phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Matteo
09-11-2013, 09:29
Okno Dla Niezalogowanych v1.2
Autor Wiadomość
Renger

Pomógł: 41 razy
Posty: 165
Wysłany: 07-03-2009, 13:36   Okno Dla Niezalogowanych v1.2

Jako że nie bardzo opowiadała mi informacja dla niezalogowanych zachęcająca do rejestracji zrobiłem własną wersję. Być może komuś się ona przyda, dlatego zamieszczam ją na forum.

Opis: Na stronie głównej pokazuje się okno dla niezalogowanych, które ma zachęcić do zalogowania lub rejestracji na forum. Położenie okna znajduje się w takim miejscu aby użytkownik forum szybciej się zdecydował na wykonanie kolejnej czynności. Kolejną zachętą dla zalogowania lub rejestracji jest brak manualnego zamykania okna, odbywa się to automatycznie po określonym w PA czasie.

Modyfikacja tworzona i testowana na forum w wersji 1.12.6
Testowana na przeglądarkach:
FireFox 3
Internet Explorer 8
Opera 1.64
Google Chrome 1.0

Jako że nie da się uzyskać na IE efektu position: fixed, okno na tej przeglądarce możne przesuwać się trochu skokowo, inaczej niż na FF.

Demo: http://renger.webd.pl/demo/
Panel Administracyjny: http://picasaweb.google.p...feat=directlink

Po zainstalowaniu należy udać się do Panelu Administracyjnego forum i włączyć modyfikację oraz uzupełnić pola odpowiadające modyfikacji.
Ogólne -> Konfiguracja -> Strony głównej

Propozycję oraz ewentualnie błędy proszę zgłaszać w temacie.

Aktualizacja:
1.0 -> 1.1
• Dodano ustalenia pozycji okna
• Dodano zmiany szerokości okna z poziomu PA
• Dodano ustawienie przeźroczystości okna
• Dodano wł/wył ręcznego zamykania okna + czas po którym ma się ono pokazać

Aktualizacja:
1.1 -> 1.2
• Drobne poprawki w wyświetlaniu manualnego zamykania okna
• Poprawiono wyświetlanie okna dla przeglądarki IE, problemy mogły występować na IE8
• Dodano obsługę ciastek, tzn można teraz ustalić czas po jakim okno może zostać ponownie wyświetlone po jego zamknięciu.
Ostatnio zmieniony przez Polaczek 20-08-2010, 21:02, w całości zmieniany 17 razy  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
fastlone

Pomógł: 2 razy
Posty: 136
Wysłany: 07-03-2009, 13:39   

Renger, lepiej by to wyglądało, gdybyś zrobił tak, żeby ci to wyskakiwało w lewym górnym rogu strony...
_________________
Zakaz Pisania v 2.0
 
     
Szud aj

Pomógł: 7 razy
Posty: 137
Wysłany: 07-03-2009, 13:55   

i jeszcze opcja zamknięcia po 5 sekundach od wyskoczenia by się przydała bo jak ktoś chce tylko popatrzeć nie logując się to denerwuje.
 
     
Renger

Pomógł: 41 razy
Posty: 165
Wysłany: 07-03-2009, 15:04   

Cytat:
Renger, lepiej by to wyglądało, gdybyś zrobił tak, żeby ci to wyskakiwało w lewym górnym rogu strony...

W następnej wersji dodam możliwość określenia pozycji okna w panelu administratora. W sumie moim założeniem była taka pozycja, okno ma być że tak to określę uciążliwe na tyle aby zachęcić do rejestracji :)
Szud aj napisał/a:
i jeszcze opcja zamknięcia po 5 sekundach od wyskoczenia by się przydała bo jak ktoś chce tylko popatrzeć nie logując się to denerwuje.
Celowo to jest tak zrobione, jednak nie zaszkodzi dodać taką funkcję do tej modyfikacji sterowaną oczywiście w panelu administratora.

Jeżeli ktoś chce aby od razy pokazywało się ręczne zamykanie okna niech doda np:

Kod:
<a href="#" onclick="javascript.hide();">X</a>

Można oczywiscie zamiast "X" wpisać słowo lub wstawić jakiś obrazek, np
lub jezeli chce żeby było to button
Kod:
<input value="X" class="button" onclick="javascript.hide();"  type="submit">

Technika dowolna.
 
     
Tavaro

Pomógł: 242 razy
Posty: 1135
Wysłany: 07-03-2009, 16:15   

Renger napisał/a:
uciążliwe na tyle aby zachęcić do rejestracji

Raczej zniechęcić. Wierz mi.
Ostatnio zmieniony przez Tavaro 07-03-2009, 21:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Seraphe


Pomógł: 38 razy
Posty: 606
Wysłany: 07-03-2009, 18:15   

Tavaro napisał/a:
Raczej zniechęcić.


Dokłdnie tego samego jestem zdania. Nie wiem czemu co drugie forum ma ten szit.
_________________
"Dostałem warna i teraz obniżone zachowanie będę miał na semestr"
 
     
Tavaro

Pomógł: 242 razy
Posty: 1135
Wysłany: 07-03-2009, 21:17   

Seraphe, bo co drugiemu adminowi zależy nie na użytkownikach i tworzeniu społeczności, tylko na statystykach ilości userów i wysokim pageranku by zachęcić reklamodawców (i poszpanowac przed innymi "jakie to ja mam popularne forum", przy czym zwykle 75% kont ma ostatnią wizytę: nigdy lub rok temu). No i na ka$ie z reklam. Proste. :> Koniec offtopa.
 
     
Renger

Pomógł: 41 razy
Posty: 165
Wysłany: 10-03-2009, 20:44   

Rozumiem że niektórym może się nie podobać ta modyfikacja jednak jakoś użytkownicy nigdy mi nie napisali że to okienko ich denerwuje. Tak czy inaczej ja nikogo nie zmuszam do instalacji na forum tego moda. Jeżeli zależało by mi na nieistniejących użytkownikach równie dobrze mógłbym odpalić jakiegoś bota i utworzyć kilka tys kont, dla mnie bynajmniej forum jest skryptem na którym ma się udzielać użytkownik z użytkownikiem a nie anonimem. Nie każdy też tworzy forum dla zarobków i do nabicia PR który w obecnym czasie nic nie jest warty. Zgodzie się że sporo for ma zainstalowany ten "szit", i sporo for na tym zyskuje, ale co wy możecie o tym wiedzieć skoro nie macie for. Skoro znacie lepsze propozycje na ściągniecie użytkowników to proszę o napisanie waszych propozycji. Dla mnie forum beż użytkowników nie jest w ogóle nic warte...

Aktualizacja:
1.0 -> 1.1
Dodano ustalenia pozycji okna
Dodano zmiany szerokości okna z poziomu PA
Dodano ustawienie przeźroczystości okna
Dodano wł/wył ręcznego zamykania okna + czas po którym ma się ono pokazać
 
     
bolek i lolek
[Usunięty]

Wysłany: 12-03-2009, 01:19   

Super robota + dla Ciebie.

[ Dodano: 12-03-2009, 01:19 ]
P.S Tylko nie mam jak go dać, jeszcze raz dziękuje za modyfikacje.
 
     
MrX808

Posty: 6
Wysłany: 23-03-2009, 14:25   

Mam mały problem z modem :/






Gdy jestem zalogowany jest jakaś tam tabelka a jak sie wyloguje to znika tabela wokół Statystyk.
Źle to zainstalowałem i nie chce odinstalowywac innych modów bo mam ich kilka, także pomoże ktoś? :/
 
     
Renger

Pomógł: 41 razy
Posty: 165
Wysłany: 23-03-2009, 15:30   

Raczej wykluczam aby ta modyfikacja powodowała ten błąd, jeżeli miał by się pojawić jakiś błędny element wyświetlany przez modyfikację to wyświetlałby się on pod menu w nagłówku forum.

Tak czy inaczej proszę o konto testowe na forum i zamieszczenie pliku index_body.tpl i index.php może uda się znaleźć przyczynę problemu.
 
     
MrX808

Posty: 6
Wysłany: 23-03-2009, 15:38   

Pliki w załaczniku. A login i hasło na PM :)

Coś wrzucic na forum nie mogłem.

Załacznik: http://www.sendspace.pl/file/20AthDsF/
 
     
Ti-dude


Pomógł: 47 razy
Posty: 236
Wysłany: 22-04-2009, 18:28   

Renger napisał/a:
ta modyfikacja jednak jakoś użytkownicy nigdy mi nie napisali że to okienko ich denerwuje.
- to ja Ci mówię że to denerwuje :)

Renger napisał/a:
i sporo for na tym zyskuje,
- co np.?
Administratorom się to podoba bo myślą że to przyciągnie ludzi.
Tak na prawdę to odrzuca...

no ale gratuluję że coś napisałeś, jednym się podoba innym nie, jak każda inna modyfikacja. Wszystkim nie dogodzisz :)
_________________
Pomagam tym, którzy potrafią tą pomoc docenić!
Jeżeli masz problem to napisz do mnie na PW, na gg tylko wtedy gdy Cię o to poproszę.
 
     
devil100

Posty: 23
Wysłany: 01-05-2009, 17:57   

Ja mam inny problem, że gdy już ustawie wszystko w PA i zapisuje i gdy wchodze ponownie musze wszystko od nowa a okienko nie wyskakuje. :/
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Renger

Pomógł: 41 razy
Posty: 165
Wysłany: 02-05-2009, 07:47   

Zamieść mi pliki w załączniku zerknę co może być z nimi nie tak:
admin/admin_board.php
templates/subSilver/admin/board_config_body_main_page.tpl
templates/subSilver/index_body.tpl
index.php
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę