phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Boltex
05-05-2012, 21:23
[Rangi] P?omie?...
Autor Wiadomość
szymon1051

Pomógł: 45 razy
Posty: 355
Wysłany: 28-01-2012, 20:48   [Rangi] Płomień...

Są to rangi zainspirowane http://www.przemo.org/php...der,asc,start,0 . W paczce jest plik .xcf do edycji.

A teraz będzie kilka instrukcji jak edytować te rangi :P .

1. Prosta zmiana koloru.
Żeby zmienić kolor wystarczy zrobić nową warstwę pomiędzy "Nowa warstwa" i "Nowa warstwa#1", przy tworzeniu nowej warstwy zaznaczamy w "Typ wypełnienia warstwy" na "Przezroczysta". Następnie wybieramy kolor i malujemy tą warstwę najlepiej narzędziem kubeł z farbą, a potem w trybie warstwy ustawiamy na kolor - to tam gdzie standardowo będzie napisane zwykły.
Jak nie mamy okna warstw klikamy ctrl+l (chyba).

2. Zmiana napisu.

Żeby zmienić napis najpierw trzeba usunąć warstwy "Nowa warstwa#3" i "ADMINISTRATOR", robimy to tak że klikamy na warstwę a potem na obrazek kosza w menu warstw. Następnie klikamy na warstwę "Nowa warstwa#1" wybieramy narzędzie do tekstu (takie A w przyborniku) Wpisujemy tekst (najlepiej drukowane litery) kolor nie ma znaczenia, wybieramy czcionkę (ja wybrałem "Visitor TT2 BRK" rozmiar 12), a następnie przesuwamy granice pola tekstowego do granic obrazka w tym sensie że lewą granice pola tekstowego do lewej granicy obrazka i tak samo z prawą i tyle, reszta granic pola tekstowego może być gdzie nam się podoba. Potem w "Justowanie" klikamy na trzeci obrazek, to nam wyśrodkuje tekst. Teraz wybieramy dwa kolory jeden jaśniejszy, a drugi ciemniejszy ( ja wybrałem b2b2b2 i 3c3c3c), następnie klikamy na warstwę gdzie mamy tekst (warstwa nazywa się tak jak tekst który wpisaliśmy) prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcje "Kanał alfa na zaznaczenie" i używamy "Gradient" z góry na duł zaznaczenia o ile pierwszy kolor to ten jaśniejszy. Potem wchodzimy w Zaznaczenie->Powiększ... i powiększamy nasze zaznaczenie o 1 piksel. Następnie tworzymy nową warstwę i przesuwamy ją pod warstwę z napisem i nasze zaznaczenie zamalowujemy na czarno.
Czcionkę można pobrać z http://www.dafont.com/visitor.font .

3. Zmiana tych kresek z tyłu.

Aby to zrobić najpierw czyścimy warstwę "Nowa warstwa", czyli klikamy na tą warstwę a potem klikamy Delete. Następnie wchodzimy w Filtry->Renderowanie->Natura->Płomień... i w nowym oknie które nam się otworzy przyciskamy Edycja i wybieramy sobie przy czym ja w Typ wariacji polecał bym Sinusoidalny. Aby zmienić na inne klikamy na jeden z tych dziewięciu obrazków, tak samo jak nam się spodoba tylko że po kliknięciu w wybrany klikamy w przycisk Ok, teraz możemy wejść do zakładki Kamera żeby ustalić położenie naszego "Płomienia" a na końcu klikamy ok.



Chyba wszystko w miarę wyjaśniłem :P .

szablon.png
Plik ściągnięto 11214 raz(y) 3,38 KB

szablon.rar
Pobierz Plik ściągnięto 917 raz(y) 3,88 KB

 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Deotho


Pomógł: 176 razy
Posty: 610
Wysłany: 29-01-2012, 21:13   

Napis jest zbyt ciemny, kompletnie nie pasuje. Brush mógłby być lepszy. 5/10
_________________
Poza forum pomagam odpłatnie.
 
     
szymon1051

Pomógł: 45 razy
Posty: 355
Wysłany: 29-01-2012, 21:50   

Beosky napisał/a:
Napis jest zbyt ciemny, kompletnie nie pasuje.

To jest tylko wersja można powiedzieć demonstracyjna masz opisane jak przerobić.
Beosky napisał/a:
Brush mógłby być lepszy.

Do tworzenia tej rangi nie użyłem żadnego pędzla tylko filtrów.

W załączniku jest ta sam ranga tylko tekst w innej czcionce i w innym gradiencie.

szablonv2.png
Plik ściągnięto 11133 raz(y) 4,66 KB

 
     
pfk66

Posty: 4
Wysłany: 14-02-2012, 15:31   

Można by prosić ze smerfem po lewej stronie ?rangi i plik psd
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę