phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
~Opinia~
Autor Wiadomość
Oneitatsu


Posty: 2324
Wysłany: 06-06-2014, 16:52   ~Opinia~

Dziwi mnie fakt, że o skrypcie krążą po dziś dzień negatywne opinie, jak choćby w tym oto wątku: http://www.dobreprogramy....News,55085.html

Cytat:

(...)
Tam obecnie jednym z większych problemów jest budowa hasha, czyli md5(hasło), ani soli, ani nic, a sam md5 już też bezpieczny od dawna nie jest.


- co mogą na ten temat powiedzieć tutejsi developerzy? Coś umknęło, czy może nieaktualna kpina?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Tommekk80



Posty: 4780
Wysłany: 07-06-2014, 08:13   

Już w wersji 1.12.7 zostały hasła poprawione, czyli nieaktualna kpina.
 
     
Oneitatsu


Posty: 2324
Wysłany: 07-06-2014, 10:09   

Dziękuję

Rozdrażniło mnie to, że skrypt ciągle jest postrzegany jako kwintesencja lipy, kiedy jedynym jego namacalnym problemem (chyba) jest kwestia szablonu.
 
     
Majkelo



Posty: 3081
Wysłany: 07-06-2014, 10:23   

Nie ma żadnego md5 w przemie już od wersji 1.12.7, teraz używany jest inny hash, dodatkowo do hasła dodawana jest sól. Konkretów pisał nie będę ze względów bezpieczeństwa, jednak to co tam piszą to po prostu nieprawda.
 
     
Tommekk80



Posty: 4780
Wysłany: 07-06-2014, 14:41   

Oneitatsu napisał/a:
jedynym jego namacalnym problemem (chyba) jest kwestia szablonu

Jedynie jego 'kwadratowość' - myślę, że po prostu największym mankamentem subSilvera jest to, że prawie nic się w nim nie zmieniło od 10 lat.
 
     
Oneitatsu


Posty: 2324
Wysłany: 07-06-2014, 17:46   

Nie tylko. Większym problemem jest to, że sam skrypt zawiera fragmenty szablonu - i często są to fragmenty zdeprecjonowane. Także nawet wydanie nowego "subSilvera" nie zadowoli maniaków walidacji. Diabeł tkwi w szczegółach.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
BRC

Posty: 245
Wysłany: 08-06-2014, 11:37   

Do Transitional można łatwo dostosować, bo sam to robiłem, ogranicza się to mniej - więcej do wywalenia zamkniętych znaczników nowej linii. Natomiast zrobienie na Strict jest już bardziej czasochłonne - mi się nie chciało, ale komuś powinno się :P .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę