phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Could not connect to the database
Autor Wiadomość
michauQ

Posty: 2
Wysłany: 14-07-2010, 11:58   Could not connect to the database

Witam,
Zainstalowalem forum phpbb by Przemo, jako tako zostało ogarnięte, wtedy kolega zaproponował mi że wgra bazę danych, ja sie za wiele na bazach nie znam, ale mu pozwolilem zeby to zrobil. Nie wiem jak to robil, ale po wgraniu bazy zaczęło rzucać błędami krytycznymi, więc wyczyscilem bazę i wgrałem od nowa pliki na FTP. I od tego momentu nie mogę zainstalować forum, ponieważ co bym nie wpisał, wszelkie próby kończą się komunikatem:

Cytat:
Warning: mysql_connect(): [2002] Nie ma takiego pliku ani katalogu (trying to connect via unix:///tmp/mysql.sock) in /home/accounts_b/*nazwauzytkownika*/public_html/db/mysql4.php on line 48 Warning: mysql_connect(): Nie ma takiego pliku ani katalogu in /home/accounts_b/*nazwauzytkownika*/public_html/db/mysql4.php on line 48 phpBB by Przemo : Critical Error

Could not connect to the database.
Nie ma takiego pliku ani katalogu


Edytowałem plik mysql4.php, usuwając linijkę 48 sytuacja się zmieniła i wyświetla mi sie tym razem komunikat:

Cytat:
phpBB by Przemo : Critical Error

Could not connect to the database.
Nie ma takiego pliku ani katalogu



O co chodzi?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
CyberDuck
[Usunięty]

Wysłany: 14-07-2010, 18:16   

Wiecie co ... dzisiaj znajomosc jezyka angielskiego to nie jest juz przywilej ale
przyzwoitosc. Przynajmniej elementarna ...
Kod:
Warning: mysql_connect(): [2002] Nie ma takiego pliku ani katalogu (trying to connect via unix:///tmp/mysql.sock)

Graj wszystkie pliki jeszcze raz i pilnuj calego procesu poniewaz na gorszych serwerach
moze sie zdazyc, ze Ci przerwie proces ..
michauQ napisał/a:
Edytowałem plik mysql4.php, usuwając linijkę 48 sytuacja się zmieniła i wyświetla mi sie tym razem komunikat:

A po kiego grzyba to ruszales ?
Jedynie co masz zmienic to ustawienia w pliku config.php .
Pozniej ladujesz baze. Kasujesz pliki z foldera cache bez .htaccess, a nastepnie
wchodzisz do dbloader i wszystko konfigurujesz dla nowej domeny czy serwera.
 
     
wrzosu

Posty: 2
Wysłany: 13-06-2017, 06:07   

Dzień dobry,
mam taki sam problem i będę bardzo wdzięczny za wyjaśnienie pomagające w rozwiązaniu problemu bez stosowania skrótów, na których zrozumienie musiałbym poświęcić za dużo czasu w internecie ;)
Po wypełnieniu strony konfiguracji, podaniu bazy itp pokazuje się, to, co poniżej,
A więc,
Kod:
 phpBB by Przemo : Critical Error

Could not connect to the database.
Nie ma takiego pliku ani katalogu


serwer podstawowy na OVH.pl

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Edit:
Już sobie poradziłem - trzeba było zmienić w konfiguracji localhost na baza.mysql.db

[ Dodano: 13-06-2017, 07:31 ]
A jednak nie do końca.
O ile drobny problem został rozwiązany,t o pojawił się inny, raczej większy.
bardzo proszę zerknąć na link i coś doradzić, dziękuję
http://strzelec.org/_forum
maszyna do cięcia styropianu
Ostatnio zmieniony przez wrzosu 04-09-2020, 06:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
shanonWEB

Pomógł: 10 razy
Posty: 147
Wysłany: 14-06-2017, 14:27   

wrzosu, pod adresem strzelec.org/_forum nie znajdziemy strony, bo nie ma takiego katalogu, a pod strzelec.org/forum znajdziemy phpbb3. Gdzie jest cms phpbb by przemo?

Cytat:
Nie ma takiego pliku ani katalogu

Do zrozumienia tego skrawka zdania nie trzeba zagłębiać się w instrukcje, po prostu adres, w który próbujesz wejść nie odnosi się do zawartości na serwerze, czyli wchodząc przykładowo na strzelec.org/folder1 nie znajdziesz strony, bo na swoim ftp nie masz folderu o nazwie "folder1" lub/i nie masz w nim nic.

Cytat:
phpBB by Przemo : Critical Error

Could not connect to the database.
Nie ma takiego pliku ani katalogu

Błąd taki może się też pojawiać kiedy stawiasz na, np. darmowym hostingu i baza nie wyrabia. Należy wtedy napisać do hostingu lub zmienić cms.

wrzosu, jedyne katalogi jakie widzę na Twoim serwerze to: /forum/ / imgaes/ /css/. Nie ma tam /_forum/, więc odwoływanie się do niego ma taki skutek jak widać w w.w komunikacie -> "Nie ma takiego pliku ani katalogu"
 
     
wrzosu

Posty: 2
Wysłany: 15-06-2017, 09:11   

Dzięki za odpowiedź :)
Przepraszam, oczekując na odpowiedzi i jako że jestem w gorącej wodzie kąpany wyczyściłem katalogi i zainstalowałem tam BB3. O ile z pierwszym problemem przy BB2 by Przemo sobie poradziłem, tak z drugim już nie mogłem. Czytałem o nim i trafiłem na kilka podobnych przypadków, ale żaden nie rozwiązał mojego problemu. Dla tego wyczyściłem wszystko i zainstalowałem BB3. Ale wolałbym BB2, bo jakoś tak mam do tego skryptu sentyment :) Nigdzie też nie mogłem znaleźć dobrej instalki zwykłego BB2. Póki co BB3 śmiga. Tak czy siak dziękuję za zainteresowanie sprawą.Zawsze dobrze mieć tutaj konto.
maszyna do cięcia styropianu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę