phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Poprawka 4 do wersji 1.12.6
Autor Wiadomość
aqvario


Posty: 22
Wysłany: 15-09-2011, 03:11   

Pisałem ponad rok temu tutaj, że ta poprawka nieźle miesza, a została ona dołożona do czystej instalacji... Ktoś tutaj na głowę upadł, aby po moim zwróceniu uwagi to zrobić? O.o

Zmieńcie kod tej poprawki na taki, jaki dałem poniżej, to admini nie będą rwali włosów z głowy, dlaczego ustawienie ilości tematów i postów w panelu administracyjnym nie działają.
<wali głową w ścianę nad ludzką głupotą>
Kod:
$userdata['user_topics_per_page'] = ($userdata['user_topics_per_page'] > $board_config['topics_per_page']) ? $board_config['topics_per_page'] : $userdata['user_topics_per_page'];
    $userdata['user_posts_per_page'] = ($userdata['user_posts_per_page'] > $board_config['posts_per_page']) ? $board_config['posts_per_page'] : $userdata['user_posts_per_page'];

Przydałoby się jeszcze zmienić w langach tekst "Tematów na Stronę" na "Max tematów na stronę" i analogicznie dla postów, ale to już zostawię kadrze pracującej nad skryptem. ;P
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Christine


Posty: 64
Wysłany: 15-11-2011, 00:34   

Nie miałam okazji wcześniej zrobić 4 poprawki i mam w związku z tym troszkę pytań...

Czy jeśli mam wersję forum 1.12.6p3, to mam podmienić także pliki check_files.php i check_data.php czy tylko /includes/sessions.php ?

Czy błędy, które pojawiły się w check files (zła zawartość includes/sessions.php) to naturalne po podmianie pliku?
No i czy zła zawartość pliku includes/db.php nie jest niczym niewłaściwym dla forum?

Pytanie na koniec - czy ta poprawka naprawdę sprawia tyle kłopotów i tak bardzo miesza, jak tu wspominali niektórzy?
 
     
MaTeK_
Czarna lista


Pomógł: 364 razy
Posty: 1712
Wysłany: 15-11-2011, 07:14   

Jeżeli forum działa to nie robi problemów. Check_files wskazuje tylko poprawność plików i nie jest wymagana jego wymiana. Ważne jest zainstalowanie poprawki...
Skoro to poprawka to nie może mieszać
_________________
Instalacja/aktualizacja/konwersja/przenoszenie/naprawa for i portali
Więcej info na portfolio
 
     
Christine


Posty: 64
Wysłany: 15-11-2011, 16:59   

OK, to dobrze :) - Forum po dodaniu poprawki działa jak należy.

Jeszcze tylko jedno pytanie, czy w check files nie powinno pojawić się 1.12.6p4, zamiast 1.12.6p3? - Chyba, że ktoś już o to pytał w tym temacie, to dokładnie poszukam :)

No i jestem ciekawa, dlaczego w panelu Admina nie miałam żadnej informacji, że nie mam zainstalowanej 4 poprawki... - Czy mam sama obserwować wątki na tym forum, czy informacja powinna była się pojawić?
 
     
MaTeK_
Czarna lista


Pomógł: 364 razy
Posty: 1712
Wysłany: 15-11-2011, 17:49   

Zazwyczaj o poprawkach chyba były informacje, ale nie pamiętam dokładnie. Tak powinno się pokazać p4 jeśli zamieniłaś plik check_files.php
_________________
Instalacja/aktualizacja/konwersja/przenoszenie/naprawa for i portali
Więcej info na portfolio
 
     
Christine


Posty: 64
Wysłany: 15-11-2011, 18:29   

Wcześniej pytałam:
Christine napisał/a:

Czy jeśli mam wersję forum 1.12.6p3, to mam podmienić także pliki check_files.php i check_data.php czy tylko /includes/sessions.php ?


Podmieniłam tylko /includes/sessions.php - więc mam także podmienić check_files.php i check_data.php i wtedy będzie już wszystko oki?

Może zadaję głupie pytania, ale nie chcę popełnić błędu i później męczyć się z przywróceniem forum do użyteczności. - Nie jestem zbyt biegła w tym wszystkim i wciąż się uczę :)
 
     
MaTeK_
Czarna lista


Pomógł: 364 razy
Posty: 1712
Wysłany: 15-11-2011, 19:00   

tak podmień te 2 pliki
_________________
Instalacja/aktualizacja/konwersja/przenoszenie/naprawa for i portali
Więcej info na portfolio
 
     
Andzela

Pomógł: 1 raz
Posty: 138
Wysłany: 15-04-2013, 04:49   

Przemo napisał/a:
Osoby, które nie mają aktualnej wersji powinny to zrobić a jeżeli z jakiś powodów nie mogą to powinny nadpisać tylko plik /includes/sessions.php pod warunkiem, że nie modyfikowały wcześniej tego pliku, jego poprzednia wielkość to: 29.921 jeżeli jest inna to musicie wprowadzić zmiany ręcznie porównując plik.



i ja mam pytanie, jesli jednak byl modyfikowany nasz plik, to co sie stanie, jesli go podmienimy?



(ale mam reflex, widze, ze stara aktualizacja, lepiej pozno niz wcale ;) )
 
     
sebus231


Pomógł: 9 razy
Posty: 286
Wysłany: 15-04-2013, 17:01   

będą błędy na forum, więc lepiej nie podmieniać, a najlepiej zainstalować najnowszą wersję przema ;-)
_________________
Lubię robić to co robię! :)
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Andzela

Pomógł: 1 raz
Posty: 138
Wysłany: 23-04-2013, 00:05   

no to w takim razie stoje w tym punkcie napisalam o tym w aktualizacji do najnowszej wersji:
http://www.przemo.org/php...37674&start=525

#-----[ OPEN ]------------------------------------------
#
includes/sessions.php


Kod:

#
#-----[ FIND ]------------
#
    $userdata['user_topics_per_page'] = ($userdata['user_topics_per_page'] > 50) ? 30 : $userdata['user_topics_per_page'];
    $userdata['user_posts_per_page'] = ($userdata['user_posts_per_page'] > 50) ? 30 : $userdata['user_posts_per_page'];

#
#-----[ REPLACE WITH ]----------------------------------------------
#
    $userdata['user_topics_per_page'] = ($userdata['user_topics_per_page'] > $board_config['topics_per_page']) ? $board_config['topics_per_page'] : $userdata['user_topics_per_page'];
    $userdata['user_posts_per_page'] = ($userdata['user_posts_per_page'] > $board_config['posts_per_page']) ? $board_config['posts_per_page'] : $userdata['user_posts_per_page'];



i co ja mam w takim razie zrobic z tym plikiem skoro nie moge podmienic bo beda bledy, a w nowej wersji jest napisane zeby podmienic te kody? a ja tego kodu nie mam... ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę