phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
"Could not obtain ban information", "Syntax e
Autor Wiadomość
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 09-03-2011, 16:50   "Could not obtain ban information", "Syntax e

Jeżeli pojawia nam się błąd:
Kod:
Could not obtain ban information

DEBUG MODE

SQL Error : 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'OR ban_email LIKE '' OR ban_email LIKE ''' at line 4

SELECT * FROM phpbb_banlist WHERE ban_ip IN ('a000002') OR ban_userid = OR ban_email LIKE '' OR ban_email LIKE ''

Line : 49
File : sessions.php

To oznacza że usunęliśmy lub w jakikolwiek inny sposób zabrakło nam konta gościa(Anonymous) w bazie danych. Aby naprawić ten błąd wykonaj zapytanie sql:

Kod:
INSERT INTO phpbb_users (user_id, username, user_level, user_regdate, user_password, user_email, user_icq, user_website, user_occ, user_from, user_interests, user_sig, user_viewemail, user_style, user_aim, user_yim, user_msnm, user_posts, user_attachsig, user_allowsmile, user_allowhtml, user_allowbbcode, user_allow_pm, user_notify_pm, user_allow_viewonline, user_rank, user_avatar, user_lang, user_timezone, user_actkey, user_newpasswd, user_notify, user_active) VALUES ( -1, 'Anonymous', 0, 0, '', '', '', '', '', '', '', '', 0, NULL, '', '', '', 0, 1, 1, 1, 1, 0, 1, 1, 0, '', 'polish', 1.00, '', '', 0, 0);
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
domin3p

Posty: 12
Wysłany: 01-01-2013, 18:13   

Nie mogę wykonać tego zapytania ;/
Ostatnio zmieniony przez Woytec 01-01-2013, 19:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 01-01-2013, 19:11   

A co pokazuje?
 
     
sypkilopez

Posty: 2
Wysłany: 29-01-2014, 16:36   

#1054 - Nieznana kolumna 'user_level' w field list
:roll:
 
     
Fr3ak

Posty: 2
Wysłany: 08-11-2017, 12:02   

Wiem że odgrzewam temat jednakże mam powyższy problem
mianowicie po instalacji wyskakuje mi

Cytat:
phpBB by Przemo : Critical Error

Could not obtain ban information

DEBUG MODE

SQL Error : 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'OR ban_email LIKE '' OR ban_email LIKE ''' at line 4

SELECT * FROM phpbb_banlist WHERE ban_ip IN ('c3749602', 'c37496ff', 'c374ffff', 'c3ffffff') OR ban_userid = OR ban_email LIKE '' OR ban_email LIKE ''

Line : 63
File : sessions.php


Zapytanie które podał WOJTEC i z kilku innych tematów na forum porady wykonywałem
użytkownika anonymous o id -1 tez mam w bazie.
Forum instalowałem 2 razy, z najnowszej wersji ze strony Przema
 
     
shanonWEB

Pomógł: 10 razy
Posty: 147
Wysłany: 08-11-2017, 14:55   

Fr3ak napisał/a:
Forum instalowałem 2 razy, z najnowszej wersji ze strony Przema

1.12.8 tak? To jedyna oficjalna i działająca wersja. Inne (czyt. 1.12.9) to niewypał.
 
     
Fr3ak

Posty: 2
Wysłany: 08-11-2017, 15:41   

shanonWEB napisał/a:
1.12.8 tak? To jedyna oficjalna i działająca wersja. Inne (czyt. 1.12.9) to niewypał.

No własnie ze strony przemo.org a tam jest 1.12.9 jedynie do niej znalazłem link
skąd mogę pobrać 1.12.8?
 
     
shanonWEB

Pomógł: 10 razy
Posty: 147
Wysłany: 08-11-2017, 18:42   

Fr3ak napisał/a:
shanonWEB napisał/a:
1.12.8 tak? To jedyna oficjalna i działająca wersja. Inne (czyt. 1.12.9) to niewypał.

No własnie ze strony przemo.org a tam jest 1.12.9 jedynie do niej znalazłem link
skąd mogę pobrać 1.12.8?

http://przemo.org/phpBB2/...zemo_1.12.8.zip
 
     
MajFrost

Posty: 5
Wysłany: 20-02-2018, 20:31   

Witam,
Też spotkał mnie identyczny problem. Oczywiście od razu znalazłem instrukcję, żeby wykonać ten SQL. Niestety u mnie ten użytkownik jest w bazie, więc SQL się nie wykonuje (konflikt ID). Usunąłem nawet ten wiersz i wykonałem zapytanie. Oczywiście wtedy się udało, ale problem bez zmian.

Wersja forum najnowsza, przed chwilą ściągnięta.

Ktoś wie, gdzie jeszcze można szukać problemu?
Z góry dzięki,
MS

[ Dodano: 20-02-2018, 23:10 ]
Pomógł zjazd z wersją PHP z 7.0 na 5.6. Forum poszło. Na tym hostingu uruchamiam Wordpress a do niego od połowy zeszłego roku niby zalecany jest PHP 7 wzwyż.

Poprzeglądałem bloga i ogólnie działa, ale nie wiem, czy zmiana PHP nie wpłynie jakoś na wydajność.
 
     
Widmo



Pomógł: 180 razy
Posty: 2435
Wysłany: 29-03-2020, 15:10   

Jak ktoś by się w 2020 roku zastanawiał czemu tak się dzieje, to niech sprawdzi, czy przypadkiem PHP mu się nie zmieniło na 7.x bo jakaś zmiana sprawiła, że nie przepisuje poprawnie zmiennych USERDATA.
_________________
Potrzebujesz pomocy?
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 29-03-2020, 15:34   

Widmo napisał/a:
bo jakaś zmiana sprawiła
No właśnie zmiana na PHP 7.x :)

Wtedy pozostaje aktualizacja: https://bb2.cout.pl/viewtopic.php?t=4
Albo do phpbb3
 
     
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 29-03-2020, 17:04   

Na szczęście WEBD.pl nie planuje w najbliższej przyszłości zmiany wersji PHP na 7. Ostatnio zmienił jedynie domyślną wersję z 5.5 na 5.6.

Cytat:
Wtedy pozostaje aktualizacja: https://bb2.cout.pl/viewtopic.php?t=4
Albo do phpbb3


Mam nadzieję, że będzie mnie to czekało najwcześniej za dwa, trzy lata ;)
Bo wiem, że sam bym sobie nie poradził i bym potrzebował kogoś do pomocy, mimo że jednak trochę się znam na forach - moje pierwsze forum z "Przemem" miałem już w 2006 roku.
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 29-03-2020, 22:58   

Cytat:
Na szczęście WEBD.pl nie planuje w najbliższej przyszłości zmiany wersji PHP na 7
Może sobie nie planować. Fixów już nie ma, więc jak wyjdzie nowa luka, to podniosą wersje w ciągu tygodnia.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 01-04-2020, 12:32   

Wystarczy zmiana na poziomie kernelu ktore udupi jakis lib uzywany przez PHP5 i papa.
_________________
Cygantura
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę