phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Woytec
08-01-2014, 20:34
Polityka UE i obowi?zek informowania o ciastkach
Autor Wiadomość
danontico

Posty: 105
Wysłany: 19-03-2013, 17:26   Polityka UE i obowiązek informowania o ciastkach

Witam,
Nie wiem czy wiecie, ale od 22 marca każda strona korzystająca z cookie musi o tym poinformować użytkowników. Stąd na wielu stronach pojawiają się już komunikaty o tym informujące. Jako że skrypt phpBB by Przemo również z nich korzysta musimy o tym poinformować.

Chodzi mi o kod (php lub java) który będzie wyświetlał dany komunikat tylko raz, po odświeżeniu strony znika i już się nie pojawia na forum.

Nie chodzi mi o tzw. alert tylko o zwykłą tabelkę na forum, kod tabelki w htmlu już sobie sam zrobię.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Majkelo 26-03-2013, 22:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
kevin_


Posty: 2680
Wysłany: 19-03-2013, 18:58   

baza danych lub cookies;
polecam cookies w takim przypadku - bo nawet jeśli wyczyści sobie koleś ciastka z przeglądarki to wielka krzywda się nie stanie jeśli wyświetli mu się drugi raz alert.

Kod:

$nazwa_ciacha = 'cookiealert';
if ( !isset($_COOKIE[$nazwa_ciacha]) )
{
    $template->assign_vars(array(
        'COOKIEALERT'    =>    TRUE
    ));
   
    setcookie($nazwa_ciacha, CR_TIME, (CR_TIME + 31536000), $board_config['cookie_path'], $board_config['cookie_domain'], $board_config['cookie_secure']);
}


i w widoku;
Kod:

<!-- IF COOKIEALERT -->
informacja o cookie
<!-- ENDIF -->
_________________
Prezes :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Przemo 22-03-2013, 09:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
danontico

Posty: 105
Wysłany: 19-03-2013, 19:26   

W jakim pliku wrzucić ten kod php, aby działało na każdej podstronie forum?
 
     
Majkelo



Posty: 3081
Wysłany: 19-03-2013, 20:08   

page_header.php, overall_header.tpl.
 
     
Przemo



Posty: 3147
Wysłany: 20-03-2013, 04:51   

Nie ma sensu na razie nic robić, to jest durne prawo i nieprecyzyjne. Trzeba poczekać aż większość serwisów to zrobi wtedy się zobaczy jakim minimalnym kosztem dla przeglądającego można to zrobić.
To prawo nie obowiązuje ciastek, które są wymagane do poruszania się po stronie a kto decyduje jakie ciastka są potrzebne do poruszania się po stronie? Kwestia dyskusyjna, dlatego ja bym poczekał.
 
     
rrutek

Posty: 62
Wysłany: 21-03-2013, 21:19   

Coraz więcej portali informuje użytkowników, że ich strona używa cookies, (wp, onet itp.)
Obawy przed głupim prawem jednak są.
 
     
Przemo



Posty: 3147
Wysłany: 22-03-2013, 07:38   

http://www.sejm.gov.pl/ nie informuje.
Ciekawe kiedy partacze, którzy robią strony rządowe to wprowadzą? Za rok? Dwa?

Ale jeżeli by to robić to najlepiej całkowicie w javascript, żeby się PHP tym nie zajmował.
Bo to bez sensu dodawać w PHP i dodawać w szablonach. Najlepiej zrobić jeden plik np: cookies.js bazujący na jQuery (które w forum jest) który sprawdza ciastka i jak nie ma to po tagu <body> wkleja diva, żeby w kodzie to nie bruździło bo będą z tym problemy.

Co za durny euro kołchoz i ciemnogród.

Jak ktoś będzie pisał ten tekst to niech pamięta, żeby dopisać:
Kod:
Te informacje drogi użytkowniku są Ci całkowicie zbędne ale durna unia europejska narzuca takie prawo podobnie jak wiele innych bezsensownych, które pogrążają naszą gospodarkę i trzeba jak najszybciej wyjść z unii.


Najgorsze, że do tego trzeba dopisać pod osobnym linkiem politykę prywatności i zasady działania ciastek.
 
     
Majkelo



Posty: 3081
Wysłany: 22-03-2013, 07:39   

web gg też zaczęło o tym informować :]
 
     
kevin_


Posty: 2680
Wysłany: 22-03-2013, 08:07   

Wyrywkowo czytałem artykuły znalezione w sieci, ale w przypadku braku takiej informacji jest szansa o pozew. Oczywiście płotek to nie dotknie, ale przy większych serwisach wzrasta to prawdopodobieństwo. W konsekwencji kazano mi w firmie wprowadzić informacje o cookies. W końcu mieliśmy już pozew właśnie o błahostkę, która źle była sprecyzowana w regulaminie :/
_________________
Prezes :mrgreen:
 
     
Jane


Posty: 67
Wysłany: 22-03-2013, 08:42   

Przemo napisał/a:
Najlepiej zrobić jeden plik np: cookies.js bazujący na jQuery

Czy będzie coś dla osób, które nie potrafią zrobić samemu takiego pliku jakaś instrukcja czy gotowiec?
 
     
Przemo



Posty: 3147
Wysłany: 22-03-2013, 09:00   

Co innego jest jak sie prowadzi biznes i musi być regulamin doprecyzowany a co innego jak ktoś prowadzi stronę za darmo, dokłada do tego swoje pieniądze i jeszcze musi takie durnoty robić. jeszcze jakby to miało jakikolwiek sens, ale jak jakiś dociekliwy użytkownik zacznie to czytać, te polityki prywatności, zmieniać ustawienia ciastek to sobie może co najwyżej zaszkodzić i stracić czas.

Nie wiem ale ja chyba nie będe tego wprowadzał. Za komuny też władza gnębiła wszystkich i gdyby nie opór obywateli to dalej byśmy tkwili w komunie, a teraz tkwiny w eurosocjaliźmie i ja się z tym nie godzę.

Każdy myślący obywatel zamiast zastanawiac się JAK to zrobić powinien się zastanawiać PO CO to robić i jakie to ma skutki dla gospodarki, tu mam na myśli też inne przepisy.
 
     
MQs

Posty: 480
Wysłany: 22-03-2013, 12:53   

Ja wciąż mam nadzieję, że ten przepis jest zwyczajnie źle zinterpretowany i chodzi o cookies gromadzące dane o działaniach użytkownika, a nie te które zapisują jego ustawienia czy dane sesji. Inaczej równie dobrze trzeba by użytkowników "uświadamiać", że treść wyświetlanej strony będzie czasowo zapisywana na ich komputerze w pamięci podręcznej przeglądarki, a korzystanie z internetu to w ogóle polega na przesłaniu danych do komputera :/
 
     
rrutek

Posty: 62
Wysłany: 22-03-2013, 14:23   

przecież zbierając informacje na temat używanej przeglądarki czy też użytego systemu operacyjnego jak na forum opartym na tym skrypcie to też "ciastka"
 
     
Przemo



Posty: 3147
Wysłany: 22-03-2013, 17:26   

Tak. I adres IP użytkownika który się zapisuje zawsze w logach serwera i forum to też gromadzenie danych o użytkowniku i to znacznie "groźniejsze" bo ciastka można wyczyścić a z adresem IP jest gorzej. A dzięki adresowi IP można śledzić często o wiele skuteczniej, mało tego, można dokonywać prób łączenia się na ten adres.
Dlatego to jest debilizm do potęgi i powinien być to martwy przepis, który będzie ignorowany przez wszystkich.

Tak przy okazji jeszcze napiszę, że USA parę dni temu wydało oświadczenie dotyczące nowej kryptograficznej waluty jaka powstała w sieci P2P - bitcoin, kiedyś tu już o tym pisałem. I potrafili zapoznać się z tym wielce skomplikowanym mechanizmem i wydać odpowiednie regulacje do takich nowych walut w internecie. A pier@%&* unia europejska, ciemnogród, nie potrafi odpowiednio zapoznać się z banalnym mechanizmem działania ciastek i stron internetowych. Gdyby oni mieli wydać regulacje dotyczące bitcoina to by potrafili tylko zakazać. To jest koszmar jakie głąby nami rządzą. Nie będzie dobrze.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Kcurek

Posty: 40
Wysłany: 22-03-2013, 18:47   

Przemo, głąby do których sami się pchaliśmy. A partacze z sejmowej wprowadziły stosowną informację.
Poza tym udziwniasz, po prostu wypuść 1.12.8 naprawiającą wszystkie drobne błędy i niedogodności wypisane na 33 stronach wątku o publikacji 1.12.7 i dodającą zwyczajnie drobnicową podstronę ze stosowną informacją ;) Jakbyś nie miał na to pomysłu, zobacz, jak zrobił to szef DW, które też stoi na phpBB2 (nie Twoim modzie, ale zawsze). Nie zapomnij o pogrążaniu gospodarki i wyjściu z UE, bo to ważne - na ich debilnych regulacjach dobrze wychodzą chyba tylko kury, które mają 2x większe klatki :P

A, zanim zapomnę - kandyduj na Prezydenta Polski. Zlikwiduj kretyński urząd premiera i jego durną kancelarię. Zaoszczędzimy kupę forsy. Masz szanse, w końcu KWW Gamonie i Krasnoludki parę lat temu zebrał więcej głosów w wyborach samorządowych niż LPR :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę