phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Próba włamania na forum?
Autor Wiadomość
marcin123

Posty: 73
Wysłany: 11-01-2011, 20:19   Próba włamania na forum?

Witam,

na moim forum od kilku dni użytkownicy dostają meile systemowe, że logowali się nie prawidłowo 10 razy i ich konto jest zablokowane na 40 min.

piszą do mnie meila ze raczej to nie oni się logowali.
czy to jakis robot czy próba włamu?

jak sprawdzić kto próbował się logować? szukałem w logach połączeń ale nie wiem jak to rozpoznać
prosze o pomoc
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Boltex



Pomógł: 475 razy
Posty: 2239
Wysłany: 11-01-2011, 20:29   

marcin123, w takim razie zainstaluj tę modyfikację i sprawdzaj na bieżąco :)
http://www.przemo.org/php...ic.php?p=503533
_________________
Nie pisz do mnie na PW/GG, chyba że o to poproszę | Zanim cokolwiek napiszesz radzę zapoznać się Regulaminiem | Przed założeniem nowego tematu sprawdź czy podobny temat już istnieje
Odpowiedź na większość pytań możesz znaleźć TUTAJ lub w FAQ | Poza forum pomagam tylko odpłatnie | Projekt subSilver2.0 - dołącz do nas!
 
     
marcin123

Posty: 73
Wysłany: 14-01-2011, 00:43   

ktoś coś zaradzi po za tym linkiem powyżej?

dajcie jakis plik robots.txt do blokowania robotów
 
     
Boltex



Pomógł: 475 razy
Posty: 2239
Wysłany: 14-01-2011, 23:22   

marcin123, plik ten zajdziesz na http://www.google.com/webmasters/
_________________
Nie pisz do mnie na PW/GG, chyba że o to poproszę | Zanim cokolwiek napiszesz radzę zapoznać się Regulaminiem | Przed założeniem nowego tematu sprawdź czy podobny temat już istnieje
Odpowiedź na większość pytań możesz znaleźć TUTAJ lub w FAQ | Poza forum pomagam tylko odpłatnie | Projekt subSilver2.0 - dołącz do nas!
 
     
Lukas


Posty: 91
Wysłany: 15-01-2011, 11:38   

i u mnie ten sam problem na jednym z prowadzonych for
 
     
J.

Posty: 16
Wysłany: 18-01-2011, 08:05   

witam mam to samo.
kilka osób dziś mi wysłało maila, że to nie oni
ip 192.251.226.205
loguje sie w godzinach 00-2
 
     
Calvin


Pomógł: 53 razy
Posty: 240
Wysłany: 18-01-2011, 09:21   

Kod:
http://www.digipedia.pl/ip/?q=192.251.226.205&hash=a571062db6f9169c8911fa76fe69322e&submit=Lokalizuj

http://www.projecthoneypot.org/ip_192.251.226.205


Zablokuj po prostu ten to IP przez cpanel lub .htaccess bądź przez banlist w przemie.
 
     
J.

Posty: 16
Wysłany: 18-01-2011, 09:48   

niestety na innych kontach było już inne ip :(
 
     
Artur_Duda

Posty: 11
Wysłany: 18-01-2011, 19:17   

u nas podobnie od wczoraj sporo sygnałów o próbie logowania :( jakaś plaga czy może błąd ????
Zaczynamy blokować ip w PA zobaczymy co będzie
 
     
konraf

Pomógł: 1 raz
Posty: 99
Wysłany: 18-01-2011, 20:09   

Witam

Mam u siebie to samo. Znam jeszcze jedno forum, na którym jest ten sam problem.
Pisałem o tym tu:
http://www.przemo.org/php...ic.php?t=112874
podforum dla VIP.
Zaproponowałem pewne rozwiązanie ale nie wiem, czy to jest do wykonania. Zacytuje sam siebie
Cytat:

Czy istnieje możliwość zmiany sposobu logowania na forum, przez dodanie np. pod nickiem i hasłem graficznej weryfikacji?
Mam ostatnio na forum (nie tylko ja zresztą) prawdopodobnie jakiegoś automata, który się loguje kilkanaście razy na konta użytkowników, prowadząc do blokady ich kont.
IP są bardzo różne, więc nie za bardzo wiem, jak z tym walczyć i właśnie pomyślałem o takiej graficznej weryfikacji, bez której po podaniu tylko nicka i hasła nie można by się było zalogować.


Wydaje mi się, że takie coś by mogło proceder ukrócić.
 
     
Artur_Duda

Posty: 11
Wysłany: 18-01-2011, 20:50   

japi55 napisał/a:
Artur_Duda, Troche sie nablokujesz bo tych ip jest do kilku tysiecy a ta liczba ciagle rosnie.

Twardym trzeba być a nie miętkim :mrgreen:
 
     
konraf

Pomógł: 1 raz
Posty: 99
Wysłany: 19-01-2011, 08:10   

Witam

U mnie blokada IP na nic się zdaje. Za każdym razem są nowe IP.
Czyli jak rozumiem, w samym phpBB by Przemo nic tu nie można zrobić tak? Pozostaje przeczekać tą falę?
Jeśli tak, oby szybko się skończyła.
 
     
Calvin


Pomógł: 53 razy
Posty: 240
Wysłany: 19-01-2011, 09:48   

Ja już mam forum ponad rok i nie miałem jeszcze takiego przypadku. Co jest tego powodem :D ?
_________________
<b>"- Odpręż się, chłopie. Zrób dzisiaj dobrą robotę, to skombinuję ci najlepszą i najsłynniejszą dupę w Hollywood."</b>
 
     
elee

Posty: 14
Wysłany: 19-01-2011, 16:17   

Cytat:
Ja już mam forum ponad rok i nie miałem jeszcze takiego przypadku.

Kwestia czasu, nie ciesz się przedwcześnie. Na moim forum wczoraj atak botów poblokował kilkanaście kont moich użytkowników. Przydałoby się captcha do logowania.

Edit: właśnie coś takiego

Instaluję, może pomoże :)
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
marecek

Posty: 55
Wysłany: 20-01-2011, 09:24   

Calvin napisał/a:
Ja już mam forum ponad rok i nie miałem jeszcze takiego przypadku. Co jest tego powodem ?

co jest powodem tego, że nic się do tej pory nie wydarzyło, czy że się dzieje na innych forach?

właśnie tutaj wychodzi najgłupszy ficzer techniczny phpbb... nie wiem kto wymyślił taki sposób blokowania konta, ale to aż proszenie się o atak DoS. Na vb blokowany jest IP osoby, która dokonała 5 prób błednego logowania. Na phpbb blokowana jest ofiara... :facepalm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę