość wpisania po ilu dniach zaproszenie traci ważność (nie będzie można już sie zarejestrować)
- na 1 zaproszenie oczywiście może zarejestrować się tylko 1 osoba
- każdy użytkownik ma możliwość wysłania zaproszenia dowolnej osobie (wystarczy poddać adres e-mail) z poziomu edycji profilu.

Braki które planuje uzupełnić w przyszłych wersjach:
- niestety nie zrobiłem w profilu możliwości aby zobaczyć kto sie zarejestrował na czyje zaproszenie i kto kogo zaprosił mimo że te dane są zapisywane w bazie i można je odczytać za pomocą zapytania SQL (taką opcje zawsze można dorobić)
- nie ma możliwości usuwania/unieważniania zaproszeń które daliśmy użytkownikom (oczywiście można to robić za pomocą SQL)

Kilka screenów:




Demo:
Demo możesz zobaczyć logując się na stronie:
LOGIN: user
HASŁO: demo
http://4um.ugu.pl/invdemo/index.php
Niestety można zobaczyć tylko jak wygląda wysyłanie (z profilu użytkownika) zaproszenia i proces rejestracji ponieważ formularz dodawania zaproszeń znajduje sie w PA

Change Log:
1.0.1
Naprawa błędu nie można było się zarejestrować gdy była włączona opcja "Pokazuj regulamin przed rejestracją". Podziękowania za poprawkę dla m1chu
Ostatnio zmieniony przez Polaczek 20-08-2010, 20:58, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
marczak1234


Posty: 69
Wysłany: 03-10-2007, 19:42   

Dzieki wielki. Na to czekalem.

[ Dodano: 03-10-2007, 21:05 ]
Proponował bym orpocz tamtych brakow jeszcze dodac inne opcje typu:

- gdy wyslemy zaproszenie na danego meila, to wtedy tylko user moze sie zarejestrowac podajac meila na ktorego dostal zaproszenie.

- w ustawieniach moda dodac opcje np ze automatycznie beda rozsylane zaproszenia jezeli jakis user napisze 100 postow(co 100 postow beda wysylane kolejne zaproszenia)


No to ja mam narazie tyle propozycji.

P.S
jeszcze raz dzieki za tego moda.

Pozdrawiam
 
     
kAzek29

Pomógł: 6 razy
Posty: 41
Wysłany: 03-10-2007, 20:24   

Ok pomyślę nad tymi propozycjami ale nie obiecuje kiedy zrobię.
 
     
Morpheuss

Pomógł: 8 razy
Posty: 68
Wysłany: 03-10-2007, 20:34   

Świetny mod wielkie dzięki.
Pozdrawiam
 
     
marczak1234


Posty: 69
Wysłany: 09-10-2007, 16:45   

Czekam na dalszy rozwój moda
_________________
<b>Przenoszenie baz | instalacja modów, wykonywanie stylów</b>. <b>Aktualizacja do 1.12.6 z zachowaniem modów.</b> | <b> Konwersja bazy z/do IPB/VB </b>
 
     
noc123

Pomógł: 2 razy
Posty: 51
Wysłany: 12-10-2007, 18:18   

A ja mam drobny problem. Zainstalowałem tego moda, ustawiłem rejestracje tylko przez zaproszenie i wysłałem do siebie zaproszenie. Kiedy klikne na odnośnik w mailu, pojawia mi się Regulamin forum (ten standardowy) a jak wezmę akceptuj to mam: Aby się zarejestrować na tym forum musisz posiadać zaproszenie.
 
     
m1chu

Pomógł: 3 razy
Posty: 91
Wysłany: 12-10-2007, 22:42   

noc123 w pliku usercp_register.php znajdź:
Kod:
$s_hidden_fields = '<input type="hidden" name="mode" value="' . $mode . '" /><input type="hidden" name="agreed" value="true" /><input type="hidden" name="coppa" value="' . $coppa . '" />';

I zamień na:
Kod:
$s_hidden_fields = '<input type="hidden" name="mode" value="' . $mode . '" /><input type="hidden" name="agreed" value="true" /><input type="hidden" name="regid" value="' . $HTTP_POST_VARS['regid'] . '" /><input type="hidden" name="invid" value="' . $HTTP_POST_VARS['invid'] . '" /><input type="hidden" name="regexp" value="' . $HTTP_POST_VARS['regexp'] . '" /><input type="hidden" name="coppa" value="' . $coppa . '" />';

Taka szybka porada, niezbędne zmienne będą przesyłane po akceptacji regulaminu za pomocą metody POST.
Dane standardowo nie są filtrowane, domniemam jednak, że po akceptacji regulaminu standardowo autor dorzucił implementacje filtrowania. Nie przeglądałem, ale powinno tak być.
 
     
noc123

Pomógł: 2 razy
Posty: 51
Wysłany: 13-10-2007, 09:15   

m1chu, niestety nie zadzialalo. Aha. Nie wiem czy tyko ja tam mam, ale po edycji wszystkich plikow i wrzuceniu mods_info w pliku includes/usercp_register.php w check_files mam (-49) a powinno byc chyba 0. Nie wiem, czy to blad w mods_info czy ja zrobilem cos nie tam, ale instrukcje do usercp_register robiłem 2 razy i za kazdym razem to samo (przed edycja mialem 0).
 
     
kAzek29

Pomógł: 6 razy
Posty: 41
Wysłany: 13-10-2007, 10:48   

Faktycznie jest taki błąd, gdy sie ma włączoną opcję "Pokazuj regulamin przed rejestracją" (Konfiguracja->Dodatkowe) nie można sie zarejestrować nawet na zaproszenie.
Wieczorem jak znajdę trochę czasu postaram się to poprawić.

To że źle ci pokazuje w CheckFiles możesz skorygować w pliku includes/mods_info/mod_invitation.php prawdopodonie gdy ja robiłem dodało jakieś spacje i z tąd inna liczba znaków.
 
     
noc123

Pomógł: 2 razy
Posty: 51
Wysłany: 13-10-2007, 10:51   

kAzek29 napisał/a:
To że źle ci pokazuje w CheckFiles możesz skorygować w pliku includes/mods_info/mod_invitation.php prawdopodonie gdy ja robiłem dodało jakieś spacje i z tąd inna liczba znaków.


Poprawic wiem jak, po prostu mnie to zaniepokoilo. W takim razie czekam na fix.
 
     
m1chu

Pomógł: 3 razy
Posty: 91
Wysłany: 13-10-2007, 16:36   

Faktycznie, zapędziłem się ciut. Wybacz.
Proszę tutaj rozwiązanie problemu z rejestracją. Testowane na czystym forum. Działa.
Kod:
----- [ OTWÓRZ: usercp_register.php ] -----

----- [ ZNAJDŹ ] ------
function show_coppa()

----- [ ZAMIEŃ NA ] -----
function show_coppa($regid = '', $regexp = '', $invid = 0, $inv = 0)

----- [ ZNAJDŹ ] -----
        "U_AGREE_OVER13" => append_sid("profile.$phpEx?mode=register&amp;agreed=true"),
        "U_AGREE_UNDER13" => append_sid("profile.$phpEx?mode=register&amp;agreed=true&amp;coppa=true")

----- [ ZAMIEŃ NA ] -----
        "U_AGREE_OVER13" => append_sid("profile.$phpEx?mode=register&amp;agreed=true" . ( !empty($regid) ? "&amp;regid=$regid" : "" ) . ( !empty($regexp) ? "&amp;regexp=$regexp" : "" ) . ( !empty($invid) ? "&amp;invid=$invid" : "" ) . ( !empty($inv) ? "&amp;inv=$inv" : "" )),
        "U_AGREE_UNDER13" => append_sid("profile.$phpEx?mode=register&amp;agreed=true&amp;coppa=true" . ( !empty($regid) ? "&amp;regid=$regid" : "" ) . ( !empty($regexp) ? "&amp;regexp=$regexp" : "" ) . ( !empty($invid) ? "&amp;invid=$invid" : "" ) . ( !empty($inv) ? "&amp;inv=$inv" : "" ))

----- [ ZNAJDŹ ] -----
    show_coppa();

----- [ ZAMIEŃ NA ] -----
    show_coppa(strip_tags($HTTP_GET_VARS['regid']), strip_tags($HTTP_GET_VARS['regexp']), intval($HTTP_GET_VARS['invid']), intval($HTTP_GET_VARS['inv']));

----- [ ZAMKNIJ / ZAPISZ / ZAUPLOADUJ PLIK ] -----
 
     
kAzek29

Pomógł: 6 razy
Posty: 41
Wysłany: 13-10-2007, 17:11   

m1chu, dziękuje za poprawkę.
 
     
noc123

Pomógł: 2 razy
Posty: 51
Wysłany: 13-10-2007, 18:08   

Ech :( Znow ja. m1chu, zrobilem tak jak tu pisales, ale mam wtedy przy rejestracji i w edycji profilu biala strone. Jak zostawiam to:

Cytat:
"U_AGREE_OVER13" => append_sid("profile.$phpEx?mode=register&amp;agreed=true"),
"U_AGREE_UNDER13" => append_sid("profile.$phpEx?mode=register&amp;agreed=true&amp;coppa=true")


To wtedy biała strona znika, ale zaproszenie wtedy dalej nie dziala.

Zaznaczam ze nie mam "czystego" forum. Mam na nim zainstalowane kilka modów.
 
     
kAzek29

Pomógł: 6 razy
Posty: 41
Wysłany: 13-10-2007, 18:22   

O jeden nawias za mało powinno być:
Kod:
 "U_AGREE_UNDER13" => append_sid("profile.$phpEx?mode=register&amp;agreed=true&amp;coppa=true" . ( !empty($regid) ? "&amp;regid=$regid" : "" ) . ( !empty($regexp) ? "&amp;regexp=$regexp" : "" ) . ( !empty($invid) ? "&amp;invid=$invid" : "" ) . ( !empty($inv) ? "&amp;inv=$inv" : "" )))


[ Dodano: 13-10-2007, 19:38 ]
noc123, jak dalej nie działa to znaczy że albo coś źle zrobiłeś albo zainstalowałeś jakąś modyfikację która się "gryzie". Sprawdź czy instalowałeś jakieś mody które ingerują w plik usercp_register.php
PS: Dodałem poprawkę m1chu do moda, sprawdziłem i działa.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
noc123

Pomógł: 2 razy
Posty: 51
Wysłany: 13-10-2007, 18:40   

kAzek29, teraz wszystko dziala git. Przydalyby sie jeszcze te opcje ktore sa wypisane wyzej konfigurowalne w PA tj:

- opcja co x post user dostaje x zaproszen
- widocznosc w profilu usera ile rozdal zaproszen i komu.
- usuwanie przyznanych zaproszen

Tak poza tym wszystko hula super teraz.

Edit
Aha, przydalaby sie opcja automatycznego dawania x zaproszen userowi przystepujacemu do x grupy. To bedzie przydatne dla for w ktorych sa grupy gdzie sa userzy przyjmowani od x postow (jak u mnie). Nie trzeba bedzie recznie kazdemu dawac po przydzieleniu go do grupy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę