phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
[OffTopic] BITCOIN - nowa waluta internetowa
Autor Wiadomość
szymon1051

Posty: 355
Wysłany: 18-08-2011, 15:55   

Przemo, możesz zrobić to samo co opisałeś w tym poście http://www.przemo.org/php...p=668201#668201 :?: Czyli zostawić kompa włączonego przez 10 h i wysyłać to GPU. Po co :?: Żeby zobaczyć czy dalej dostaniesz to 0.00412438 BTC czy może więcej albo mniej i ewentualnie ile to będzie w groszach bądź w złotówkach.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
kamil27

Posty: 69
Wysłany: 20-08-2011, 11:54   

w sumie to fajny pomysl, oczywiscie widzialem ktos podal link do kantoru ktory to wymienia na PLN. ktos to robil ? nie ma z tym problemu?
 
     
xlesiu



Posty: 10385
Wysłany: 03-04-2013, 15:02   

http://waluty.wp.pl/kat,9...10588&_ticrsn=3
_________________
Jak tłumaczysz mi coś z php to mów do mnie jak do labradora. / krwiodawcy.org
 
     
Przemo



Posty: 3147
Wysłany: 03-04-2013, 16:12   

Cytat:
Według Rogalskiego bitcoina nikt tak naprawdę nie kontroluje
Co za debile :) To tak jakby napisać: Linux tak naprawdę jest systemem open source.
No oczywiście, że tak to jego podstawowa cecha tak jak podstawową bitcoina jest to, że nikt go nie kontroluje i ma nikt nie kontrolować :)
Dalej jeszcze pisze, że "Nie jest to nawet prawdziwa waluta"
Nie jest bo z założenia jest metodą płatności w internecie a nie walutą :) Pisał o tym na samym początku projektu autor bitcoina.

Świadczy to o tym, że redaktorzyny i inne ciemniaki nie zapoznając się nawet z tematem piszą o tym artykuły lub udzielają wywiadów :) Zupełnie jak nasi politycy, nie mają pojęcia ale rządzą.

I niech sobie polskie czy europejskie ciemniaki piszą co chcą, USA są trochę mądrzejsze i już zalegalizowały i opisały waluty kryptograficzne, na skutek rozwoju bitcoina.
 
     
MQs

Posty: 480
Wysłany: 03-04-2013, 16:14   

Nazywanie tego walutą to mrzonka. Podstawowy błąd to niezrozumienie skutków deflacji i potrzeby wzrostu podaży pieniądza wraz ze wzrostem produkcji. Nie jestem zwolennikiem napędzania gospodarki inflacją, ale niska inflacja jest uzasadniona jako bufor bezpieczeństwa przeciwko jeszcze groźniejszej deflacji.

Gdyby z BTC zrobić światową walutę (nawet w przeliczeniu jednostek dostosowaną do dotychczasowego zapotrzebowania na pieniądz) to po krótkim czasie, ze względu na względnie stałą podaż, stałby się on tak wartościowy, że nikomu nie opłacałoby się nim płacić. Obecna spekulacja właśnie na tym bazuje - napędza się popyt na nieświadomych klientach i cieszy ze wzrostu wartości swoich btc. Mechanizm niewiele różniący się od piramidy finansowej.
 
     
Przemo



Posty: 3147
Wysłany: 03-04-2013, 16:19   

Ale cena nie rośnie dlatego, że ktoś namawia tylko dlatego, że bitcoin jest genialnym wynalazkiem. Jest najlepszą metodą płatności jaka wymyślił człowiek. A to, czy kurs jest taki czy owaki to nie ma znaczenia. Może być 0.1 USD a może być 10 tysięcy USD i będzie działać tak samo.
Można kupić i trzymać może się zarobi ale o wiele ciekawsze jest używanie bitcoina do różnych przedsięwzięć np. do otwierania hazardu online czy innych szybkich mikropłatności.

Owszem, obecnie jego kurs nie przekłada się na to ile serwisów go akceptuje, co prawda zaczyna akceptować coraz więcej i coraz poważniejsze firmy ale dalej to nie ma uzasadnienia w kursie. Ludzie kupują bo liczą na to że bitcoin w najbliższym czasie będzie się rozwijał. Wszystko na to wskazuje, ale jeżeli nei będzie sie rozwijał to ci ludzie stracą. Ja uważam, że będzie się rozwijał i swoje wykopane bitcoiny trzymam.
 
     
MQs

Posty: 480
Wysłany: 03-04-2013, 16:49   

Przemo napisał/a:
Ale cena nie rośnie dlatego, że ktoś spekuluje czy namawia tylko dlatego, że bitcoin jest genialnym wynalazkiem.
Cena rośnie dlatego, że ludzie wierzą, że jest genialnym wynalazkiem. Genialny to by był, gdyby podaż automatycznie (niczym rynek) dostrajała się do poziomu produkcji - nobel z ekonomii murowany.
Przemo napisał/a:
Może być 0.1 USD a może być 10 tysięcy USD i będzie działać tak samo.
W ujęciu statycznym różnica żadna (to miałem na myśli gdy pisałem o początkowym przeliczeniu jednostek), ale jeśli inwestujesz w fabrykę 10BTC, a towar zaczynasz sprzedawać dopiero w czasie, gdy wartość btc jest dwukrotnie większa to już nie jest wszystko jedno (jakbyś zmagazynował trochę komputerów na kilka lat i chciał je dzisiaj sprzedać - myślę, że porównywalne uczucie). Dużo lepszy interes robią ci, którzy bez ryzyka trzymają pieniądze w skarpecie.
 
     
Przemo



Posty: 3147
Wysłany: 03-04-2013, 17:02   

MQs napisał/a:
Przemo napisał/a:
Ale cena nie rośnie dlatego, że ktoś spekuluje czy namawia tylko dlatego, że bitcoin jest genialnym wynalazkiem.
Cena rośnie dlatego, że ludzie wierzą, że jest genialnym wynalazkiem. Genialny to by był, gdyby podaż automatycznie (niczym rynek) dostrajała się do poziomu produkcji - nobel z ekonomii murowany.
Aha czyli jak wymyślisz źródło energii o 50% lepsze niż dotychczasowe to to nie jest genialny wynalazek. Wynalazek genialny dopiero jak jest perpetum mobile? :)
Bitcoin posiada mnóstwo zalet o jakich inne waluty czy metody płatności mogą zaledwie pomarzyć, dlatego jest genialny.

MQs napisał/a:
Przemo napisał/a:
Może być 0.1 USD a może być 10 tysięcy USD i będzie działać tak samo.
W ujęciu statycznym różnica żadna (to miałem na myśli gdy pisałem o początkowym przeliczeniu jednostek), ale jeśli inwestujesz w fabrykę 10BTC, a towar zaczynasz sprzedawać dopiero w czasie, gdy wartość btc jest dwukrotnie większa to już nie jest wszystko jedno (jakbyś zmagazynował trochę komputerów na kilka lat i chciał je dzisiaj sprzedać - myślę, że porównywalne uczucie). Dużo lepszy interes robią ci, którzy bez ryzyka trzymają pieniądze w skarpecie.

Bitcoin nie jest walutą, zapamiętajcie, jest metodą płatności, przeznaczenie jest takie, że jak chcesz coś sprzedać za BTC to podajesz cenę np: 500 USD (płatne w bitcoinach) i są mechanizmy na strony, które wyświetlają cenę w sklepie w bitcoinach według aktualnego kursu, kolejnym mechanizmem jest to, że jak klient zapłaci w bitcoinach to operator (kantor) wymienia to w locie na USD i zapisuje na konto sprzedawcy. I nikogo kurs nie obchodzi. Do tego kupujący jest anonimowy ale jeżeli zechce to ma dowód wpłaty w sieci bitcoin. Lub jeżeli oboje chcą być anonimowi to robią to bez pośrednika.
Kolejnym zastosowaniem jest transfer kasy np z Polski do Afryki bez prawie żadnych prowizji i natychmiast. Kolejnym jest wyżej opisany dowód wpłaty co w połączeniu z podpisanym cyfrowo potwierdzeniem wpłaty daje niepodważalny dowód zakupu dla kupującego.
Po prostu bitcoin jest genialny można go użyć do wszystkiego i w dowolny sposób.

Czysty geniusz: szybki, prawie bez opłat, działa zawsze i wszędzie, daje 100% anonimowość jeśli zechcesz, daje 100% uwierzytelnienie certyfikatem (SSL czy innym) sprzedawcy jeśli zechcesz, podzielny do 8 miejsc po przecinku, żaden bank ci nie zablokuje konta ani nawet nie będzie wiedział ile masz jeśli zechcesz, nikt nie sfałszuje pieniędzy czy transakcji, nikt nie cofnie transakcji lub jeśli zechcesz to cofnie przy korzystaniu z escrow.
Żadna waluta ani metoda płatności bitcoinowi nawet do pięt nie sięga :)

Ale nie jest walutą, zapamiętajcie. Bo wiele ludzi myli przeznaczenie bitcoina i nie wie o tym jakie daje możliwości i dlatego powstają takie krytyczne wypowiedzi, nieprawdziwe. nawet w mediach co widzimy na załączonym obrazku na WP :)

--------
A jak kogoś nie interesuje bitcoin jako metoda płatności to może się zastanowić nad jego kopaniem w celach zarobkowych, obecnie przy tym kursie jest to najbardziej opłacalne w historii tego projektu. W tej chwili zwrot z inwestycji w karty graficzne jest po 2 miesiącach.
 
     
MQs

Posty: 480
Wysłany: 03-04-2013, 17:40   

Przemo napisał/a:
Aha czyli jak wymyślisz źródło energii o 50% lepsze niż dotychczasowe to to nie jest genialny wynalazek. Wynalazek genialny dopiero jak jest perpetum mobile? :)
To nie jest analogia. Napisałem dlaczego główna wada tego "sposobu płatności" go dyskwalifikuje, czyli co musiałby się stać, żeby zalety były prawdziwe (przekładając to na powyższe porównanie twierdzę, że energia tańsza o 50% byłaby w porządku, gdyby nie prowadziła do zatrucia całego świata). Wada jest znacznie poważniejsza niż wszystkie zalety (które też nie są bezdyskusyjne).

Nazywanie tego "sposobem płatności" to tylko semantyczny wybieg, bo takim samym sposobem płatności (z zasadniczą wadą po przeciwnej stronie - czyli groźbą sterowanej inflacji) jest każda waluta - posiada wartość, potrafi ją przechowywać i można ją wymienić na inne dobra.
 
     
Przemo



Posty: 3147
Wysłany: 03-04-2013, 17:47   

Autor tego projektu w pierwszym manifescie który napisał na ten temat zaznaczył wyraźnie, że tworzy projekt, który jest tworzony z zamiarem zostania dobrą metoda płatności, zaznaczył, że to nie będzie ani waluta ani materiał do inwestowania.

Deflacja na skutek zbytniego inwestowania w bitcoina i nie wypuszczania go z rąk nie grozi na dłuższą metę bo kiedy się okaże, że bitcoina jest za mało i/lub cena rośnie za szybko to będzie powstawać bańka, która będzie pękać i to będzie zniechęcać do inwestycji. ale niezależnie od ceny bitcoin będzie dalej dobrze funkcjonować jako metoda płatności bo jak już napisałem wyżej kurs nie ma wpływu na wykonywanie płatności.

Tak więc wada o której piszesz nie jest groźna, nie ma po prostu wpływu na transakcje w sieci bitcoin :)

Ale masz rację, że każda waluta jest metodą płatności, ale jedynie w warzywniaku albo w dość ograniczony sposób w sieci, możesz zapłacić złotówkami za towar z innego kraju ale jest to drogie, powolne i trudne. Bitcoin nie ma tych wad.
 
     
xlesiu



Posty: 10385
Wysłany: 11-04-2013, 12:49   

http://waluty.wp.pl/kat,1...,wiadomosc.html :)
_________________
Jak tłumaczysz mi coś z php to mów do mnie jak do labradora. / krwiodawcy.org
 
     
BPL

Posty: 336
Wysłany: 11-04-2013, 19:05   

http://waluty.onet.pl/bit...5415,news-detal

[ Dodano: 18-11-2013, 18:28 ]
http://technogadzet.pl/20...est-milionerem/ :)
_________________
ranking bukmacherów 2022
 
     
szymon1051

Posty: 355
Wysłany: 27-11-2013, 17:39   

Tu macie linki do stron które płacą w BTC za oglądanie stron http://ogladaj-reklamy.blogspot.com/ i za te zarobione BTC możecie kupić moc obliczeniową https://cex.io/r/0/szymon1051/0/ by wydobywać BTC.
 
     
Boltex



Posty: 2239
Wysłany: 11-12-2013, 21:26   

Przemo, ostatnio co raz to głośniej o tych bitcoinach, dlatego chciałbym zacząć kopanie tych monet. Masz jakaś stronkę i program godny polecenia? Mam dwa mocne serwery dedykowane o bardzo wysokiej przepustowości łącza + PC. Obecnie używam programu ScryptMiner, a serwer na którym próbuje coś kopać to polmine.
_________________
Nie pisz do mnie na PW/GG, chyba że o to poproszę | Zanim cokolwiek napiszesz radzę zapoznać się Regulaminiem | Przed założeniem nowego tematu sprawdź czy podobny temat już istnieje
Odpowiedź na większość pytań możesz znaleźć TUTAJ lub w FAQ | Poza forum pomagam tylko odpłatnie | Projekt subSilver2.0 - dołącz do nas!
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Przemo



Posty: 3147
Wysłany: 11-12-2013, 21:36   

Nie ma szans :) DO kopania bitcoinów teraz musza być specjalistyczne urządzenia ASIC.
na komputerach można kopać inne waluty np LTC (Litecoin) ale tu tez trzeba mieć porządne karty graficzne.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę