phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Matteo
09-11-2013, 09:30
Spider Friendly Optimized 1.0
Autor Wiadomość
Kriss^
zbanowany

Pomógł: 10 razy
Posty: 122
Wysłany: 07-12-2012, 18:04   

Co do tej poprawki:
https://przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?p=483585#483585

Jak wklejam według instrukcji to wywala błą bo jest o jeden
Kod:
}
za dużo i trzeba jeden taki znaczek usuwać lub kopiować z instrukcji bez niego na końcu
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Majkelo



Pomógł: 1283 razy
Posty: 3081
Wysłany: 15-12-2012, 22:58   

Spider Friendly Optimized - 1.12.7


Podobnie, jak w zwykłym SF - jedyna różnica według instrukcji manualnej to ten fragment:

Kod:
#---[ FIND ]---
    global $db, $theme, $lang, $template, $phpEx, $board_config;

#---[ REPLACE WITH ]---
    global $db, $theme, $lang, $template, $phpEx, $board_config, $sfc;


który pod wersją 1.12.7, powinien wyglądać tak:

Kod:
#---[ FIND ]---
    global $db, $theme, $lang, $template, $phpEx, $board_config, $userdata;

#---[ REPLACE WITH ]---
    global $db, $theme, $lang, $template, $phpEx, $board_config, $userdata, $sfc;


Reszta jest bez zmian, ale załączam w załączniku instrukcję manualną, przejścia ze zwykłego SF pod wersję optimized oraz gotowe pliki, które podmieniamy na serwerze FTP (jeśli nic wcześniej nie było instalowane w tych plikach), po czym odpalamy sf_install.php.
 
     
Dartam


Pomógł: 2 razy
Posty: 187
Wysłany: 09-02-2013, 17:36   

Czy "Spider Friendly Optimized - 1.12.7" Majkela to instrukcja przejścia z czystego SF do Optimized do wersji najnowszej czy sama aktualizacja SF:O? Bo widzę, że część kodu z tej instrukcji mam i nie wiem co czynić, bo również mam problem:

Kod:
Ta strona internetowa zawiera pętlę przekierowań
Strona internetowa http://gothickomiksy.pl/viewforum.php?f=20 spowodowała zbyt wiele przekierowań. W rozwiązaniu problemu może pomóc usunięcie plików cookie tej witryny lub zezwolenie na pliki cookie innych firm. Jeśli to nie pomoże, prawdopodobnie jest to błąd konfiguracji serwera, a nie problem z komputerem.
Oto kilka propozycji:
Ponownie załaduj tę stronę internetową później.
Więcej informacji na temat tego problemu.
Błąd 310 (net::ERR_TOO_MANY_REDIRECTS): Zbyt wiele przekierowań.


(Gdy próbuję wejść w jakiś temat/dział jako gość).
 
     
Majkelo



Pomógł: 1283 razy
Posty: 3081
Wysłany: 09-02-2013, 18:12   

Spider Friendly Optimed - Update from SF 1.3.12.rar

Update from SF 1.3.12 - hmmm... Co to może znaczyć :roll: Chyba 'aktualizacja ze Spider Friendly 1.3.12', więc:

Cytat:
Majkela to instrukcja przejścia z czystego SF do Optimized do wersji najnowszej czy sama aktualizacja SF:O?


raczej to pierwsze.
 
     
gregimar

Pomógł: 2 razy
Posty: 40
Wysłany: 23-02-2013, 11:24   

Moim zdaniem w paczce sf_optimized_new_installation jest drobny, choć poważny w skutkach błąd a mianowicie w pliku viewforum.php fragment:
Kod:

set_meta_robots('noindex, follow');


Nie pozwala on indeksować przez wyszukiwarki stron danych for. To prawda, zezwala na indeksowanie znajdujących się tam linków do tematów, ale same strony for nie będą indeksowane. Zauważyłem to po aktualizacji PR, gdzie fora podostawały N/A i w ogóle nie były indeksowane w google, choć tematy już tak. Myślę, że to poważnie potrafi zaszkodzić stronie w wyszukiwarce i wypadałoby to naprawić, czyli albo usunąć po prostu ten fragment, wtedy mamy domyślnie "index, follow", albo zmienić noindex na index.

Pozdrawiam
 
     
Majkelo



Pomógł: 1283 razy
Posty: 3081
Wysłany: 23-02-2013, 15:24   

gregimar,
Twój podpis/sygnaturka jest niezgodna z regulaminem.
Zapoznaj się z pkt 2 oraz 3 Regulaminu tego forum.
 
     
gregimar

Pomógł: 2 razy
Posty: 40
Wysłany: 08-07-2013, 01:52   

Nie wiem kto ma na to wpływ, ale na prawdę wypadałoby wyróżnić w jakikolwiek sposób informację, żeby poprawić ten BŁĄD. Tak - to jest błąd, jeśli mamy patrzeć na modyfikację mod kontem SEO, a chyba w tym celu SF został stworzony i modyfikacja do niego też.
 
     
krystianmagdzia


Pomógł: 9 razy
Posty: 158
Wysłany: 09-07-2013, 21:45   

Prawda jest taka, że przemo już dawno zaczęło być patologiczne pod względem seo.
I to indeksowanie postron w stylu ?t=1213 ... tragedia.

Naprawdę jeśli chodzi o SEO to nic tylko siedzieć i płakać.
 
     
fifka

Posty: 50
Wysłany: 15-07-2013, 20:53   

A ja mam taki problem, że jeżeli mam nazwę kategorii w jakimś kolorze utworzoną poprzez HTML np.
<font color='123456">Nazwa</font>, link do forum po wgraniu tej wtyczki zawiera tag html i wygląda to np. tak:
http://radomiak.info/fifk...nt>-cat3.htm

Czy da radę temu jakoś zaradzić?

[ Dodano: 22-07-2013, 22:49 ]
Czy ktoś potrafi mi pomóc?
 
     
DR HOUSE

Pomógł: 5 razy
Posty: 73
Wysłany: 25-07-2013, 17:27   

fifka napisał/a:
A ja mam taki problem, że jeżeli mam nazwę kategorii w jakimś kolorze utworzoną poprzez HTML np.
<font color='123456">Nazwa</font>, link do forum po wgraniu tej wtyczki zawiera tag html i wygląda to np. tak:
http://radomiak.info/fifk...nt>-cat3.htm

Czy da radę temu jakoś zaradzić?


Potwierdzam

[ Dodano: 25-07-2013, 18:29 ]
gregimar napisał/a:
Moim zdaniem w paczce sf_optimized_new_installation jest drobny, choć poważny w skutkach błąd a mianowicie w pliku viewforum.php fragment:
Kod:

set_meta_robots('noindex, follow');


Nie pozwala on indeksować przez wyszukiwarki stron danych for. To prawda, zezwala na indeksowanie znajdujących się tam linków do tematów, ale same strony for nie będą indeksowane. Zauważyłem to po aktualizacji PR, gdzie fora podostawały N/A i w ogóle nie były indeksowane w google, choć tematy już tak. Myślę, że to poważnie potrafi zaszkodzić stronie w wyszukiwarce i wypadałoby to naprawić, czyli albo usunąć po prostu ten fragment, wtedy mamy domyślnie "index, follow", albo zmienić noindex na index.

Pozdrawiam


to jak to z tym jest w końcu :/

[ Dodano: 25-07-2013, 18:29 ]
krystianmagdzia napisał/a:
Prawda jest taka, że przemo już dawno zaczęło być patologiczne pod względem seo.
I to indeksowanie postron w stylu ?t=1213 ... tragedia.

Naprawdę jeśli chodzi o SEO to nic tylko siedzieć i płakać.


I z tym? :/
_________________
dj neo napisał/a:
użytkownicy znikaja i pojawiaja sie na liscie zalogowanych. to jak murzyn na pasach, pojawiam sie i znikam.
 
     
fifka

Posty: 50
Wysłany: 30-07-2013, 22:49   

Czy ktoś jest w stanie zrobić coś z tym problemem o którym wspominałem dwa posty wyżej? Czekając na rozwiązanie tego problemu moje prace z forum stoją w miejscu od dwóch tygodni...
 
     
gregimar

Pomógł: 2 razy
Posty: 40
Wysłany: 01-08-2013, 18:10   

Fifka, może zamiast tworzyć nowe kategorie lepiej jest utworzyć nowe forum i do niego dodawać podfora, wtedy masz przy zakładaniu nowego forum opcję wyboru kolorów z poziomu panelu admina. Nie powinno wtedy być problemu.
 
     
fifka

Posty: 50
Wysłany: 02-08-2013, 10:47   

Tylko wtedy jest spora różnica w wyświetlaniu:

http://radomiak.info/fifka/test-kolo-2-vf9.htm - forum
http://radomiak.info/fifk...nt>-cat3.htm - kategoria
 
     
gregimar

Pomógł: 2 razy
Posty: 40
Wysłany: 04-09-2013, 23:48   

Dla korzystających z moda Google Sitemaps 1.4, wprowadziłem parę poprawek, naprawiłem błędy, aby mapa generowała się poprawnie, ze słowami kluczowymi.

Znajdź:
Kod:
$sql = "SELECT t.topic_id, (t.topic_replies+1) AS topic_posts, MAX(p.post_time) AS last_post_time

Zamień na:
Kod:
$sql = "SELECT t.topic_id, t.topic_title, (t.topic_replies+1) AS topic_posts, MAX(p.post_time) AS last_post_time, f.forum_id



Znajdź:
Kod:
$page = floor($row['topic_posts'] / $board_config['posts_per_page']);

Dodaj PRZED:
Kod:

$sfc['topics'][$row['topic_id']]['title'] = $row['topic_title'];
$sfc['topics'][$row['topic_id']]['forum'] = $row['forum_id'];



Znajdź:
Kod:
$start = ($page > 0) ? '&start=' . ($board_config['posts_per_page']*$page) : '';

Zamień na:
Kod:
$start = ($page > 0) ? '&amp;start=' . ($board_config['posts_per_page']*$page) : '';



Znajdź:
Kod:
$sql = "SELECT t.topic_id, t.topic_type, p.post_id, p.post_time

Zamień na:
Kod:
$sql = "SELECT t.topic_id, t.topic_title, t.topic_type, p.post_id, p.post_time, f.forum_id



Znajdź:
Kod:
$posts[$row['topic_id']][] = $row['post_time'];

Dodaj PRZED:
Kod:

$sfc['topics'][$row['topic_id']]['title'] = $row['topic_title'];
$sfc['topics'][$row['topic_id']]['forum'] = $row['forum_id'];



Znajdź:
Kod:
? '&start=' . ($board_config['posts_per_page']*$page)

Zamień na:
Kod:

? '&amp;start=' . ($board_config['posts_per_page']*$page)



To by było na tyle, teraz adresy URL będą się generować ładnie ze słowami kluczowymi :) Mapę zgłaszamy normalnie w narzędziach dla webmasterów podając po adresie "google_sitemap.php".
Ostatnio zmieniony przez Woytec 05-09-2013, 17:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
DR HOUSE

Pomógł: 5 razy
Posty: 73
Wysłany: 12-09-2013, 16:28   

gregimar napisał/a:
Moim zdaniem w paczce sf_optimized_new_installation jest drobny, choć poważny w skutkach błąd a mianowicie w pliku viewforum.php fragment:
Kod:

set_meta_robots('noindex, follow');


Nie pozwala on indeksować przez wyszukiwarki stron danych for. To prawda, zezwala na indeksowanie znajdujących się tam linków do tematów, ale same strony for nie będą indeksowane. Zauważyłem to po aktualizacji PR, gdzie fora podostawały N/A i w ogóle nie były indeksowane w google, choć tematy już tak. Myślę, że to poważnie potrafi zaszkodzić stronie w wyszukiwarce i wypadałoby to naprawić, czyli albo usunąć po prostu ten fragment, wtedy mamy domyślnie "index, follow", albo zmienić noindex na index.

Pozdrawiam



Kurcze, to w końcu jak z tym jest? Mamy ręcznie poprawiać ten fragment czy nie??? Wygląda na to, że jest to ważny błąd! A niestety nikt z suportu nie wypowiada się, wiadomo, że ich post wyjaśni sprawę a tak nie wiem, czy mam posłuchać rady użytkownika czy nie :(
_________________
dj neo napisał/a:
użytkownicy znikaja i pojawiaja sie na liscie zalogowanych. to jak murzyn na pasach, pojawiam sie i znikam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę