phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy miałeś swoje pierwsze forum oparte na Przemie?
Autor Wiadomość
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 07-05-2019, 09:46   Kiedy miałeś swoje pierwsze forum oparte na Przemie?

Bo ja swoje pierwsze forum oparte na tej modyfikacji miałem w 2006 roku.
Piękne czasy, które już zapewne nie powrócą :)
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
BRC

Posty: 245
Wysłany: 07-05-2019, 11:47   

Ja coś w 2010, ale pierwsze forum było "na spółkę" i niejaki Jakub mnie wydymał. W 2014 założyłem naprawdę własne - wtedy już największe fora wielotematyczne zdychały.
 
     
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 07-05-2019, 12:44   

Niektóre fora wielotematyczne jeszcze są w miarę aktywne, jak np. Forum Luzaków, choć ono akurat nie jest na Przemie. Natomiast moje obecne forum wielotematyczne LUKEDIRT i tak jest większe, niż się spodziewałem - nie liczyłem na 30 zarejestrowanych użytkowników i 1300 postów. Choć to i tak daleki wynik do mojego rekordowego forum - moje największe forum miało 1000 użytkowników i 13 000 postów. Te największe forum miałem w latach 2006-2007, jeszcze gdy byłem "gimbusem" chodzącym do gimnazjum, dlatego mam już jakieś doświadczenie w prowadzeniu forów. Musiałem sobie tylko przypomnieć parę rzeczy przy instalacji obecnego forum.

PS. Dopiero teraz zauważyłem, że Ty też masz forum wielotematyczne :) Bo forum http://cout.pl/ to Twoje jest, tak? A adminem jest Borcejn? Czyli to Ty? Kurczę, to Ty przecież jesteś zarejestrowany na moim forum ;) Dopiero teraz wpadłem na to, że BRC=Borcejn
 
     
BRC

Posty: 245
Wysłany: 07-05-2019, 16:15   

Tak. Z wielotematycznych mam http://cout.pl na dwójce i http://nasze-marzenia.eu na phpBB3. Ale nie lubię określenia "moje forum", bo forum Tworzą użytkownicy, a nie ja. Ja im tylko pole zaorałem i obiecałem, że go nie sprzedam po ich śmierci. :D A oferty były. Jeden serwis programistyczny chciał domenę, bo fajna czteroliterówka (cout to nazwa strumienia w C++) i proponowali całkiem niezłą kwotę, ale się nie ugiąłem. Wara od mojego cmentarza, biznesmeny! :mrgreen:
 
     
Oneitatsu


Posty: 2324
Wysłany: 16-05-2019, 22:41   

dawno temu. robiłem z tego skryptu chyba wszystko, czym nie powinien być...
 
     
luk19952

Posty: 742
Wysłany: 17-05-2019, 20:54   

U mnie to był jakoś 2010 rok.
 
     
irekk


Posty: 2927
Wysłany: 06-06-2019, 11:06   

u mnie 2003 rok i pamiętna wersja 1.9 która zarzynała bazę bo była zlepkiej wielu dodatków.
_________________
Cygantura
 
     
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 07-06-2019, 14:59   

A jaką wersję Przema uważacie za najlepszą :?:
Bo moim zdaniem najlepsza jest wersja v1.12.8. Bo w wersji 1.12.9 autor modyfikacji niepotrzebnie pozmieniał niektóre rzeczy oraz pousuwał masę dodatków :? A w końcu modyfikacja Przema jest znana właśnie z tych dodanych modyfikacji...
 
     
irekk


Posty: 2927
Wysłany: 07-06-2019, 16:47   

usunięte zostały:
- Portal
- Download
- Album
- Chat
- Birthday mod

W wersji 1.12.10 miał być nowy portal.
Jeśli chodzi o przechowywanie plików czy zdjęć to hostingi się do tego nie nadają (wychodzi bardzo drogo) poza tym w internecie jest wiele lepszych rozwiązań.
Czat w takiej formie jaka była był bardzo słaby. Spotykałem się z lepszymi rozwiązaniami i żadna nie była oparta o odpytywanie. Z resztą czaty w czasach FB i innych twitterów to już przeżytek.
Birthday mod zahacza o RODO.
 
     
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 11-06-2019, 10:20   

Co do daty urodzin, to przecież ta opcja nie jest obowiązkowa przy rejestracji. Ten, co nie chce wpisywać swojej daty urodzenia, z racji tego, że chce chronić swoją prywatność - to Ok, zostawia to pole puste.
 
     
irekk


Posty: 2927
Wysłany: 11-06-2019, 11:21   

Nie mniej, oznacza to obowiazek ochrony tych danych na administratorze.
_________________
Cygantura
 
     
BRC

Posty: 245
Wysłany: 11-06-2019, 20:12   

RODO traktuje o ochronie danych osobowych. Sama data urodzenia nie jest daną osobową, ponieważ na jej podstawie nie można ustalić tożsamości osoby. Abstrachując od kwestii prawnych, miłośników modelarstwa i grzybiarzy rzadko kiedy ciągają po sądach. Taki Facebook źle pierdnie i dostanie milionowe kary, a Kowalskiemu co zabiorą? Starego Poloneza?
 
     
irekk


Posty: 2927
Wysłany: 13-06-2019, 06:44   

Sama data urodzin nie są danymi osobowymi ale z reguły wrzuca się jeszcze link do strony, na której np jest nazwisko, albo w ogóle wrzuca się nazwisko w poście.
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-dane-osobowe-czym-roznia-sie-od-zwyklej-informacji

Kowalskiemu dowalą np 40k PLNów i będzie miał komorasa na głowie przez chory wymysł wspólnoty, z którego amerykanie się śmieją, póki nie mają styczności z europejskim klientem ;)
 
     
BRC

Posty: 245
Wysłany: 13-06-2019, 13:18   

Ale co ma do tego birthday mod? Mówimy o tej modyfikacji, która wyrzuca pop-upa z info "hepi berzdej"?
Te 40k dowalą wszystkim, którzy niepochlebnie wypowiadają się o pedałach, żydach albo Angeli Merkel. Taki współczesny aparat represji.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
irekk


Posty: 2927
Wysłany: 13-06-2019, 20:37   

ten mod nie byl wydajny i sie go usunelo. uwazam ze tak samo powinno byc z polami ktore moga sluzyc do identyfikacji osoby.
_________________
Cygantura
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę