phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
PhpBB2 by Przemo to przyszłość polskiego Internetu?

Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że phpBB2 by Przemo to przyszłość polskiego Internetu
Tak
57%
 57%  [ 16 ]
Nie
42%
 42%  [ 12 ]
Głosowań: 28
Wszystkich Głosów: 28

Autor Wiadomość
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 07-05-2019, 09:08   

Cytat:
Ale jakby nie było - fora umarły a to, że ten skrypt się zatrzymał to jest tego konsekwencją i tyle.


Zamiast na forach to teraz ludzie wolą pisać na "Fejsbukach" oraz innych "Tłiterach", mam rację?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
BRC

Posty: 245
Wysłany: 07-05-2019, 09:25   

Gdyby chociaż pisali... wrócili do pisma obrazkowego :mrgreen:
 
     
Oneitatsu


Posty: 2324
Wysłany: 16-05-2019, 22:46   

drzwiczki były, a pieniądzów nie było. U zuckerberga drzwiczki cały czas są i pieniądze tyż. Jak on to robi?
 
     
Przemo



Posty: 3147
Wysłany: 17-05-2019, 08:02   

Bo projekty dzielą się na darmowe i płatne. By Przemo z założenia było darmowe.
 
     
Oneitatsu


Posty: 2324
Wysłany: 18-05-2019, 23:26   

I na tamte czasy to nie był błąd. To była ta ładniejsza strona sieci - inicjatywy non profit, wspierane przez całe grupy zapaleńców. Too bad it's gone with the wind...
 
     
BRC

Posty: 245
Wysłany: 18-05-2019, 23:48   

Jakie tam non-profit, skoro Przemo się pozycjonował, dzięki czemu miał reklamę, no i jeszcze od VIPów "datki" ciągnął. Bycie biznesmenem to nic złego, ale nazywajmy rzeczy po imieniu. :D
 
     
Przemo



Posty: 3147
Wysłany: 19-05-2019, 00:50   

BRC nie wiesz co mówisz. Z reklamy było tyle co na waciki, może 20zł na miesiąc (mało kto klikał) a z VIPa nie dużo więcej. Z linków w stopce na tej stronie coś tam było więcej, ale to tylko przez kilkanaście miesięcy jak był publiczny pagerank, który wskoczył na te kilkanaście miesięcy na 6.
A pracy programistycznej było kilka tysięcy godzin, nie mówiąc o całym supporcie.
Porównanie godzin pracy do pieniędzy to stosunek może 0.1%

Do tego stopnia to były małe pieniądze, że zaproponowałem kiedyś ekipie, że będę się z nimi dzielił tymi pieniędzmi i w pierwszym momencie nastał umiarkowany entuzjazm, ale jak zobaczyli o jakich rzędach mowa to jednogłośnie zrezygnowali bo nie warto było nawet przelewów robić :-)

Chyba każdy na świecie projekt non profit stara się choć w minimalnym stopniu pozyskać jakąś kasę z nieagresywnej reklamy albo od "darczyńców" Ale w dalszym ciągu to jest non profit. A pieniądze są na pokrycie podstawowych kosztów, żeby do tego nie dokładać, a jak jest coś więcej to tym lepiej ale to bardziej ma znaczenie mentalne (motywujące i doceniające autora/ów) a nie materialne.
Czasem taki projekt non profit gdy zacznie przynosić odczuwalne zyski to zmienia się w komercyjny projekt ale wtedy się pojawiają cenniki, reklamy itd. Nam było do tego bardzo daleko ale tez nigdy się nie starałem ani nie chciałem aby to przynosiło zyski.
 
     
BRC

Posty: 245
Wysłany: 19-05-2019, 03:00   

Przemo, nie gniewaj się:

VIPów w grupie jest ok. 750, każdy płacił minimum 8 zł, więc zainkasowałeś od nich przynajmniej 6000 zł.
Najtańsza reklama w stopce od dawien dawna była po 38 zł, panel prawy za 45 zł, zawsze wisiały co najmniej 3 - 4 reklamy (nie Twoje, jak obecnie), do tego "Gadatliwa Kasia"... a zatem kilka stówek, a nie 20 zł. Nie mówiąc o płatnych zleceniach, fajnym wpisie do CV i internetowej sławie! :mrgreen:

Widzę, że też pracujesz wieczorem.
BTW chce ktoś to "Przemo" w UTF-8 i php7? Czy mam się nie wygłupiać? W sumie... byłoby śmiesznie. Ma 100% w PageSpeed Insights :mrgreen:

 
     
Przemo



Posty: 3147
Wysłany: 19-05-2019, 03:36   

6000zł za ile lat? 15? Kwota może nie jest mała jak ją tak zliczysz, ale jak to podzielisz przez lata i miesiące to już nie jest dużo.
reklama 20zł miesięcznie - miałem na myśli adwordsy. Z linków (bo linki to nie reklama to były linki pozycjonujące) było więcej jak już pisałem ale nie jest to 38zł miesięcznie bo dużo linków było sprzedawanych po kilka na raz albo na dłużej z dużymi rabatami albo przez pośredników z marżą i też rabatami.

A zlecenia płatne? Nie robiłem prawie żadnych bo nie miałem czasu a jak już mi coś wpadło większego czy coś to podzlecałem z w/w powodu.

To wszystko to było na waciki jak to przeliczyć przez lata pracy nad programowaniem. Żaden to był biznes.

A że jest wpis w CV itd to już inna sprawa - ja nie powiedziałem, że żałuję, że robiłem to co robiłem. Absolutnie, jakbym mógł cofnąć czas to bym zrobił to samo. Tylko nieco inaczej i lepiej :-)
Absolutnie nie żałuję i ten projekt mi dał bardzo dużo (ale nie finansowo) Dał mi to, że mogłem mieć dobrą pracę oraz tylko dzięki temu powstał projekt sky-shop.pl, który jest teraz moim jedynym źródłem dochodu i cały czas się bardzo bardzo intensywnie rozwija!
 
     
BRC

Posty: 245
Wysłany: 19-05-2019, 05:14   

No jasne, nie był to szmal, za który mógłbyś sobie kupić Porsche. Chociaż gdybyś zawczasu pomyślał, to mógłby być większy. Głupi Seopilot przy tamtej pozycji dałby Ci 100 - 200 zł miesięcznie przy zerowym zaangażowaniu. No ale łatwo się mówi po czasie. Sam pluję sobie w brodę, bo gdybym w wieku 15 lat miał dzisiejszą wiedzę, to siedziałbym na solidnej poduszce finansowej. A tak - no cóż... trzeba robić :)
 
     
Oneitatsu


Posty: 2324
Wysłany: 19-05-2019, 12:26   

"bo gdybym mógł", "bo gdybym wiedział" - he he he he he ;) . Daremne żale! Masz coś o wiele bardziej wartościowego, od poduszek finansowych. Jeśli dostrzegasz swoje wcześniejsze błędy i są wyciągnięte wnioski, to masz już wszystko.
Ten świat zawaliłby się, gdyby ludzie dziedziczyli całą swoją wiedzę, uprawiając jakieś reinkarnacje.
 
     
BRC

Posty: 245
Wysłany: 19-05-2019, 14:47   

Oneitatsu, zgadza się. :)
 
     
irekk


Posty: 2927
Wysłany: 20-05-2019, 22:17   

A ja myślę że czasy forów jeszcze wrócą ale nie w takiej formie jak kiedyś. Trzeba postawić na kwestię prywatności tj szyfrowanie i kontrola treści oraz rozproszenia takiego oprogramowania.
_________________
Cygantura
 
     
nicon


Posty: 2151
Wysłany: 18-06-2019, 00:15   

A ja się tylko tutaj uśmiechnę :)
_________________
Pozdrawiam, Piotr `nicon` Kowalczyk.
Pomoc poza forum tylko odpłatna.
DBA - jak sama nazwa wskazuje - jest to osoba, która dba o bazy danych.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
BRC

Posty: 245
Wysłany: 18-06-2019, 01:51   

Się głupkowato nie uśmiechaj, tylko dołączaj do naszego super elitarnego, trzyosobowego teamu i zapisz się na kartach historii. :mrgreen:
Jeśli nie, to nowe phpBB2 wyjdzie dziurawe jak ser szwajcarski (ale wyjdzie, do końca czerwca wersja 1.0 ma być).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę