phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
<select> lista i jQuery
Autor Wiadomość
Sebxx

Posty: 72
Wysłany: 04-06-2013, 22:34   <select> lista i jQuery

Witajcie.
Jako że nie znam się ni huhu na skryptach typu jQuery, to chciałbym prosić Was o pomoc :) Dany jest kawałek kodu PHP:

Kod:

$que=mysql_query("SELECT * FROM `shop_ceny` WHERE `modul`='".$name."'");
    while($rec=mysql_fetch_row($que)){
        $ceny[]=$rec[4];
        $wartosci[]=$rec[2];
        $nazwy[]=$rec[3];
    }


Dostaję 3 tablice z cenami, nazwą (np tydzień, miesiąc) i wartościami (np 7 dni, 30 dni). Potem część która to 'pokazuje' i pozwala wybrać właściwą opcje:

Kod:

<tr>
    <td><b>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;    Okres:</b><small><br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;    Czas działania usługi</small></td>
    <td>
    <select name="time" style="width:154px;">
    <?php
    for($i=0;$i<count($ceny);$i++){
        echo '<option value="'.$wartosci[$i].'">'.$nazwy[$i].'</option>';
    }
    ?>
    </select>
    </td>
    </tr>


I teraz jeszcze mam zmienną, która określa ilość pieniędzy użytkownika (powiedzmy $kasa). Chciałbym w jQuery machnąć sobie taki skrypt, który pobierałby aktualnie wybraną opcje z tego <select name="time">, odszukał w tablicach ceny, jaka przynależy do danej nazwy (czyli np w polu wyboru widnieje Tydzień, a cena dla tygodnia to np 3zł) i porównał cenę tej opcji ze zmienną $kasa. Jesli $kasa będzie mniejsza od pobranej wartości to chciałbym aby skrypt 'wyłączał' i odznaczał pole checkbox (konkretnie radio) tam gdzie jest portfel. Te checkbox'y to takie coś:

Kod:

<label><input type="radio" name="payment" value="1" checked /><b>Jednorazowy SMS</b></label><br>
<label><input type="radio" name="payment" value="2" /><b>Portfel</b></label>


Z góry dzięki za pomoc :)
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Tommekk80



Posty: 4780
Wysłany: 04-06-2013, 23:06   

Chcesz za coś kasować (nie wiem - admin, sloty czy inny badziew) a sam skąpisz i chcesz by ci robić wszystko za free - ech... :roll:
Proponuję napisać temat w dziale zleceń, tam szybciej znajdziesz wykonawcę.
 
     
Sebxx

Posty: 72
Wysłany: 05-06-2013, 07:44   

Nie wydaje mi się aby było to coś skomplikowanego (oczywiście dla osoby siedzącej w temacie :) ). Jest dużo dodatków jQuery, być może już ktoś machnął coś takiego. Ja jakoś nie moge znaleźć interesującej mnie funkcji. A co do kasowania to ten sklepik i tak pewnie udostępnie potem darmo, więc jaki problem ? :)

Liczę na nieodpłatną pomoc :)

[ Dodano: 06-06-2013, 21:03 ]
Ludziska dalej mam z tym problem :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę