phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Dołączenie odzyskanych postów do forum po jakimś czasie
Autor Wiadomość
tombog

Posty: 60
Wysłany: 13-12-2016, 13:23   Dołączenie odzyskanych postów do forum po jakimś czasie

Witam. Problem wygląda następująco:

1. Padł serwer domowy z forum. Brak możliwości zgrania ostatnich baz.
2. Wykupiłem serwer w home.pl i z jakiegoś starego backupu odbudowałem forum.
3. Forum sobie żyło na home.pl przez 1,5 roku. Przybyło postów, userów, niektórzy musieli zarejestrować się ponownie (zmienione więc USER ID) itd.
4. Udało się w końcu dostać do danych na padniętym serwerze (macierz raid) i zgrać bazę z dnia awarii.
5. Postawiłem domowy serwer w celu uruchomienia forum z tą odzyskaną bazą.
6. z poziomu phpMyAdmin wyeksportowałem pojedyncze, osobne tabele. Zapewne nie wszystkie trzeba podmienić na aktualnym forum
7. Przekonwertowałem w editplus tabele na utf-8

Teraz założenia:

Czy da się w jakiś cywilizowany sposób połączyć zawartość odzyskanych baz z nowo powstałymi wpisami na działającym aktualnie forum? Czyli chciałbym dodać nowe wpisy do tych starych baz ale nie wiem jak to zrobić. ID tematów, postów i użytkowników, którzy je napisali rozjadą się zapewne. Zależy mi głównie na dodaniu do odzyskanych baz postów powstałych w międzyczasie na forum. użytkowników jest stosunkowo mało i powiedzmy, że dało by się ich poprawić ręcznie.

Macie jakieś pomysły, doświadczenia w tym temacie? Na jakie zależności w tabelach powinienem zwrócić uwagę by je odpowiednio "pokrosować"? W jakich tabelach muszę grzebać by to uporządkować?

Dodam, że szukałem już na forum rozwiązania, ale dokładnie takiego problemu nie znalazłem.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 13-12-2016, 15:35   

tombog napisał/a:
Na jakie zależności w tabelach powinienem zwrócić uwagę by je odpowiednio "pokrosować"? W jakich tabelach muszę grzebać by to uporządkować?

phpbb_topics, phpbb_posts, phpbb_posts_text.
 
     
tombog

Posty: 60
Wysłany: 13-12-2016, 17:35   

OK, więc doszedłem do tego, że zgodność w bazach aktualnej i odzyskanej kolumny post_id w phpbb_posts kończy się na numerze 37544. Kolejne post_id są już rozjechane. W tabeli odzyskanej są właściwe posty stare po d tymi id a w aktualnej tabeli pod tymi samymi numerami są już posty z nowego forum.

Można teoretycznie skopiować nowe posty z aktualnej tabeli na koniec tabeli odzyskanej, np w editplus. Pozostaje tylko jak nadać nowe id kilku tysiącom postów z aktualnej tabeli w sposób cywilizowany, najlepiej automatyczny. Macie jakiś patent? Może w phpmyadmin jest jakiś sposób poleceniem odpowiednim, np:
w tabli phpbb_posts, w kolumnie post_id podnieś wartość o 17357 ? Nie znam dobrze składni.. Może by mi ktoś podpowiedział czy tak się da i jakiej składni zapytania użyć?

Oczywiście potem czeka mnie to samo w post_text :)
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 13-12-2016, 19:33   

Można by skryptem zwiększać o zadaną ilość.
 
     
tombog

Posty: 60
Wysłany: 13-12-2016, 20:05   

Myślę, że wystarczy proste zapytanie do bazy typu UPGRADE, tylko czy ktoś byłby w stanie zaproponować składnię ?

[ Dodano: 14-12-2016, 21:03 ]
OK, poradziłem sobie sam z problemem. Mam jednak pytanie dotyczące sposobu nadawania post_id w tabeli phpbb_posts. Omyłkowo część wierszy przedefiniowałem na wartość o 1000000 większą. Miałem to zrobić na tabeli roboczej a wykonałem na używanej. Dzięki temu z forum zniknęły wszystkie posty. Kiedy zauważyłem swój błąd zmieniłem ponownie wartość post_id na poprzednie. Wszystko wróciło do normy.
Problem jednak polega na tym, że wieczorem siadając znowu do pracy nad tabelami zauważyłem, że nowe posty dostają już numerację id większą o ten milion. Gdzieś musi być zaszyta informacja o ostatnim id posta? Jak sprawić, by posty nymerowały się znowu po kolei od tej mniejszej wartości? Gdzie szukać winnego wpisu?
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 14-12-2016, 23:17   

tombog napisał/a:
Problem jednak polega na tym, że wieczorem siadając znowu do pracy nad tabelami zauważyłem, że nowe posty dostają już numerację id większą o ten milion. Gdzieś musi być zaszyta informacja o ostatnim id posta? Jak sprawić, by posty nymerowały się znowu po kolei od tej mniejszej wartości? Gdzie szukać winnego wpisu?
W opcjach tabeli poszukaj AUTO_INCREMENT. Ustaw na większy niż najwyższy ID.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę