phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Publikacja wersji 1.12.7
Autor Wiadomość
Mariusz7777

Posty: 35
Wysłany: 19-09-2012, 19:10   

Witam.

Zrobiłem aktualizację manualnie i teraz przy wchodzeniu na forum pojawia mi się "Błąd ogólny - Sesja połączenia wygasła lub numer ID sesji jest nieprawidłowy. Spróbuj ponownie.". Po zalogowaniu się jest to samo, czyli nie widać żadnych kategorii forum. Do panela administracyjnego mogę spokojnie wejść.

Gdzie zrobiłem błąd?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
maranta


Posty: 60
Wysłany: 19-09-2012, 20:11   

Witam,

Moje pytanie troszkę głupawe, ale wolę się upewnić.

Chcę zrobić całe uaktualnienie na piechotę.

Czy korzystam wyłącznie z instrukcji manualnej - czyli najpierw wrzucam na serwer podane pliki, potem zajmuję się bazą danych a dalej już przerabiam ręcznie resztę plików, czy jednak powinnam zacząć wg tego -

Cytat:
2. Należy wgrać do katalogu forum tylko katalog: scripts po czym wejść w przeglądarce: http://adres.naszego_forum.pl/scripts/update.php zgodnie z poleceniami aktualizujemy bazę danych.


Myślę, że raczej, to pierwsze, czyli trzymać się instrukcji zawartej w paczce uaktualnienia na piechotę :roll:

Przyznam się, że najbardziej boję się nowego SB, bo sporo się kiedyś naszarpałam, żeby mi poprawnie działał w tej bocznej tabelce => http://maranciaki.pl/forum
_________________
Pozdrawiam, Anna
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 19-09-2012, 20:37   

Mariusz7777, Styl też?
 
     
Mariusz7777

Posty: 35
Wysłany: 19-09-2012, 20:45   

Wojtku, styl też wgrałem i edytowałem.
Nie wiem gdzie zrobiłem błąd :/
 
     
kpietrek

Posty: 69
Wysłany: 19-09-2012, 21:04   

Zrobiłem aktualizacje manualna na jednym z moich for http://www.naryby.glogow.pl . Forum się odpala działa raczej na pierwszy rzut oka prawidłowo.

Powiedzcie kiedy zniknie ten napis co w załączniku.

Clipboard01.jpg
Plik ściągnięto 90 raz(y) 21,9 KB

Ostatnio zmieniony przez kpietrek 20-09-2012, 10:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
mixmax120

Posty: 2
Wysłany: 20-09-2012, 08:02   

Zrobiłem aktualizacje forum i stylu ale w nowym SB nie ma wszystkich EMOTEK lecz jej część w jaki sposób dodać Button z wszystkim EMOTKAMI lub zrobić po wysunięciu scrollbars ?
 
     
kpietrek

Posty: 69
Wysłany: 20-09-2012, 10:21   

Acha i jeszcze jedno. Gdy w:

PA -> Ogólne -> ShoutBox ->S houtbox tylko widoczny dla zarejestrowanych użytkowników, bez możliwości pisania -> TAK

Po wylogowaniu na ShoutBox-ie pokazuje mi:

Kod:
Info: null


Tak powinno być ????
 
     
NineX



Pomógł: 546 razy
Posty: 1983
Wysłany: 20-09-2012, 21:33   

Mariusz7777, najwidoczniej źle zaktualizowałeś forum-załóż oddzielny topic.
maranta, trzymaj się tylko instrukcji manualnej.
kpietrek, info w pa niebawem zniknie, nie masz się czym przejmować. Co do sb-info: null oznacza, że nie wczyta danych ze względu na brak praw odczytu. Również i tu nie masz się czym przejmować.
 
     
Gifteo


Pomógł: 3 razy
Posty: 52
Wysłany: 21-09-2012, 18:24   

a co tutaj źle zrobiłem ;/

Kod:
Błąd Ogólny
Couldn't access list of Forums

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 't.topic_accept' in 'field list'

SELECT f.*, p.post_time, p.post_username, p.post_approve, u.username, u.user_id, u.user_level, u.user_jr, t.topic_last_post_id, t.topic_title, t.topic_poster, t.topic_accept FROM forume_forums f LEFT JOIN forume_posts p ON (p.post_id = f.forum_last_post_id) LEFT JOIN forume_users u ON (u.user_id = p.poster_id) LEFT JOIN forume_topics t ON (t.topic_last_post_id = p.post_id AND t.forum_id = f.forum_id) ORDER BY f.forum_order, f.forum_id

Line : 233
File : functions.php
_________________
Gdyby każdy malował tak jak Picasso, to kto by go kupował :>
Ostatnio zmieniony przez NineX 21-09-2012, 18:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
NineX



Pomógł: 546 razy
Posty: 1983
Wysłany: 21-09-2012, 18:26   

Gifteo, wykonaj zapytania do sql.
 
     
Owal666

Posty: 3
Wysłany: 23-09-2012, 00:19   

Witam. Do dnia dzisiejszego na wszelkie problemy forum znajdywałem odpowiedź dzięki opcji szukaj, tym razem jednak nie widzę podobnego tematu. Może źle szukałem? W każdym razie, zwracam się z nietypowym problemem, który może mieć związek z najnowszą wersją skryptu.

Po stworzeniu działu z ograniczonym dostępem, próbowałem nadać zezwolenie dostępu konkretnemu użytkownikowi, jak i całej grupie - nie udało się. Po wybraniu "dostęp zezwolony" i zaakceptowaniu formularza dostęp nie zostaje przyznany. Po ponownym sprawdzeniu pokazuje się że użytkownik/grupa nadal ma dostęp zabroniony.
Żeby było śmieszniej, po zaznaczeniu opcji "moderator" automatycznie ustawia się dostęp zezwolony i działa prawidłowo - po zdjęciu moda, dostęp znika i nie da się go ustawić osobno.
Dodam, że zainstalowałem czyste forum - nie jest to aktualizacja, problem jest zarówno na stylu zainstalowanym domyślnie z forum, jak i tym który update'owałem do obecnej wersji. Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu, a administrowałem kilkoma forami - w tym, jednym na tym samym hostingu (na innym koncie hostingowym).

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam, jeśli temat już gdzieś był. Szukałem.

Kurcze... Właśnie próbowałem dodać posta i nie ma takiej możliwości. Po opcji wyślij, formularz odświeża się i jest pusty. Chyba coś jest srogo nie tak :/ Za to PW działa normalnie.
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 23-09-2012, 09:52   

Owal666, używasz zezwoleń ogólnych?
 
     
Owal666

Posty: 3
Wysłany: 23-09-2012, 10:58   

Woytec, zezwoleń ogólnych nawet nie dotykałem. Zmieniałem ustawienia dla poszczególnych użytkowników i dla grupy - bez efektów, mimo że pojawia się "Zezwolenia zostały zmienione". Ponadto nawet ja jako admin nie mogę wysłać posta, w żadnej części forum - nawet w tych ogólnie dostępnych.
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 23-09-2012, 11:22   

Wykonaj synchronizację
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Owal666

Posty: 3
Wysłany: 23-09-2012, 11:48   

Wykonałem synchronizację for, użytkowników, załączników, optymalizację SQL, po czym znów synchronizację i jak na razie nic. Checkfiles od początku wskazuje że wszystko ok - http://eon.nnyrt.eu/check_files.php . Tymczasem niestety problem pozostaje nadal.



EDIT:
Przy zmianie uprawnień zaczął pojawiać się następujący błąd.
Kod:
Warning: Illegal string offset 'auth_mod' in /home/gh167849/public_html/eon.nnyrt.eu/admin/admin_ug_auth.php on line 277

Czy może być to związane z wersją php 5.4 pod jaką instalowałem i obsługuję skrypt? Szukając na forum znalazłem informacje, że skrypt forum nie dogaduje się zbyt dobrze z tą wersją php, pn. tu: http://www.przemo.org/php...hlight=auth_mod
W razie potrzeby mogę zmienić wersję php na 5.3 lub 5.2, którakolwiek będzie lepsza.

EDIT2:
Panowie z tego tematu chyba mają podobny problem co ja: http://www.przemo.org/php...hlight=auth_mod
Wina PHP 5.4 ?

EDIT3:
Dużo tam nie mam. Spróbuję przeinstalować na 5.3 i dam znać jakie będą wyniki.

EDIT4:
No i pomogło. Warto by było dodać informację odnośnie zgodności skryptu z wersją PHP. Dzięki za pomoc i pozdrawiam! :-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,67 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę