phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Mod który pokazuje czy serwer jest OnLine czy OffLine
Autor Wiadomość
Axer

Posty: 10
Wysłany: 27-01-2008, 22:15   Mod który pokazuje czy serwer jest OnLine czy OffLine

Witam. Chciałbym się spytać czy jest taki modzik, który pokazuje czy serwer jest On czy OFF? stawiam właśnie serwer CS'a i chciałbym jakby dodać do BBCode np. [ip]111.11.11.11[/ip][port]80[/port] lub coś w tym stylu i żeby zamiast tego pokazywało mi ONLINE lub OFFLINE
jest takie coś? szukałem tutaj i nie znalazłem :(
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Renger

Pomógł: 41 razy
Posty: 165
Wysłany: 27-01-2008, 22:47   

Kod:
<?php
$ip="127.0.0.1"; //adres ip serwera
$port="80"; //port serwera
$socket=@fsockopen($ip,$port,$err,$err2,2);

if($socket == true)
{
    echo "<b><font color=\"#00FF00\">Online</font></b>";
}elseif($socket == false) {
    echo "<b><font color=\"#FF0000\">Offline</font></b>";
}else {
    echo "Błąd połączenia";
}
?>


Tu masz przykład jak zdobyć status, ale jak to do bbcode dodać to nie powiem. Nie chce bardzo kombinować z bbcode bo nie znam na tyle dobrze php żeby było to bezpiecznie dodane do skryptu forum.
Ostatnio zmieniony przez Renger 27-01-2008, 22:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Axer

Posty: 10
Wysłany: 27-01-2008, 22:53   

no oki :) a gdzie to dodać? i może ktoś inny mi powie, jak zrobić tak, żeby działało?:(
z drugiej strony coś chyba źle zrobiłeś, bo jak stworzyłem plik .php i tam wpisuje byle co np ip 111.11.11.11 port w ogole jakiś dziwny 2132341 to pokazuje online... i co tylko tam nie wpisze, to zawsze jest online.. :(
 
     
chelloPL



Pomógł: 413 razy
Posty: 2545
Wysłany: 27-01-2008, 23:40   

Renger, pomijając kilka błędów jakie masz w tym krótkim kodzie, to powiedz mi chociaż kiedy zostanie wyświetlony napis "Błąd połączenia"?

Axer, użycie kodu w identycznej postaci jak został podany "zabije" serwer (wykona DoS przy większej ilości odwiedzających). O ile przez przypadek kod zadziała ;)
_________________
Zanim napiszesz do mnie na GG/PW, koniecznie przeczytaj zasady.
Sygnaturka to nie tablica z ogłoszeniami! PAMIĘTAJ o tym! Nadużywanie i celowe reklamowanie stron jest ZABRONIONE i karalne!
Gość, a czy Ty nie masz sobie nic do zarzucenia?
 
     
Axer

Posty: 10
Wysłany: 28-01-2008, 15:13   

chelloPL napisał/a:
Renger, pomijając kilka błędów jakie masz w tym krótkim kodzie, to powiedz mi chociaż kiedy zostanie wyświetlony napis "Błąd połączenia"?

Axer, użycie kodu w identycznej postaci jak został podany "zabije" serwer (wykona DoS przy większej ilości odwiedzających). O ile przez przypadek kod zadziała ;)

acha czyli nie polecasz mi tego?:) oki jakoś sobie dam rade :)
 
     
chelloPL



Pomógł: 413 razy
Posty: 2545
Wysłany: 28-01-2008, 17:34   

Axer, nie polecam z kilku powodów:
- sprawdzanie co kilka sekund (a czasami nawet kilka razy na sekundę) czy serwer jest włączony - nie jest dobrym pomysłem,
- stan powinien być weryfikowany okresowo: raz na jakiś czas - np. 1 raz na 5 (lub 10) minut,
- połączenia nawiązywane, powinny być szybko zamykane, aby nie obciążać zasobów serwerów (źródłowego i docelowego) poprzez trzymanie niezamkniętych połączeń i blokowanie tym samym połączeń od klientów (w efekcie mogłoby się okazać, że serwer zajmuje się tylko sprawdzaniem stanu, a nie ma czasu na obsłużenie klientów),

O czymś jeszcze myślałem, ale wyleciało mi z głowy jak zacząłem to pisać. :/

Reasumując, wyświetlanie stanu serwerów w bbcode możesz jak najbardziej zrobić. Ale jego sprawdzanie i zapisywanie ostatniego stanu powinno być zrobione poza skryptem php.
Nie wiem jakiego typu masz dostęp do serwera. Jednak jeśli masz możliwość użycia crona, to skorzystaj z niego. Jeśli masz uprawnienia roota na serwerze, wówczas zainteresuj się poleceniami fping (nie ma możliwości analizy portu docelowego) lub lft.

PS: samo połączenie się z portem docelowym wcale nie oznacza, że usługa pracująca na zdalnym komputerze działa prawidłowo.
_________________
Zanim napiszesz do mnie na GG/PW, koniecznie przeczytaj zasady.
Sygnaturka to nie tablica z ogłoszeniami! PAMIĘTAJ o tym! Nadużywanie i celowe reklamowanie stron jest ZABRONIONE i karalne!
Gość, a czy Ty nie masz sobie nic do zarzucenia?
 
     
Axer

Posty: 10
Wysłany: 28-01-2008, 21:35   

oki :) a wiesz może, jak zrobić takie coś w bbcode?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
chelloPL



Pomógł: 413 razy
Posty: 2545
Wysłany: 28-01-2008, 23:25   

Do samego wyświetlania?
Proszę bardzo - jeśli chcesz mieć ładną ikonkę, to np:
Kod:
[img]http://adres/status/nazwa_badanego_serwera.png[/img]

I żadnego bbcode nie trzeba.

Tylko potrzebny jest skrypt w cronie, który będzie sprawdzał czy serwer odpowiada. Jeśli tak, wówczas kopiuje plik /status/ok.png na /status/nazwa_badanego_serwera.png.
Jeśli nie odpowiada, wówczas kopiuje /status/bad.png na /status/nazwa_badanego_serwera.png.

Ale jak już pisałem - dowcip nie polega na umieszczeniu tego w ładnej postaci na forum (bo to jest banalnie proste), lecz w skrypcie cronowskim.
_________________
Zanim napiszesz do mnie na GG/PW, koniecznie przeczytaj zasady.
Sygnaturka to nie tablica z ogłoszeniami! PAMIĘTAJ o tym! Nadużywanie i celowe reklamowanie stron jest ZABRONIONE i karalne!
Gość, a czy Ty nie masz sobie nic do zarzucenia?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę