phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
[OffTopic] Nowa polityka facebooka - kolejna bzdura.
Autor Wiadomość
IceBoy

Posty: 15
Wysłany: 16-11-2013, 20:39   [OffTopic] Nowa polityka facebooka - kolejna bzdura.

Już kilkukrotnie widziałem jak moi znajomi dojdą na swojej tablicy informacje o nowej polityce Facebooka. Wygląda to mniej więcej tak:
Kod:
W odpowiedzi na nową politykę Facebooka informuję, w dniu dzisiejszym, 16 listopada 2013, że wszystkie moje dane personalne i fotografie, filmy itd. są obiektami moich praw autorskich (zgodnie z Konwencją Berneńską).
W celu komercyjnego wykorzystania wszystkich, wyżej wymienionych obiektów praw autorskich, w każdym konkretnym przypadku wymagana jest moja pisemna zgoda!
FB jest teraz firmą publiczną. Dlatego też, wszystkim użytkownikom tego portalu społecznościowego, zaleca się umieszczenie na swoich stronach podobnych «powiadomień o prywatności», inaczej (jeżeli powiadomienie nie było opublikowane na stronie chociaż 1 raz), automatycznie pozwala się na dowolne wykorzystanie danych z waszej strony, waszych zdjęć i informacji, opublikowanych w wiadomościach na profilu waszej strony.
Każdy, kto czyta ten tekst może skopiować go na swój profil FB. Dzięki temu będzie chroniony ustawą o prawach autorskich.


Na początku to olałem, ale gdy dzisiaj na mojej tablicy były tylko te wpisy to postanowiłem się temu przyjrzeć. Tak jak przypuszczałem, była to bzdura, która najpierw pojawiła się w języku angielskim i ktoś bardzo szybko to przetłumaczył. W ten sposób trafiło to do naszego „polskiego” facebooka. Łańcuszek zakłada, ze każdy kto udostępni go na tablicy będzie chroniony przed łamaniem praw autorskich i wykorzystywaniem zamieszczanych przez niego treści i bezprawnym wykorzystywaniem w celach komercyjnych. Jest to oczywiście stek bzdur ponieważ, rejestrując się na facebooku akceptujemy regulamin. W regulaminie jest jasno napisane:

Kod:
"Użytkownik przyznaje nam niewyłączną, zbywalną, obejmującą prawo do udzielania sublicencji, bezpłatną, światową licencję zezwalającą na wykorzystanie wszelkich publikowanych przez siebie treści objętych prawem własności intelektualnej w ramach serwisu Facebook lub w związku z nim (Licencja IP). Licencja IP wygasa wraz z usunięciem przez użytkownika treści objętych prawami własności intelektualnej lub konta, o ile nie zostały one udostępnione innym osobom, które jej nie usunęły."


Czyli akceptując regulamin facebooka podczas zakładania konta automatycznie zrzekamy się praw do wszystkiego co publikujemy na naszej tablicy. Nie uchroni was przed tym żaden łańcuszek. Jedynym sposobem jest usunięcie konta.


Artykuł skopiowany z http://qspu.pl/?p=45
Znajdz nas również na facebooku: https://www.facebook.com/qspupl
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Boltex



Posty: 2239
Wysłany: 16-11-2013, 20:43   

IceBoy napisał/a:
Jedynym sposobem jest usunięcie konta.
Konta nie da się usunąć, jedynie można je zdezaktywować.
_________________
Nie pisz do mnie na PW/GG, chyba że o to poproszę | Zanim cokolwiek napiszesz radzę zapoznać się Regulaminiem | Przed założeniem nowego tematu sprawdź czy podobny temat już istnieje
Odpowiedź na większość pytań możesz znaleźć TUTAJ lub w FAQ | Poza forum pomagam tylko odpłatnie | Projekt subSilver2.0 - dołącz do nas!
 
     
luk19952

Posty: 742
Wysłany: 16-11-2013, 21:37   

Boltex, niby tak ale słyszałem o czymś takim jak trwałe usunięcie konta. Jeśli go wykonasz to już go nie uaktywnisz. Chyba, że założysz konto od nowa. Wiem coś o tym bo usuwałem trwale konto. Zastanawia mnie tylko fakt czy faktycznie konto usuwa się z bazy czy po prostu blokuje. A zakładając konto tymi samymi danymi zastępuje. Ale tego się nie dowiemy. :P
 
     
+bustersk


Posty: 241
Wysłany: 16-11-2013, 21:50   

Żeby usunąć konto trzeba chyba je zdezaktywować na bodajże 14 dni.
 
     
kooza


Posty: 2401
Wysłany: 16-11-2013, 22:25   

tylko tak https://pl-pl.facebook.com/help/www/224562897555674
 
     
SeNioR
[Usunięty]

Wysłany: 16-11-2013, 23:46   

Tak jest to bzdura i nie ważne czy ktoś napisze taką sobie politykę to z dniem rejestracji na FB / obowiązuje go regulamin FB a jeżeli tam pisze że mają prawa do wszystkiego to taki wpis jest po prostu zbędny.. a ludzie dodają go masowo bo to idzie jak po sznurku, ktoś doda wpis inna osoba to zauważy i doda taki sam lub udostępni.. tak samo jest np z komentarzami na YouTube. :)
 
     
gothan

Posty: 3
Wysłany: 17-11-2013, 21:33   

Żałosne jest to, że znajomi zostali strollowani i myslą, że jak co dadzą na tablice to Facebook to odczyta i ich postulaty "uwzględni" :)
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
zypolek

Posty: 104
Wysłany: 13-11-2014, 11:01   

Można usunąć, zobacz - http://wirtualny-wojownik.pl/jak-usunac-facebook Po prostu przez 14 dni jeszcze można zmienić zdanie...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę