phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
[Problem] Problem z kolorami wydruku
Autor Wiadomość
tajfun174

Posty: 135
Wysłany: 28-11-2012, 17:34   [Problem] Problem z kolorami wydruku

Posiadam drukarkę marki Brother, model DCP-J140W. Kupiłem ją w zeszłym tygodniu. Mam problem z wydrukiem kolorów. Wszystkie kolory są zbyt ciemne. Niektóry barwy to w ogóle jakiś żart. Dla przykładu cyan drukowany jest jako ciemny niebieski, a niebieski jako fioletowy. Oczywiście przeprowadzałem "czyszczenie" i konfiguracją chyba już 3 razy i ciągle to samo. Może to wina samego tuszu? W sumie dziwne bo przecież był dołączony do całego zestawu (Black, Yellow, Cyan, Magenta). Czy kupno nowych tuszy załatwiłoby sprawę? Czy w ogóle ktoś ma pomysł o co chodzi? Byłem w sklepie gdzie kupowałem drukarkę i Pan sprzedawca raczył poinformować, że tusze są dobrej jakości i muszę zrobić ich wyrównanie w drukarce... Niestety, zrobiłem wszystko co się da i nadal lipa. Czekam na odpowiedzi.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Tommekk80



Posty: 4780
Wysłany: 29-11-2012, 08:04   

A może chodzi o to, że monitor jest za jasny ustawiony? Drukowałeś na podstawie tego co widzisz czy na podstawie próbnika kolorów? Może przekalibrować należy monitor, nie drukarkę...
 
     
tajfun174

Posty: 135
Wysłany: 29-11-2012, 20:49   

Sprawdziłem drukarkę u znajomego i u niego drukuje poprawne kolory na Windowsie XP. Głownie chodzi mi nie o jasność, ale o to, że nie zamienia np.: niebieskiego na fioletowy itp. Z tego wynika, że mam uszkodzony profil kolorów w systemie (Windows 7 32 bity). Czy ktoś może mi powiedzieć jak to naprawić? Reinstall wymagany, czy można jakoś inaczej kombinować?
 
     
Tommekk80



Posty: 4780
Wysłany: 29-11-2012, 23:06   

Sprawdź inny monitor najpierw. Sprawdź sterowniki karty graficznej, ewentualnie sprawdź kartę 3dMarkiem.
Zobacz jeszcze może czy dobre stery od drukarki zainstalowałeś, może po prostu pomyliłeś 32/64 bit.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę