phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: joli
22-04-2009, 17:51
Po otrzymaniu ostrzeżenia
Autor Wiadomość
byakugan

Posty: 37
Wysłany: 19-04-2009, 08:41   Po otrzymaniu ostrzeżenia

Jak zrobić aby po dostaniu ostrzeżenia nie wylogowywało tylko przychodziła prywatna wiadomość

np.

Temat: [ Dostałeś ostrzeżenie ]
Od: System
Treść: Za ten post dostałeś ostrzeżenie o treści: (Tu by się wpisywało powód w kolorze czerwonym)

Możesz odpracować to ostrzeżenie na dwa sposoby opisane w temacie odpracowań.
Żeby nie popełniać już więcej błędów zapoznaj się z regulaminem. Pamiętaj również o dodatkowych zasadach działów i standardzie dodawania.

Ta wiadomość jest wygenerowana automatycznie. Nie odpowiadaj na nią.

[ Dodano: 19-04-2009, 10:23 ]
refresh
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
kevin_


Pomógł: 768 razy
Posty: 2680
Wysłany: 22-04-2009, 16:11   

jezu walisz temat pod tematem,

taki efekt możesz uzyskać modyfikując odpowiednio warnings.php, o ile korzystasz z standardowych warnów wbudowanych w phpBB2 by Przemo.

W sekcji odpowiedzialnej za dodawanie ostrzeżeń
Kod:

if ( $mode == 'add' && $action == 'warning' )


pod

Kod:

        $sql = "INSERT INTO " . WARNINGS_TABLE . " (userid, modid, date, value, reason, warning_viewed)
            VALUES ($userid, " . $userdata['user_id'] . ", " . CR_TIME . ", $value, '$reason', 0)";
        if ( !($result = $db->sql_query($sql)) )
        {
            message_die(GENERAL_ERROR, 'Could not insert into warnings table', '', __LINE__, __FILE__, $sql);
        }


proponuje dodać kod odpowiedzialny za wysłanie również takiego komunikatu...

$userid - to zmienna ID użytkownika, który dostaje aktualnie ostrzeżenie.

Czyli...
Znajdź kod (opcja szukaj, bo było, nawet ja o tym chyba pisałem), który odpowiada za dodawanie nowych pw dla użytkownika i następnie wstaw ten kod pod te INSERT INTO...


[ps. sorry za chaos, ale śpiesze się i na szybko pisałem ]
_________________
Prezes :mrgreen:
 
     
byakugan

Posty: 37
Wysłany: 22-04-2009, 16:42   

kevin_, przepatrzyłem twoje posty i nic takiego nie widziałem
 
     
kevin_


Pomógł: 768 razy
Posty: 2680
Wysłany: 22-04-2009, 19:01   

:/ A zdawało mi się że pisałem gdzieś o tym, no ale dobra...

Jest taki MOD "PM on register" wysyła PW do świeżo zarejestrowanego użytkownika, więc będziemy bazować na tym nasz fragment kodu.

Kod:

        $sql = "UPDATE " . USERS_TABLE . "
            SET user_new_privmsg = '1', user_last_privmsg = '" . CR_TIME . "'
            WHERE user_id = $userid";


Ustawiamy, aby widniał napis "Dostałeś nową PW" tzn. jak użytkownik wejdzie na naszą witrynę, to dostanie info o PW.

Kod:

        $sql = "INSERT INTO " . PRIVMSGS_TABLE . " (privmsgs_id, privmsgs_type, privmsgs_subject, privmsgs_from_userid, privmsgs_to_userid, privmsgs_date, privmsgs_ip, privmsgs_enable_html, privmsgs_enable_bbcode, privmsgs_enable_smilies, privmsgs_attach_sig, privmsgs_attachment)
            VALUES ('', 0, 'Wpisz TEMAT PW np. Dostales Warna etc', '997', " . $userid . ", " . CR_TIME . ", 0, " . $board_config['allow_html'] . ", " . $board_config['enable_pm_bbcode'] . ", " . $board_config['allow_smilies'] . ", 0, 0)";


Objaśnienia:
Wpisz TEMAT PW np. Dostales Warna etc - zmień ten tekst na swój własny, jaki temat będzie widnieć gdy użytkownik wejdzie w skrzynkę, no według twojej prośby powinien być to [ Dostałeś ostrzeżenie ]

997 - to ID użytkownika "System" czyli utwórz na swoim forum użytkownika o loginie "System" nadaj mu kolor Czerwony (w PA)

To tyle z ważniejszych dot. tego kodu, jedziemy dalej, bo na razie to zrobiliśmy:

- uaktualnienie o pw
- temat pw (od kogo , do kogo)

Kod:

$pm_bbcode = make_bbcode_uid();
$pm_message = 'Wpisz wiadomość to co ma uzytkownik widziec';

         $sql = "INSERT INTO " . PRIVMSGS_TEXT_TABLE . " (privmsgs_text_id, privmsgs_bbcode_uid, privmsgs_text)
            VALUES ($db->sql_nextid(), '" . $pm_bbcode . "', '" . addslashes($pm_message) . "')";


$db->sql_nextid() - tego nie ruszaj, gdy wykonaliśmy poprzednie zapytanie SQL, to musimy dostać jakie ID utworzyło dla tego zapytania, ponieważ poprzednie zapytanie SQL musi połączyć się z tym co teraz piszemy. Tak czy siak nie ruszaj ;)

$pm_bbcode - i tu jest problem, ponieważ nie pamiętam za co ogólnie kolumna privmsgs_bbcode_uid odpowiadała, ale spróbuj po prostu zdefiniować zmienną $pm_bbcode przed zapytaniem SQL i zobaczymy co z tego wyjdzie, w razie problemów czekaj na pomoc od Support-T bo mi na razie nic do głowy nie przychodzi.

i tu jest problem, ponieważ nie mam pojęcia za co to odpowiadało, tzn ogólnie kolumna privmsgs_bbcode_uid ponieważ $pm_bbcode jest zdefiniowana w tej modyfikacji (PM on register)

$pm_message - tutaj wpisujesz wiadomość PW ;)

No podałem Ci zapytania, resztę liczę że już sobie sam poradzisz.
_________________
Prezes :mrgreen:
 
     
byakugan

Posty: 37
Wysłany: 22-04-2009, 19:14   

czyli musialbym wgrac pm on register by knofel
 
     
nike_00


Pomógł: 31 razy
Posty: 229
Wysłany: 22-04-2009, 20:18   

byakugan, nie, masz tylko zrobić to co podał Ci kevin_.
Nic więcej.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę