phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: chelloPL
27-08-2007, 21:41
Błąd w modyfikacji Przema ???
Autor Wiadomość
ITom

Posty: 5
Wysłany: 14-07-2005, 10:04   Błąd w modyfikacji Przema ???

Witam Szanownych grypowiczów, pozwolę sobie napisać moje uwagi i pytania w nadziei, że otrzymam na nie odpowiedzi.
Na początku chce podziękować Przemowi za pracę, jaką wykonał nad phpBB2. Obecnie administruję dwoma forami phpbb 2.0.13 (żadnych dodatków) i czas przejść na coś wyżej stad moje próby z Przemo.
Oto pytania. Proszę odpowiadać na pytania zachowując numerację np. 2a, 3c. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

1) Instalacja na serwerze lokalnym – 2 problemy z wersją Przemo
Konfiguracja: Windows Server 2003, Apache 2.0.54, PHP 4.3.11, MySQL Server 4.1.11, phpMyAdmin 2.6.2-pl1, phpBB modified by Przemo 1.9.4 (http://www.przemo.org/phpBB2/index.php?id=0)
Proces instalacji:
a) Tworzę bazę przemo (utf8_general_ci)
b) kopiuje pliki do katalogu d:\usr\www\przemo
c) proces instalacji - UWAGA zmieniam prefix tabel na forum_

Problem 1a

Często się to zdaża :
Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in D:\usr\www\przemo\db\mysql4.php on line 119
Dlaczego ??
Instaluje od początku tak samo jeszcze raz (dla pewności kasuje i tworzę od nowa baze i folder)
Problem 1b
I tu właśnie zamiast przenieść mnie do PA zostaje wylogowany i nie ma możliwości się zalogować, Zauważyłem, że ten problem powstaje tylko, gdy zmieniam prefix tabel przy instalacji.
Czy to błąd w wersji Przema. ?
Pytanie 1 c
Czy można to naprawić tak abym mógł się dostać do PA ?
2) Instalacja na home.pl konto Business Server – nie wystąpiły żadne problemy po zmianie prefixu tabel na forum_
3) Przejście na modified v1.9 by Przemo uzależniam od Waszych odpowiedzi na moje poniższe pytania:
Założenia:
- nie chce uaktualniać moich wersji phpbb do wersji przemo
- chce postawić od początku pełną wersje przemo
- chce przenieść tylko użytkowników i ich posty (konfiguracje zrobię od początku)
3a) Wiem, że wersja Przema jest na bazie phpbb2.0.14 czy jest możliwość aktualizacji tej wersji do wersji 2.0.16 i w przyszłości wyżej bo na pewno się jakieś błędy pojawią?
3b) Czy przemo przewiduję rozwój swojego dzieła ?
3c) Jak najprościej przenieść tylko użytkowników i posty z phpbb 2.0.13 do świeżo co zainstalowanego przemo 1.9.4
- Najpierw skasuje domyślne tematy i posty przema
- potem stworze takie same fora
- co dalej ?????
Z góry dziękuje
ITom
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Mich@ł


Pomógł: 199 razy
Posty: 1704
Wysłany: 14-07-2005, 10:36   

ITom napisał/a:
Obecnie administruję dwoma forami phpbb 2.0.13 (żadnych dodatków


i jeszcze ci sienie włamali na forum :D ? mamy juz wersje 2.0.16 :lol:


ITom napisał/a:
3a) Wiem, że wersja Przema jest na bazie phpbb2.0.14 czy jest możliwość aktualizacji tej wersji do wersji 2.0.16 i w przyszłości wyżej bo na pewno się jakieś błędy pojawią?

przeciez sa poprawki :] wersja 1.9.5 ma te same poprawki co wersjia 2.0.15 a na maila przemo kiedys rozsyłał poprawke zabezpieczen tą co jest w wersji 2.0.16 (pewnie gdzies jest o tym na forum)


ITom napisał/a:
3b) Czy przemo przewiduję rozwój swojego dzieła ?

oczekujemy na wersje 1.9.6 :lol:

ITom napisał/a:
3c) Jak najprościej przenieść tylko użytkowników i posty z phpbb 2.0.13 do świeżo co zainstalowanego przemo 1.9.4

po ierwsze nie na wersje 1.9.4 tylo na 1.9.5 :lol:

A najprostrzy sposób? przenosisz tylko tabele categorie, users, forums, topic, post, post_text (chyba wszystkie) i właczasz update na wersje 1.9.5 (w katalogu scripts)
_________________
==> Mich@ł <==
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 14-07-2005, 11:59   

Generalnie nie polecam takiego kombinowania. Najlepiej Zrob sobie kopię zapasową swoich plików i bazy istniejącego forum z postami. I zamień je według instrukcji do mojej wersji (najpierw aktualizacja bazy potem nadpisanie plików)
Ciężko jednoznacznie powiedzieć, dlaczego jest taki problem na windowsie 2003 wygląda, że zatrzymuje się na wpisach do bazy SQL. Trzeba by się bliżej przyglądnąc problemowi.
 
     
ITom

Posty: 5
Wysłany: 14-07-2005, 14:37   

Jeśli dobrze zrozumiałem:

a) jest już wersja 1.9.5 - gdzie ???
http://www.przemo.org/phpBB2/index.php?cid=0 – wskazuje na 1.9.4

b) cytat” 1.9.5 ma te same poprawki co wersjia 2.0.15” czyli wersja 1.9.6 będzie miała te same poprawki co 2.0.16 , itd. ??????

c) Wolałbym naprawdę uniknąć aktualizacji starego forum – duży tam bajzel i nie wiadomo co powpisywane – administruje nim po innym adminie który raczej ma złą sławe.

Dlatego chodzi mi tylko o przeniesienie użytkowników – bez zadnych zbędnych dodatków i postów. Jak to zrobić najprościej

Z góry dziękuje za pomoc
 
     
Hlopcyk


Pomógł: 130 razy
Posty: 795
Wysłany: 14-07-2005, 14:50   

a)Aktualizacja z wersji 1.9.4 (poprawka2) www.przemo.org/phpBB2/dow...1.9.4-1.9.5.zip

Instrukcja ręcznej aktualizacji dla osób które mają zainstalowane mody: www.przemo.org/phpBB2/dow...1.9.4-1.9.5.txt
 
     
Mich@ł


Pomógł: 199 razy
Posty: 1704
Wysłany: 14-07-2005, 14:53   

ITom napisał/a:
jest już wersja 1.9.5 - gdzie ???

http://www.przemo.org/php...pic.php?t=12621


ITom napisał/a:
c) Wolałbym naprawdę uniknąć aktualizacji starego forum – duży tam bajzel i nie wiadomo co powpisywane – administruje nim po innym adminie który raczej ma złą sławe.

aż tak zle :lol: ?


ITom napisał/a:
Dlatego chodzi mi tylko o przeniesienie użytkowników – bez zadnych zbędnych dodatków i postów. Jak to zrobić najprościej

czyli pozostłao ci przeniesc tylko te tabele które ci sa potrzebne wtedy bedizesz miał czysciutkie forum (patrz mój post wyżej )
_________________
==> Mich@ł <==
 
     
Crack



Pomógł: 136 razy
Posty: 1442
Wysłany: 14-07-2005, 15:03   

a) W przyklejonym temacie w tym dziale

b) numer wersji Przema nie ma żadnego związku z numeracją zwykłego phpBB, poza tym nadal jesteś zobowiązany instalować poprawki które się ukazują na phpBB.com. Jeśli Przemo wydaje nowszą wersję to zawsze są tam najnowsze dostępne w danej chwili poprawki

c) zrób to tak:
1. Uaktualnij stare forum (zakładam że masz prefiks tabel "forum1_")
2. Zrób czystą instalację wersji Przema z prefiksem "forum2_"
3. Zmień nazwę tabeli "forum1_users" na "forum2_users" usuwając istniejącą tabelę.
4. usuń wszystkie tabele z prefiksem ":forum1_"
5. Z PA wejdź w Użytkownicy > Synchronizacja użytkowników

Jeśli chcesz jeszcze przenieść posty, to wystarczy że tylko zaktualizujesz forum. Żeby zminimalizować skutki ewentualnych błedów starego admina możesz:
- potworzyć nowe fora/kategorie, usunąć stare i kazać przenieść posty ze starego do nowego
- pousuwać wszystkie grupy i rangi

Sam mam forum po przejściach w którym baza była mocno porozwalana z powodu częstych zwiech serwera i po wszystkich możliwych synchronizacjach (tych z check_files.php i PA) wszystko działa jak należy.

Jeszcze jedna uwaga: zamiast utf8_general_ci stosuj latin2_general_ci, a jeśli masz to latin2_polish_ci. Jeśli forum nie wymaga stosowania unikodu to w ten sposób unikniesz:
a) konwersji plików językowych
b) problemów z hasłami użytkowników - jeśli nie miałeś wcześniej kodowania UTF-8 to ci z niełacińskimi znakami w hasłach nie będą mogli się zalogować
c) minimalnie mniejsze zużycie transferu, Polskie znaki są zapisywane w 2-bajtowych parach
_________________
[ DumpLoader 1.0 ] [ Spider Friendly 1.3.12 Google Sitemaps 1.4 ]
[ Tanuki: recenzje anime | forum ]
 
     
ITom

Posty: 5
Wysłany: 15-07-2005, 15:29   

Korzystając z udzielonych mi rad postąpiłem następująco (zaznaczam, że na razie na serwerze lokalnym).

1) Stworzyłem bazę danych (przemo - latin2_general_ci)
2) Dziś pobrałem z http://www.przemo.org/php...d_by_Przemo.zip
najnowszą wersję (rozumiem, że już ma poprawkę 1 i 2).
3) Dziś pobrałem z
http://www.przemo.org/php...1.9.4-1.9.5.zip
rozumiem że to aktualizacja do 1.9.5
Szkoda, że nie ma porządku na w dziale Download i napisanej jasno najnowszej wersji. Dlaczego nie ma po prostu pliku
phpBB modified v1.9.5 by Przemo
i daty ukazania się???

4) Instalacja Lokalna (mój pierwszy post) –

a) oczywiście działa tylko przy indeksie phpbb_ 
b) jak zawsze Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in D:\usr\www\przemo\db\mysql4.php on line 119
c) od początku instaluje
d) za drugim razem wszystko ok – jestem w PA )

e) szkoda że jest wszędzie napisane Powered by phpBB modified v1.9 a nie np.

Powered by phpBB modified v1.9.4 !!!



5) Mam świeże phpBB modified v1.9 by Przemo czas na aktualizację do 1.9.5

Cytat „Nadpisujemy tylko pliki, nie trzeba robić zmian w bazie SQL.”
Do dzieła.
End Firefox i nadpisuje pliki.
Odpalam na nowo.
Na razie zmian nie widzie, szkoda że nie jest napisane w stopce:
Powered by phpBB modified v1.9.5 by Przemo © 2003 phpBB Group

6) Nic na razie nie ustawiając mam następującą sytuacje.
a) świeże by phpBB modified v1.9.5 by Przemo – indeksy tabel phpbb_
b) stare by phpBB 2.0.13 - indeksy tabel forum_

7) Chcę uniknąć aktualizacji for tylko przenieść userów i ich posty to wszystko.
Czy naprawdę nie można tego zrobić w prosty sposób ?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
NetJaroPL

Pomógł: 7 razy
Posty: 250
Wysłany: 17-07-2005, 22:13   

W check_files.php masz pokazaną zainstalowaną wersję forum.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę