phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Integracja phpBB2 by przemo z portalem PHP-Fusion
Autor Wiadomość
GoldAngelo

Posty: 1
Wysłany: 02-05-2013, 12:19   Integracja phpBB2 by przemo z portalem PHP-Fusion

Witam!
Od jakiegoś czasu pracuję nad portalem opartym na PHP-Fusion i nawet nieźle mi idzie. Pojawił się jednak problem, ponieważ chciałbym połączyć/zintegrować forum z portalem(utworzyć "most"-chodzi mi tutaj o użytkowników-logowanie, rejestracja, zmiana emaila i hasła). Forum powstało jako pierwsze więc to użytkowników z forum chciałbym przenieść do bazy danych portalu, później chciałbym utworzyć właśnie ten most-myślałem o korzystaniu z jednej bazy danych, i doszedłem do wniosku że to rozwiązanie jest chyba najlepsze. Szukałem jakiegoś konwertera, ale działającego nie znalazłem, napisałem zlecenie na kilku portalach jednak niestety nikt się nie zgłosił.
Adres forum-aleksandretta.pl/forum, adres nowo powstałego portalu-papugi.pl/fusion/
Mam ogólny zarys tego jak to może wyglądać. (integracja forum z portalem). Problem może mi tutaj sprawić kodowanie hasła w phpBB2 by przemo (nie mam pojęcia jakie jest, w PHP-fusion jest to sha 256). Jedna baza danych, wyłączenie rejestracji na forum(przekierowanie na stronę rejestracji fusiona), edycja skryptu rejestracji i fusiona tak, aby dodawał rekordy do userów z fusiona i userów z forum oraz skryptu logowania, żeby sprawdzał i logował userów tutaj i tutaj. Minus przy takim rozwiązaniu to dublowanie kont użytkowników(użytkownicy portalu i użytkownicy forum). Można by to rozwiązać dodając brakujące pola do uzupełnienia z userów fusiona userów forum i korzytsanie tylko np z prefix_users.

Gdyby ktoś mógł mnie nakierować na rozwiązanie lub pomóc w rozwiązaniu tego problemu będę dozgonnie wdzięczny.


Z góry dziękuję i pozdrawiam, GoldAngelo.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
czesio56560


Pomógł: 210 razy
Posty: 1131
Wysłany: 02-05-2013, 13:58   

Mogę tylko powiedzieć, że w najnowszym przemie metoda kodowania haseł do phpbb, a we wcześniejszej 1.12.6p4 md5.
_________________
Nie wiem.
Nie znam się.
Zarobiony jestem.
Przyjdź Pan jutro.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę