phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
 zamiast polskich znaków
Autor Wiadomość
Superpippo

Posty: 3
Wysłany: 06-11-2007, 21:06   Â zamiast polskich znaków

myślę, że to nie jest jakiś duży problem więc proszę o jasną i szybką odpowiedź

przeniosłem forum i bazę danych z serwera ovh.org na serwer webd.pl. wszystko się udało, forum działa jak należy, tylko zamiast polskich znaków pojawia się znaczek 'Â'. zrobiłem wszystko tak jak jest opisane tutaj. przenosiłem bazę przez phpMyAdmin. próbowałem zmieniać metodę porównywania napisów: w poprzedniej bazie było 'latin1_swedish_ci' a w nowej 'latin2_general_ci' ale to chyba nie o to chodzi. proszę o pomoc i z góry dzięki
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Zumi

Pomógł: 16 razy
Posty: 554
Wysłany: 06-11-2007, 21:14   Re: Â zamiast polskich znaków

Superpippo napisał/a:
myślę, że to nie jest jakiś duży problem więc proszę o jasną i szybką odpowiedź

przeniosłem forum i bazę danych z serwera ovh.org na serwer webd.pl. wszystko się udało, forum działa jak należy, tylko zamiast polskich znaków pojawia się znaczek 'Â'. zrobiłem wszystko tak jak jest opisane tutaj. przenosiłem bazę przez phpMyAdmin. próbowałem zmieniać metodę porównywania napisów: w poprzedniej bazie było 'latin1_swedish_ci' a w nowej 'latin2_general_ci' ale to chyba nie o to chodzi. proszę o pomoc i z góry dzięki




jak na moje oko to właśnie oto chodzi ale nie wiem nie mówie bo dokładnie nie wiem ale kiedys tak dla zabawy zmieniłem na swoim i też sie tak zrobiło wiec chyba to jest to
 
     
Superpippo

Posty: 3
Wysłany: 07-11-2007, 12:52   

ale na jakie powinienem zmienić??
 
     
Zumi

Pomógł: 16 razy
Posty: 554
Wysłany: 28-11-2007, 15:04   

wiesz jest Tutaj na forum taki skrypt przema http://www.przemo.org/php...t=33530,start,0

możesz tego spróbowac moze cos pomoże albo zmienić

Cytat:
System porównań dla połączenia MySQL:


zmienic na

Cytat:
utf8_unicone_ci


u mnie przynajmniej tak działa.... chocia kiedyś po przeniesieniu bazy umiekły polskie :P ale teraz działa wiec spróbuj sobie albo jedno albo drugie zrobić
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę