phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
[OffTopic] PROPOZYCJA - przemo na androida

korzystał(a) byś z mobilnej wersji forum na Androidzie?
Tak, to dobry pomysł.
71%
 71%  [ 28 ]
Nie.
28%
 28%  [ 11 ]
Głosowań: 39
Wszystkich Głosów: 39

Autor Wiadomość
paweo

Posty: 95
Wysłany: 28-07-2013, 10:55   

Popieram. ;)
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Nexer008


Posty: 772
Wysłany: 28-07-2013, 11:03   

phpBB by Przemo działa bez problemowo na PSP (PlayStation Portable) i na telefonach z Androidem.
Zauważyłem że, praktycznie żaden styl prócz subSilver nie działa na PSP. Na Androidzie się zwykle rozlatują.
Co prawa subSilver jednak działa bez większych problemów ale i tak nie jest to za wygodne .. :/

Jestem ZA zrobieniem wersji na Androida.
_________________
Niestety, z powodu braku czasu zaprzestałem udzielania się na tym forum. Można się ze mną skontaktować poprzez informacje dodane w profilu.
 
     
yasiu


Posty: 206
Wysłany: 28-07-2013, 11:12   

Może to być również rozwiązanie jquery. Należy przystosować się do użytkowników mobilnych, których czasami jest większość na forach (każdy woli włączyć telefon w łóżku niżeli odpalać komputer przy biurku.
 
     
mek1942

Posty: 332
Wysłany: 28-07-2013, 11:20   

jquery to powinno wejsć do standardu za ten przestarzały overlib.
 
     
Boltex



Posty: 2239
Wysłany: 28-07-2013, 11:51   

mek1942, internet explorer nie obsługuje jquery ;)
_________________
Nie pisz do mnie na PW/GG, chyba że o to poproszę | Zanim cokolwiek napiszesz radzę zapoznać się Regulaminiem | Przed założeniem nowego tematu sprawdź czy podobny temat już istnieje
Odpowiedź na większość pytań możesz znaleźć TUTAJ lub w FAQ | Poza forum pomagam tylko odpłatnie | Projekt subSilver2.0 - dołącz do nas!
 
     
mek1942

Posty: 332
Wysłany: 28-07-2013, 11:54   

Boltex napisał/a:
mek1942, internet explorer nie obsługuje jquery ;)


no i co... IE 6, czy 7 już wiele serwisów nie obsługuje. Zaleca wtedy przejście do najnowszej wersji albo zmiane przeglądarki i jakoś wszystko jest ok. A Jquery ma niesamowite możliwości, to przyszłośc. A overlib to przeszlośc.

A po drugie zawsze można korzystać ze starszej wersji jQuery, która ten support IE 6,7,8 jeszcze ma. Np. wersja 1.8.1
 
     
Bloodson212

Posty: 255
Wysłany: 28-07-2013, 12:07   

Jestem ZA
Te 9 osób na "nie" to zapewne osoby z supportu :)
Moim zdaniem powinna być taka wersja mobilna jak jest na IPB tam się przegląda te forum fajnie a tutaj to masakra nawet na 4'3 calowym androidowym wyświetlaczu nie za ciekawie to wygląda ( oddalanie/przybliżanie/ustawianie ) porażka.

ps. najlepiej zwalić na style źle zakodowane i stać w tym samym miejscu :)
 
     
Tommekk80



Posty: 4780
Wysłany: 28-07-2013, 12:29   

Bloodson212 napisał/a:
najlepiej zwalić

Nie - najlepiej narzekać. Samemu nie robić nic, tylko narzekać. Poza tym style SĄ źle zakodowane. Windowsowy firefox czy tam chrome sobie poradzą, te małe badziewia już nie. Wielkich 'koderów' nie interesuje zawartość kodu, tylko 'czy działa' - a jak działa to jest dobrze - nieważne, że przeglądarka się grzeje żeby ten bajzel ogarnąć. Android ma w dupie - jak coś jest źle, wyświetla źle.
 
     
Nexer008


Posty: 772
Wysłany: 28-07-2013, 12:40   

Bloodson212 napisał/a:
Moim zdaniem powinna być taka wersja mobilna jak jest na IPB tam się przegląda te forum fajnie a tutaj to masakra nawet na 4'3 calowym androidowym wyświetlaczu nie za ciekawie to wygląda ( oddalanie/przybliżanie/ustawianie ) porażka.

Zgadzam się w 100%

Tommekk80 nawet bardzo dobrze zakodowany styl sobie nie za dobrze radzi ;]
_________________
Niestety, z powodu braku czasu zaprzestałem udzielania się na tym forum. Można się ze mną skontaktować poprzez informacje dodane w profilu.
 
     
Bloodson212

Posty: 255
Wysłany: 28-07-2013, 13:11   

Tommekk80 napisał/a:

Nie - najlepiej narzekać. Samemu nie robić nic, tylko narzekać.

Ja jestem tak jak by waszym klientem i narzekam wymagam więcej od silnika waszego. A wy jako support "jednego z największych silników z Polski" Piszecie że narzekamy a nic nie robimy, przepraszam bardzo czy my jesteśmy od tego aby robić czy przemo i administracja, albo się staracie i robicie coś albo zamykacie ten temat.
Tommekk80 napisał/a:

Poza tym style SĄ źle zakodowane. Windowsowy firefox czy tam chrome sobie poradzą, te małe badziewia już nie. Wielkich 'koderów' nie interesuje zawartość kodu, tylko 'czy działa' - a jak działa to jest dobrze - nieważne, że przeglądarka się grzeje żeby ten bajzel ogarnąć. Android ma w dupie - jak coś jest źle, wyświetla źle.

Tomku my tu rozmawiamy o mobilnej wersji waszego silnika a nie o tym czy się coś grzeje czy nie :)
Grzeją to mi się nerwy jak na telefonie wejdę na te forum.
To że na stylach źle zakodowanych wszystko fruwa to ja wiem, ale nie chodzi tu o "popsute" style tylko o swobodne i szybkie przeglądanie strony nawet na subsilverze.

phpbb przemo i "źle zakodowane style xd"
milion przybliżeń ekranu aby trafić na dział. Dobra trafione, milion przybliżeń aby znaleźć temat, milion ustawień przybliżeń aby przeczytać normalnie post.
- czas znalezienia czegoś wydłuża się bo przecież musisz "szczypać" ten ekran :)

wersja mobilnego forum (ipb- znów ipb no ale cóż)
wchodzę na stronę i mam wszystko jednym paluszkiem wszystko robię wszystko czytam nic nie przybliżam.
-nie stracony czas bo na co? nie przybliżam nie męczę się MAM!



ps. mam nadzieje że o to chodzi w tym temacie bo odczuwam wrażenie że czasami chodzi o fruwające styl cs na przeglądarkach mobilnych..
 
     
mek1942

Posty: 332
Wysłany: 28-07-2013, 15:41   

Bloodson212, ale co ty chcesz porównywać. Technologicznie IPB to inna bajka na ten moment.
Oni ciągle pracują nad skryptem, bo to jest ich biznes, zarabiają na tym. A tutaj mozna powiedzieć wszystko idzie powoli, bo ten skrypt jest raczej wspierany już hobbystycznie przez niektóre osoby.

Przecież jakby chcieli to by odrazu zmienili na divy, skrypt na UTF-8 , jquery itd. itd. można wymieniać. Ale nikomu się nie chce, bo za darmo nikomu się nie chce już robić.

BTW. naładuj baterie :D
 
     
Tommekk80



Posty: 4780
Wysłany: 28-07-2013, 20:37   

mek1942 napisał/a:
jakby chcieli to by odrazu zmienili na divy,

chcemy, chcieliśmy nawet pomocy. Ale jest jak jest i w kilku ciężko zwojować cokolwiek.
mek1942 napisał/a:
skrypt na UTF-8 , jquery itd.

Jak masz choćby nikłe pojęcie na ten temat to wiesz, że to wymaga przepisania masy kodu, więc to nie tak, że się nie chce tylko to wymaga czasu.
mek1942 napisał/a:
za darmo nikomu się nie chce już robić

Się chce, co widać tu na forum. Tylko się nie chce zapie***lać. Pomału też się da.

Nikomu nie wmuszamy Przema. Nikomu nie mówimy, jaki to nie jest zajebisty skrypt. Każdy widzi co bierze, widzi też, co prezentuje 'konkurencja'. Jednak nadal wielu wybiera 'przestarzały, nie nadający się już do niczego' Przemo. Dlaczego...?
 
     
Bloodson212

Posty: 255
Wysłany: 28-07-2013, 20:42   

Tommekk80 napisał/a:
Jednak nadal wielu wybiera 'przestarzały, nie nadający się już do niczego' Przemo. Dlaczego...?

Bo jest darmowy, prosty w obsłudze i ma masę stylów/modyfikacji.
 
     
Tommekk80



Posty: 4780
Wysłany: 28-07-2013, 20:58   

Bloodson212 napisał/a:
Bo jest darmowy

To nie jest argument.Jest wiele darmowych skryptów prześcigających (niestety) Przemo.
Bloodson212 napisał/a:
prosty w obsłudze

Prosty w obsłudze to jest widelec. Każdy skrypt ma jakiś panel admina, z którym się trzeba zaznajomić. Po przyzwyczajeniu każdy inny jest trudny - a ten, którym pracujesz prosty.
Bloodson212 napisał/a:
masę stylów/modyfikacji

Przecież jesteśmy lenie i nic nie robimy....
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
mek1942

Posty: 332
Wysłany: 28-07-2013, 21:46   

Tommekk80 napisał/a:
Jak masz choćby nikłe pojęcie na ten temat to wiesz, że to wymaga przepisania masy kodu, więc to nie tak, że się nie chce tylko to wymaga czasu.


no jakby zależało komuś na dalszym rozwijaniu skryptu to ten czas by był znaleziony na pewno, a ta zmiana wprowadzona i by juz w przyszlości nie było żadnych problemów z kodowaniem itd. itd. Nie mów mi ,ze skrypt, który ma X lat nikt nie miał czasu... po prostu nikomu się nie chciało i tyle.

Ja nikogo nie chce obrazić, bo te osoby, które nadal pracują nad skryptem to szacunek. Ale patrząc realnie to przez praktycznie pare lat (4-5 lat) była 1 wielka poprawka 1.12.6 --> 1.12.7, która raczej wprowadzała błędy do poprawek niż rewolucyjne zmiany. Zmodyfikowana szukajka czy hasła z phpbb 3, shoutbox to te 3 największe w porównaniu do poprzedniej wersji.

Tak samo SF powinien być częścią skryptu, a nie oddzielna modyfikacja. No, ale to tak można by wymieniać i wymieniać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę