phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
pomoc przy php
Autor Wiadomość
B.I.G.

Posty: 15
Wysłany: 01-04-2008, 10:21   pomoc przy php

przepraszam jeśli to piszę w złym dziale ale chodzi o to, że jestem całkowicie biały w php, a chciałbym znaleść plik w którym są zapisane hasła i go zedytować? Chcę zmienić swoje hasło, a nie pamiętam starego. Nawet jeśli jest inny sposób na to, ale i tak chce sie dowiedzieć za pomocą jakiego programu edytować pliki *.php i gdzie są zapisywane wszystkie hasła?

A co do php to mogę wiedziec jak on działa w ogóle? Czy działa ona na zasadzie HTML + jakieś skrypty java scriptu czy bardziej jak programowanie w C++? Bo znam podstawy i ciut więcej HTML i dosć sporo z C++.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
koziolek



Pomógł: 675 razy
Posty: 1925
Wysłany: 01-04-2008, 10:41   

B.I.G. napisał/a:
przepraszam jeśli to piszę w złym dziale ale chodzi o to, że jestem całkowicie biały w php, a chciałbym znaleść plik w którym są zapisane hasła i go zedytować? Chcę zmienić swoje hasło, a nie pamiętam starego.
hasła są zapisanie w bazie danych MySQl ;) żeby zmienić hasło musisz użyć np. phpMyAdmina i otworzyć tabelę phpbb_users i tam w wierszu ze swoim nickiem w kolumnie user_pass zmienić hasło. Hasło jest zakodowane w formacie md5 - możesz sobie je wygenerować na stronie: http://widmo.biz/?show=tools&id=md5

B.I.G. napisał/a:
Nawet jeśli jest inny sposób na to, ale i tak chce sie dowiedzieć za pomocą jakiego programu edytować pliki *.php
dowolnego edytora tekstu (po za Wordem :lol: ) czyli systemowy notatnik, Notepad++, EditPlus i inne ;)
w HydeParku ostatnio jest taki temat więc sobie zobacz :D

B.I.G. napisał/a:
A co do php to mogę wiedziec jak on działa w ogóle? Czy działa ona na zasadzie HTML + jakieś skrypty java scriptu czy bardziej jak programowanie w C++? Bo znam podstawy i ciut więcej HTML i dosć sporo z C++.
wygląda jak C++ (bo też są if, else, switch i inne takie rzeczy) ale nie wymaga kompilatora to znaczy - wrzuczasz na serwer mający zainstalowane php i działa ;)
nie wiem czy dobrze się wyraziłem :P
_________________
#4 /xg.xrybvmbx.jjj//:cggu
 
     
B.I.G.

Posty: 15
Wysłany: 01-04-2008, 10:50   

dziki bardzo... :D Mam nadzieje, że sobie poradzę :D :P

[ Dodano: 01-04-2008, 11:30 ]
dzięki bardzo za pomoc, ale teraz mam pytanie. Czy masz może jakiegoś linka do miejsca gdzie mogę rozszyfrować md5? Bo to hasło co miałem w na tym forum mam wszędzie! I teraz praktycznie nie mogę nigdzie wejść. Nawet na mojego starego e-maila... :( A głupek byłem, że nie zapisałem sobie tego gdzies na kartce...
Do tego momentu co mi napisałeś wszystko zrobiłem i mam wszystko wypisane, ale nie moge rozszyfrować. Na tym forum moim nikogo nie ma praktycznie więc nikomu innemu hasła nie zabiorę - są użytkownicy zrobieni przeze mnie - na próbę.. Pomożesz? ;/
 
     
Centurion



Pomógł: 543 razy
Posty: 1974
Wysłany: 01-04-2008, 12:23   

Cytat:
dzięki bardzo za pomoc, ale teraz mam pytanie. Czy masz może jakiegoś linka do miejsca gdzie mogę rozszyfrować md5? Bo to hasło co miałem w na tym forum mam wszędzie! I teraz praktycznie nie mogę nigdzie wejść. Nawet na mojego starego e-maila... :( A głupek byłem, że nie zapisałem sobie tego gdzies na kartce...
Do tego momentu co mi napisałeś wszystko zrobiłem i mam wszystko wypisane, ale nie moge rozszyfrować. Na tym forum moim nikogo nie ma praktycznie więc nikomu innemu hasła nie zabiorę - są użytkownicy zrobieni przeze mnie - na próbę.. Pomożesz? ;/


to jest algorytm jednostronny bez możliwości odszyfrowania, poza metodami typu porównywanie z gotowymi kluczami i brute force ;]
_________________
Poza forum pomagam tylko odpłatnie
• przenoszenie/łączenie/naprawianie baz danych
• instalacja/pisanie modów, aktualizacja for z zachowaniem modów
• programowanie php/mysql
 
     
B.I.G.

Posty: 15
Wysłany: 01-04-2008, 12:28   

wiem... ;/ widziałem to porównywanie z gotowymi kluczami, ale to badziwie jest... A o co chodzi z tym brute force?
Jeszcze słyszałem o sposobie Raining Table - czy coś takiego :P
 
     
m1chu

Pomógł: 3 razy
Posty: 91
Wysłany: 03-04-2008, 13:21   

B.I.G. napisał/a:
wiem... ;/ widziałem to porównywanie z gotowymi kluczami, ale to badziwie jest... A o co chodzi z tym brute force?

Brute Force - sprawdzanie wszystkich możliwych kombinacji w celu uzyskania wyniku (nieoptymalne).

B.I.G. napisał/a:
Jeszcze słyszałem o sposobie Raining Table - czy coś takiego

Jak już to Rainbow Tables (tęczowe tablice).

Ogólnie to jest walka z wiatrakami ;] Chyba, że masz dostęp do jakieś dużej macierzy dobrej klasy komputerów, czy superkomputera (albo miałeś 5 znakowe hasło ;] ). Próbuj, najlepiej od tęczowych tablic - chociaż nie wiem czy się opłaca.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę