phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z natrętnym botem
Autor Wiadomość
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 11-06-2019, 10:12   Problem z natrętnym botem

Witam,
mam problem z natrętnym botem w jednym dziale, który nie wymaga rejestracji aby napisać posta. Niestety nic nie pomaga usuwanie jego postu oraz banowanie hosta - po kilku minutach pisze on podobny komentarz. I tak w kółko.

Jest jakiś na niego sposób :?: Zależy mi też na tym, żeby ten dział był dostępny dla gości. Dla GOŚCI, a nie dla botów.

Screeny z omawianym problemem:



 
     
Gadatliwa Kasia 

   
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 11-06-2019, 20:02   

Wystarczy zablokować możliwość dodawania linków dla gości i się odczepi. BTW, w nowej wersji phpBB2 Turbo takie blokady botów w standardzie.
Warto też zawsze wysłać maila abuse. :P
 
     
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 12-06-2019, 08:33   

BRC napisał/a:
zablokować możliwość dodawania linków dla gości i się odczepi.


A w którym miejscu w panelu administracyjnym jest ta opcja :?:
Bo, kurczę, zapomniałem...

[ Dodano: 12-06-2019, 14:02 ]
Co ciekawe, ten bot założył też konto, a w nim... pisał po polsku.
Hosty tego użyszkodnika to:

rev.poneytelecom.eu
broadband.kyivstar.net

Wyglądają one na jakieś ukraińskie lub ruskie.
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 12-06-2019, 14:04   

Nie ma. Trzeba sobie samemu napisać albo poczekać na wydanie phpBB UTF-8 Turbo :mrgreen:
 
     
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 13-06-2019, 14:57   

Ech, trochę szkoda. Zawsze taka opcja by się przydała.

Ale dzisiaj, to co się stało, tu już przechodzi ludzkie pojęcie:

http://www.lukedirt.com.pl/viewtopic.php?t=523

Spam, reklama oraz multikonto.
Ta osoba w pierwszym poście najpierw się pyta, jak dbamy o paznokcie, a w multikoncie daje odpowiedź wraz z linkiem do swojej strony :mrgreen:
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 14-06-2019, 02:01   

Im więcej będzie testerów, tym szybciej będzie można wydać ulepszone phpbb2 :)
A co do spamera, to tzw. marketing szeptany w wersji pod wyszukiwarki. Naturalne wzmianki z linkami nofollow również są ważne w pozycjonowaniu
 
     
xlesiu



Pomógł: 5274 razy
Posty: 10385
Wysłany: 27-06-2019, 14:45   

Może zobacz to http://www.przemo.org/php...ic.php?t=141457
_________________
Jak tłumaczysz mi coś z php to mów do mnie jak do labradora. / krwiodawcy.org
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 27-06-2019, 16:13   

To nic nie da, bo szeptacze rejestrują się w większości "konwencjonalnie", nie z automatu.
Odstrasza jedynie blokada linków.
 
     
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 05-07-2019, 11:44   

xlesiu napisał/a:
Może zobacz to http://www.przemo.org/php...ic.php?t=141457


Aż tak radykalne zabezpieczenia raczej tylko zniechęcają do pisania postów oraz do rejestracji.
No dobra, jednorazowo podczas rejestracji można wpisać ten kod, ale że przy każdym nowym poście trzeba tę weryfikacją przechodzić? Bezsens. :roll:
 
     
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 08-07-2019, 20:05   

Jedynym sensownym rozwiazaniem bylo by to: https://www.google.com/recaptcha/intro/v3.html
_________________
Cygantura
 
     
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 10-07-2019, 10:58   

Od kilku dni na moim forum zanotowałem większą aktywność spamerów.
Średnio dwa razy dziennie rejestrują się takie konta jak na przykład to :arrow:



Domyślne uwierzytelnienie wbudowane do skryptu Przema oraz aktywacja kont przez e-mail nic nie pomaga - no, może trochę, bo tym botom nie chce się nawet wchodzić na skrzynkę pocztową żeby aktywować konto i mają status nieaktywnych.

irekk napisał/a:
Jedynym sensownym rozwiazaniem bylo by to: https://www.google.com/recaptcha/intro/v3.html


Myślisz, że captcha z Google'a jest trudniejsza do złamania przez botów niż captcha od Przema :?:
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 10-07-2019, 15:58   

To nie są boty, tylko zwykli ludzie, którzy dostają 20 groszy za posta / wklejenie linku. ;)
PS BB2 turbo ma wbudowane rozwiązania antyspamowe, równocześnie nie utrudnia rejestracji. :D
 
     
Lukdirt

Posty: 89
Wysłany: 10-07-2019, 16:09   

Dziwne, że jak miałem swoje najlepiej rozwinięte forum na tym skrypcie w latach 2006-2007 to nie miałem ani jednego bota oraz spamera.
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 10-07-2019, 16:31   

Nie takie dziwne - po prostu czasy zmieniły. Zobacz sobie, ile masz teraz polskich programów w stylu "zarabianie za klikanie", które polegają na robieniu "prostych" czynności - między innymi na spamowaniu. Na allegro sprzedają "18946014 linków naturalnych" za 1,25 zł, to jest właśnie to. Ci bardziej ambitni "freelancerzy" tworzą paszkwile pod wpisami o Kaczyńskim na Wykopie. :mrgreen:
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 11-07-2019, 10:11   

Captcha w przemo czy w oryginalnym phpbb są łatwe w odczytaniu. Z resztą dzisiaj się to robi inaczej - np, na stronach z warezem czy pobieraniem plików, wrzuca się captche z różnych serwisów i wykorzystuje wpisaną treść do złamania captchy na takim naszym forum. Proste, skuteczne i można trochę dorobić.
_________________
Cygantura
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę